בתום 90 דקות של מתח שיא זלפה עלתה לליגה א'. בועל: "הגיע לנו, עשינו היסטוריה בכפר"

 

רגע ההכרעה בליגה ב׳ צפון ב׳ הגיע אמש לשיאו ובתום דרמה ענקית הפועל זלפה עלתה לליגה א׳. נביל אמארה: "מרגש מאוד". חמאדה בועל: "הגיע לנו מתחילת העונה, כיף לשמח את הכפר".


שני המשחקים המכריעים של העונה התחילו בו זמנית כאשר מ.ס דבוריה פגשה את רמות מנשה ומנגד הפועל זלפה שיחקה נגד עארה ערערה כאשר הכל תלוי בה ואם היא מנצחת היא מבטיחה את העלייה לליגה א׳ ואכן זה מה שקרה. המחצית הראשונה במשחק של זלפה הסתיימה בתיקו מאופס על אף שחניכיו של נביל אמארה הגיעו להמון הזדמניות אך ללא סיומת יעילה מנגד מ.ס דבוריה ירדה למחצית כשהיא בליגה א׳ לאחר שעלתה ליתרון של 1:0 משער מוקדם שכבש בני סימנטוב בדקה ה-10'.


במחצית השנייה הדרמה הגיעה לשיא וכבר בדקות הפתיחה הכל התחיל להתהפך לטובתה של זלפה כאשר הקהל בדבוריה נותר בהלם בעקבות שער השוויון של רמות מנשה שכבש תאמר זבידאת ובו זמנית במגרש השני הפועל זלפה עלתה ליתרון 1:0 כאשר יניב דרעי כבש מכדור עונשין מ-11 מטרים שנשרק לאחר עבירה שנעשתה על חמאדה בועל והקפיץ את הקהל שהתחיל להריח את העלייה.

 שער הניצחון שלו. דרעי

צילום: איהאם ג'בארין


בחזרה למגרש בדבוריה שלא הרימה ידיים והמשיכה להילחם ובדקה ה-75' רמות מנשה נותרה בעשרה שחקנים ומיד לאחר מכן מוחמד שבלי ניצל כדור מצוין של סולטאן זועבי ודחק את הכדור לרשת והחזיר את היתרון למקומיים שהחזיר את חגיגות ליציעים והקהל עם יד על הלב המשיך לעקוב אחרי התוצאה במשחק של זלפה שידעה לשמור על השער והמשימה נעשתה קלה יותר כאשר בדקה ה-64' עארה ערערה נותרה בעשרה שחקנים ושלוש דקות לפני הסיום ספגה אדום שני שעזר להפועל זלפה בסוף לחגוג עלייה היסטורית לליגה א׳ ובדבוריה יסתפקו במשחקי המבחנים משם הם יכולים להציל את העונה בתקווה לעלות אחרי תום משחקי הפלייאוף.


מאמן העולה החדשה לליגה א׳ נביל אמארה אמר בסוף המשחק: ״אני מאוד מתרגש, כפר קטן של 4500 אנשים כבר נמצאים בליגה א׳ אני מאוד מתרגש. אני לא יודע מה יקרה בעתיד, יש לי הרבה תכניות אבל תמיד אשמח לשרת את הפועל זלפה״.

 

מצטיין בני זלפה חמאדה בועל אמר על העלייה המרגשת: "עשינו עלייה מדהימה והיסטוריה גדולה לכל הכפר. היה מגיע לנו מתחילת השנה, השקענו ועבדנו קשה מאוד בכל הכוח כדי לעלות לליגה א'. אנחנו כל זמן היינו מקום ראשון ואנחנו קבוצה מושלמת עם שחקנים טובים בליגה, מאמנים גדולים וקהל גדול". 

יצליחו לשמור עליו לעונה הבאה בליגה א'? בועל

צילום: איהאם ג'בארין


נציג ההתאחדות לכדורגל גיא גודלפרב אמר: "על פי התוצאות והמכתב שהוצאנו זלפה היא העולה הרשמית לליגה א'. אחרי שהסאגה שהעסיקה לא מעט אנשים בכדורגל במיוחד של אנשי דבוריה ואנשי זלפה בשבוע האחרון סביב הסוגיה המרכזית מי תעלה ליגה במידה ושתי הקבוצות יהיו עם אותו מספר נקודות". 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload