מוחמד אבו ריא: "הרגשתי לא בנוח לעזוב כשהיו כל כך זקוקים לי, אני מאמין ובטוח שכאוכב תחגוג עלייה&

מרגע קבלת הבשורה הקשה, עד תהליך השיקום והצפייה מהצד בתהליך העצמתי שעברה קבוצתו: מוחמד אבו ריא מלך השערים של הפועל כאוכב ומחוז צפון א' מספר על התקופה הקשה שעבר וחושף כל מה שהוא חושב על המסע שעברה קבוצתו שאולי תחגוג עליית ליגה ברביעי הקרוב.

חלוץ הפועל כאוכב מוחמד אבו ריא סיים את עונת הכדורגל שלו מוקדם מהצפוי ולא מרצונו החופשי, אלא לאחר שנאלץ לעבור ניתוח עקב פציעה ברצועה הצולבת וכעת נמצא בתהליכים מתקדמים של שיקום. פציעת הקרע בצולבת, אותה חושש כל שחקן כדורגל לחוות, תקפה את אבו ריא במהלך הסיבוב הראשון כשהיה בשיא הכושר ועמד על מאזן של 17 שערי ליגה בעוד הוא מלך שערי הליגה. אגב, עד לימים אלו.

אבו ריא בן ה-29 תושב סכנין שמחזיק בתואר הנדסת מים ועובד כמהנדס מים בתאגיד מי הגליל, הגיע להפועל כאוכב בתחילת העונה לאחר שתי עונות באחי עכו בליגה ב' ועבר בליגה א', ליגה לאומית ובליגת העל בקבוצתו הביתית בני סכנין. שוחחנו עם אבו ריא על תקופתו האחרונה מרגע קבלת הבשורה הקשה על פציעתו ועד לימים אלו בו הוא צופה מהצד בקבוצתו הפועל כאוכב ברגע המכריע שלה ובו ייקבע האם תעלה לליגה א' או תעביר עונה נוספת בליגה ב'.

נחזור אחורה לרגע הפציעה ששינה לך את פני העונה, מה הרגשת?

"זה היה משחק חשוב מאוד מול צעירי כפר כנא שבאותה תקופה התחזקה ורצתה לעלות ליגה , כך שאם הייתה מנצחת אותנו הפער היה מצטמצם. באותו המשחק נפצעתי והוחלפתי במחצית, חשבתי שבסך הכל עשיתי תנועה לא טובה וגם התהלכתי כרגיל, נהגתי הביתה כרגיל וחשבתי שזה לא משהו חמור גם אין לי עבר של פציעות".

קיבל בשורה קשה. מוחמד אבו ריא

צילום: רמזי אבו אל היג'א

עוד הוסיף אבו ריא על גילוי חומרת הפציעה: "רק יום אחרי המשחק הלכתי לבצע בדיקה וגם זה היה ליתר ביטחון כי עדיין הרגשתי בסדר גמור ובדיקה ראשונית שעשו לי הראתה שיש שריר חזק שמחזיק את הרגל ולא היה אף חשש לקרע בצולבת, אך אני בכל מקרה החלטתי לבצע את הMRI כדי לשלול. אפילו כשנכנסתי לביה"ח זיו, הבחור שביצע לי את הבדיקה אמר לי 'מה אתה רציני? למה באת, אתה נראה בסדר גמור' אך חצי שעה לאחר מכן אפילו הוא לא ידע איך להגיב ואמר לי שיש לי קרע ברצועה הקדמית. קיבלתי את הבשורה והבנתי שאין מה לעשות, הכל מלמעלה".

מה עובר בראש של שחקן כדורגל מצליח שמקבל בשורה על פציעה כזו?

"אני , החברים והמשפחה קיבלנו את זה קשה מאוד. הייתי בעונה מדהימה וכבשתי המון שערים. למזלי אני עובד ומתפרנס לא רק מהכדורגל אבל הייתי מאוד מבואס שהגענו לשלב כל כך טוב והייתי בתקופה מדהימה גם בגביע ופתאום זה מה שקרה. עשיתי ניתוח בבי"ח נהריה אחרי פחות מחודש על ידי ד"ר אינאל בטחיש שהוא מומחה ברך שעשה את ההתמחות בבאיירן מינכן, הוא אדם מדהים, זהב שעמד לידי כל הזמן ותמך בי".

אבו ריא לאחר הניתוח

ואיך עובר תהליך השיקום?

"הניתוח עבר בתוצאות טובות מאוד, עשיתי אותו בשלב הנכון וזה עזר לשיקום, אם הייתי מאחר במועד הניתוח השרירים היו הופכים לחלשים והיה יותר קשה להשתקם. כיום אני בעיצומו של תהליך עם הפיזיותרפיסט המשקם ג'סאן זהראוי שהוא שיקם גם שחקנים כמו דיאא סבע ועטאא ג'אבר, איש מדהים ומקצוען אמיתי. מבחינת השלבים אני היום נמצא בשלב חדר הכושר ואני אומר לעצמי הנה דיאא סבע עבר פציעה בצולבת והיום מלך השערים והשחקן הטוב ביותר בליגת העל, אז כל שחקן שיש לו כוח מוטיבציה וביטחון בעצמו יכול לחזור. אני מבטיח לכולם שאחזור חזק יותר ממה שהייתי לפני הפציעה".

איך התחושה להסתכל על העונה העוצמתית הזו של הפועל כאוכב מהצד?

"הכי מבאס שיכול להיות, הרגשה מאוד לא נעימה. אתה מרגיש לא נוח ומרגיש שעזבת את הקבוצה בשלב שהם כל כך צריכים אותך והיה קשה בתקופה שפתאום הייתי חסר. בסופו של דבר כבשתי שער כל משחק והייתי מאוחד מחובר ודומיננטית בחדר ההלבשה".

נמצא בעיצומו של תהליך השיקום

אתה מרגיש שהקבוצה הייתה תלויה בך מבחינה מקצועית?

"בגדול ראו שינוי מאז שעזבתי ואת מה שעשיתי אי אפשר לקחת ממני, גם עובדתית גם כבשתי כמעט בכל משחק את השערים שלי. הייתי מאוד מאחד גם בתוך חדר ההלבשה ומאוד מחובר לקהל שעד היום תומך בי מאוד ושר לי כאילו אני משחק בקבוצה, התמיכה של הקהל נתנה לי הרבה כוח".

במצב כזה, מה חושבים על העתיד? עד כמה תשפיע הפציעה על בחירת הקבוצה לעונה הבאה?

"כשבחרתי בכאוכב בחרתי במקום מאוד נוח גם קרוב לבית עם חברים טובים ואמרתי שאביא את היכולת והניסיון שלי . כולם חשבו שנהיה חזקים אבל לא מובילים, אני תמיד אמרתי שנהיה מובילים ובמקום ראשון. השחקנים וההנהלה היו תמיד יחד עם הקהל לצידי וכשבאתי אמרו לי 'אם אתה נתת מספרים כאלה בקבוצות אחרות, בכאוכב תיתן כפול' וזה באמת מה שהיה, אני עכשיו אחרי פציעה אז אני לא ממהר ורוצה להשתקם טוב, יש עוד זמן עד לפתיחת העונה באה".

זוכה לתמיכה גדולה מהקהל עד היום

צילום: רמזי אבו אל היג'א

אם כאוכב תרצה אותך לעונה הבאה אתה תישאר?

"מאמין שכן. כשעזבתי את לוד בליגה הלאומית עזבתי בגלל הלימודים, הייתי אז בלימודי תואר הנדסה וחשבתי על הקריירה שלי, אין מה לעשות לא כולם ערן זהבי ויכולים להרוויח סכומים כאלה מהכדורגל וידעתי תמיד שלא אתפרנס רק מהמשחק".

עוד יש מחשבות על ליגה בכירה?

"חוויתי הרבה דברים בליגת העל, הייתי בסכנין ולמרות שלא קיבלתי שם את התמיכה המתאימה בתור שחקן בית, אני מרגיש שהייתי בתקופה טוב וכבשתי שערים, הייתי יכול להוכיח יותר אם הייתי מקבל שם הזדמנות".

היום אתה עדיין חושב שאתה שחקן שמתאים לליגת העל?

"היום אם אגיד שיש לי מקום בליגה העל זה יהיה מוזר, אני צריך להיות יותר מקצוען ולהתעסק רק בכדורגל. אם הייתי עוזב את העבודה ומתרכז בכדורגל היום הייתי יכול להיות בלאומית, אבל בהתחשב בפציעה שלי והעבודה שלי אני לא יכול. בעזרת השם כאוכב תעלה ליגה ואז נראה איפה אהיה. אולי אשאר איתם, אולי אחזור לליגה ב' ואולי אטפס מעלה".

מרגיש שעוד יוכיח את עצמו. אבו ריא

איך אתה מסביר את מה שעבר על כאוכב? איך מאבדים הובלה בפער כזה גדול על הליגה? "אני לא יודע מה בדיוק קרה וגם עזבתי אותם לתקופה של כמעט חודש אבל אני חושב שהלחץ והמקום הראשון בפער עם כל התקשורת אולי קצת הפריעו. אני מחזיק מכל השחקנים בקבוצה כולם טובים וברמה אבל לא יודע להגיד במדויק מה קרה, אולי זה עניין של ביטחון עצמי בשילוב עם הלחץ והקושי להתמודד במעמדים כאלה".

המהלך של זעזוע בעמדת המאמן היה נכון?

"לא יודע להגיד אם היה מהלך טוב או לא. אני התאמנתי תחת סאלח וכשעזבתי הוא עוד היה המאמן. סאלח בן אדם זהב, מאמן טוב וחבר של כולם שגם תמך בכולנו ונתן גב, הוא מאמן שהוכיח את עצמו. גם איימן הוא לא סתם מאמן, אלא מאמן עם רזומה גדול שיכול לעמוד במעמדים האלה ולנצח כל קבוצה, הוא מאמן ברמה גבוהה ואני ראיתי את האימונים שהוא עושה לחברים שלי. מה שכן, אני לא חושב בכל זאת שהבעיה הייתה מלכתחילה המאמן".

כאוכב תחגוג עלייה ברביעי?

אני בטוח ב-100 אחוזים שכן. אני באופן אישי אעשה מה שאני יכול ואני מאמין בביטחון מלא שנעמוד במשימה ברביעי הקרוב ונחגוג עלייה לליגה א'. מקווה גם שכל מה שעשיתי לא ילך לטמיון אלא נשמר בקופה ונעלה ליגה. מגיע לנו כי עבדנו קשה".

במילה אחת, איך אתה מסכם את התקופה מהפציעה ועד היום?

"פספוס. כי לא הייתי עם הקבוצה שלי לאורך כל העונה".

#הפועלכאוכב

כתבות נוספות