במגרשה הביתי ללא קהל: אום אל פחם ניצחה את מכבי צור שלום וחזרה למקום השני

במגרש הביתי וללא הקהל שלה לאור ריצוי העונש שספגה, אום אל פחם ניצחה 5-2 את צור שלום. כובש השער משה בן לולו: "אספנו שלוש נקודות יקרות בדרך למטרה לתפוס את המקום השני. אם נמשיך כמו ששמעון רוצה אנחנו נהיה קבוצה הרבה יותר טובה בפלייאוף".

המפגש בו ריצתה אום אל פחם את עונש המשחק ללא קהל, התקיים היום במגרשה הביתי מול מכבי צור שלום עם ניסיון להשיג תוצאה טובה יותר משלושת המשחקים הקודמים. אום אל פחם לאור התוצאות השליליות בתקופה האחרונה (השיגה נקודה מתוך תשע אפשריות) פיטרה את המאמן הקודם סמיר עיסא ומינתה במקומו את המאמן שמעון הדרי שקיווה לקבלת אוירה מיוחדת מהקהל הביתי, אך לא נכח במשחק מסיבות אישיות ובמקומו העביר את המשחק עוזר הממאן רסלאן יונס. אמנם היציעים היו ריקים, אך הנהלת אום אל פחם ארגנה לקהל הקבוצה הקרנה ייחודית למשחק.

רסלאן יונס

אום אל פחם שאיבדה בשבועות האחרונים את המקום השני לטובתה של הפועל הרצליה קיוותה לצאת לדרך חדשה תחת מאמנה החדש. כבר בדקה ה-7' החלוץ שלו משה בן לולו, מלך שערי הקבוצה כיום, בעט טיל אדיר מחוץ לרחבה שנעצר ברשת מימין לשוער מכבי צור שלום וקבע 1-0 מהיר להפועל אום אל פחם. הקבוצה המקומית שנראתה משוחררת היום, עשתה את העבודה מהר מהצפוי כשמשה בן לולו, השחקן הכי חם במשחק, עבר שני שחקנים בתוך הרחבה והעביר רוחב מדויק לתימור אביטן שדחק מקרוב וקבע 2-0.

על אף העונש של אום אל פחם, הקהל האדום נשמע מצוין בתוך האצטדיון לאור השידור הישיר ממסך ענק שהוצב צמוד אליו. משה בן לולו שחגג היום את יום הולדתו נראה חד מתמיד ובדקה ה-35' שוב בעט מחוץ לרחבה, השוער הדף לרגלי אחמד נהיה שבעט את הריבאונד ושוב השוער הציל. עברו חמש דקות בלבד והזדמנות ראשונה ממשית לצור שלום כאשר שגיא סבג חתך את הגנת אום אל פחם מצד ימין ובעט תוך סיבוב לקורה, אום אל פחם בדקות האלו נתנה לאורחת להגיע יותר לאזור שערו של אחמד שיבל.

שחקני אום אל פחם וצור שלום על רקע היציעים הריקים

המחצית השנייה נפתחה בדומה לסיומה של המחצית הראשונה כאשר צור שלום נראתה יותר מסוכנת והיא גם תרגמה זאת לשער, בדקה ה-51' שגיא סבג קיבל כדור בתוך הרחבה, בעט חזק לרשת וקבע 2-1 לצור שלום שחזרה למשחק. עברו שתי דקות מהשער ומחמוד עבאס בבעיטה חזקה מחוץ לרחבה הכניע את שוערה של צור שלום והחזיר את היתרון להפרש שני שערים, 3-1 לאום אל פחם.

הגנת אום אל פחם לא במיטבה במשחק היום , הרבה איבודי כדור בחלק האחורי שכל אחד כמעט מהווה להזדמנות ממשית של שחקני צור שלום. בדקה ה-71' בלבול בהגנת המארחת נוצלה היטב אלירן אלקובי, שבעט מתוך הרחבה וצימק ל 3-2. דווקא בדקות שאום אל פחם נראתה טוב יותר, היא ספגה שער. בדקות אלו בוצע גם חילוף כשמוחמד עקל נכנס במקומו של משה בן לולו. בדקה ה-81' אילון אלימלך ניצל כדור רוחב מאשרף רבאח והעלה את אום אל פחם ליתרון 4-2. עברו שתי דקות בלבד ושוב ההתקפה של אום אל פחם עושה את שלה והעלה את היתרון ל 5-2 לטובתה אחרי שער יפה ומהיר של איתמר כהן שקיבל כדור שוער מאחמד שיבל שהשאיר אותו באחד על אחד מול השוער. כהן בנגיעה הראשונה שלו בכדור לאחר שחזר מעונש השעיה והחליף את אלון אלימלך, כבש שער מהיר שחתם את תוצאת המשחק. מיד לאחר השער אחמד שיבל סיים את חלקו במשחק והשוער הצעיר עומר מוסא נכנס לדקות האחרונות כדי לקבל דקות משחק לקראת המשחק הבא מול טבריה בו ישחק כשער ראשון לאור ריצוי עונש ההרחקה של אחמד שיבל.

הצטיין. בן לולו

כובש השער והמצטיין משה בן לולו אמר בסיום: "שיחקנו טוב בתור קבוצה במחצית הראשונה שיחקנו קצת יותר טוב מבמחצית השנייה אבל העיקר שניצחנו והשגנו את התוצאה והנקודות כדי להשיג את מטרת המקום השני ולארח את משחקי הפלייאוף. סמיר עיסא כבודו במקומו מונח, אנחנו מאחלים לו הצלחה בכל מקום שילך. שמעון הדרי מאמן מצוין ועבדנו יחד בעבר, שמח שאנחנו עובדים ביחד שוב. אני מאמין שאם נעשה את הדברים כמו ששמעון רצה אנחנו נהיה קבוצה הרבה יותר טובה בפלייאוף".

הקרנת המשחק שארגנו אוהדי הקבוצה

#הפועלאוםאלפאחם #ראשי #ראשי1

כתבות נוספות