מחר: פלייאוף ליגה ב' יוצא לדרך! מי תעלה שלב ומי תצא מסכנת ירידה?

הדרמה בליגה ב׳ צפון מגיעה לשיאה מחר (שישי) כאשר משחקי הפלייאוף ייצאו לדרכם בזמן שלהרבה קבוצות מצפים במבחנים קשים במיוחד במשחק שיחרוץ את גורלן הן בקרב על העלייה והן במאבק התחתית הסוער. 

מחוז צפון א׳ אחווה כפר מנדא - צעירי כפר כנא (אצטדיון כפר מנדא החדש, שישי-15:00) הפלייאוף העליון מתחיל בשני משחק חצי גמר ובראשון שביניהם אחווה כפר מנדא סגנית האלופה הלוהטת תארח, ללא קהל, את צעירי כפר כנא שסיימה את הליגה במקום החמישי ורוצה להציל את העונה שלה חרף האכזבות הרבות שעברה הקבוצה בעונה זו ושהייתה מועמדת ראשונה לעלייה לליגה א׳. המשחק ייערך באצטדיון כפר מנדא החדש בשעה 15:00.

שחקני כפר כנא / צילום: רמזי אבו אל היג'א

הפועל בועיינה - עירוני בני כאבול (בועיינה נג׳ידאת, שישי-15:00) במקביל, חצי הגמר השני לא יהיה פחות מעניין ויפגיש בין הפועל בועיינה שסיימה במקום השלישי שהעניק לה את הזכות לארח את הרביעית בטבלה עירוני בני כאבול. שתי הקבוצות עשו עונה פנטסטית וידעו בעיקר להוציא נקודות ברגעים המכריעים של העונה. מצד שני, הקהל בבועיינה נג׳ידאת רוצה לחגוג בכל מחיר עם שחקניו של אוסמה מריח שהצליח העונה לשנות את פני הקבוצה ולבנות קבוצה אגרסיבית וחזקה.

שתי המנצחות של חצאי הגמר ייפגשו בשבוע הבא במגרשה של הקבוצה שסיימה את הליגה בדירוג הגבוה מבין שתי המנצחות. מ.כ אחווה עראבה- מכבי מעלות/תרשיחא (עראבה, שישי-15:00) בו זמנית, ייערך המשחק הגורלי של אחווה עראבה בביתה כשתארח את מכבי מעלות שהצליחה בשניות האחרונות של הליגה להימלט מהמקום האחרון שבו סיימה בני סמיע את העונה וירדה לליגה ג׳. שתי היריבות היו בסכנת ירידה מוחשית עד למחזור האחרון של העונה אבל עראבה הצליחה להבטיח לעצמה עוד הזדמנות כאשר השיגה נקודה יקרה בחוץ נגד הפועל בועיינה ולסיים במקום ה-13 בטבלה שהעניק לה בסוף את הזכות לארח את משחק הפלייאוף התחתון. המנצחת מבין שתי הקבוצות תינצל מהמפגש מול המנצחת במבחני הפלייאוף העליון של ליגה ג׳ בגמר ההישרדות כאשר המפגש הזה יכריע מי תשחק בעונה הבאה בליגה ב׳. סיפור זהה ואותו הנוהל יש במחוז צפון ב׳ רק עם קבוצות שונות: מ.ס דבורייה - מכבי אחי אכסאל (דבוריה, שישי-15:00) דבורייה שהחמיצה את העלייה לליגה א׳ מהמקום הראשון ברגע האחרון בעקבות הניצחון של בני זלפה רוצה להתרכז, לאסוף מחדש את הכוחות ולעלות בסוף המבחנים ,ולכן היא חייבת לנצח במשחק המכריע נגד אחי אכסאל שסיימה את העונה במקום החמישי.

הזדמנות נוספת. דבורייה / צילום: עובאדה אכתילאת

איחוד בני כפר קרע - הפועל בני פרדיס (כפר קרע, שישי-15:00) במגרש מקביל בכפר קרע ייערך המשחק השני של חצי הגמר כאשר המקומיים שחולמים על עלייה לליגה א׳ רוצים לנצל את היתרון של הביתיות ולעבור לשלב הבא אבל לפני כך הם יצטרכו להילחם 90 דקות נגד קבוצה עיקשת וחזקה במיוחד, בני פרדיס שסיימה את העונה במקום הרביעי בליגה. הפועל טירת הכרמל- מכבי עין מאהל (טירת הכרמל, שישי-15:00) למרות היכולת החלשה של עין מאהל העונה היא הצליחה בסוף לקבל צ׳אנס נוסף להישאר בליגה ב׳ אבל המשימה תהיה קשה מאוד נגד טירת הכרמל שתשחק בביתה מול הקהל המקומי.

האם עין מאהל ואחווה עראבה תצלחנה את השלב המכריע ביותר בהיסטוריה שלהן? את כל התשובות אודות העולות לשלב הבא והמודחות נקבל אחרי שריקות הסיום במגרשים השונים מחר.


כתבות נוספות