חזרה למסלול: 2-0 לאחי נצרת על הפועל ראשל"צ בעילוט

חזרה למסלול הניצחונות: אחי נצרת ניצחה 2-0 את הפועל ראשל"צ בעילוט משערים של אדילסון בהייה ועלאא בכר וחלפה על פניה בטבלה.

אחי נצרת אירחה הערב את הפועל ראשל"צ למשחק חשוב מאוד עבור שתי הקבוצות וכולה הייתה תקווה שתצליח להוציא תוצאה טובה בבית נגד אחת המתמודדות שלה בצמרת. אחי מצדה בסגל חסר ללא חסן אבו זייד וספואן חילו ידעה שההתמודדות לא תהיה פשוטה אך היא חייבת לחזור למסלול הניצחונות בכדי לא לצאת מתמונת הפלייאוף משחק אחד לפני תום העונה הסדירה.

פתיחת המשחק הייתה שייכת לראשל"צ שרצתה יותר והשתלטה על המגרש כשכבר בדקה ה-3' זה השתלם לה עם הזדמנות ראשונה, החלוץ פול אדגר נשאר באחד על אחד מול גד עמוס וניסה להקפיץ מעל השוער, אבל עמוס בפעולה יפה הציל את אחי מספיגה מהירה.

לאחר כרבע שעה ראשל"צ הגיעה לעוד הזדמנות כאשר הפעם אוגו אזוצ'קו נוגח מתוך תיבת החמש נגיחה חזקה ושוב עמוס מציל את אחי. יאיא פטי סיים את המשחק מוקדם מהרגיל כשסימן לדורה שלא יוכל להמשיך לאחר התנגשות עם שחקן ראשל"צ אמיל נינו נכנס במקומו כדי להשלים את חוליית ההגנה לצידו של אכרם שריח.

שחקני אחי וראשל"צ

אחי הגיעה להזדמנות ממשית רק בדקה ה-21' כשאמג'ד סולימאן בועט כדור חופשי על סף הרחבה לאחר דהירה מהירה של בהייה שנעצר רק בעבירה ושוער ראשל"צ הדף לקרן. מאותו כדור חופשי אחי יצאה קדימה יותר, יזמה יותר והגיעה לשערה של ראשל"צ יותר, אבל שוב חסרה הרגל המסיימת. בהייה ניסה בכל פעם מחדש להכניס כדורים לרחבה אך חוסר הבנה מחלוצי אחי מנע מכדורים אלה להוות מסוכנות על שערה של ראשל"צ. המחצית הסתיימה בתיקו מאופס כשאחי החזיקה יותר בכדור, אמנם ראשל"צ הייתה מסוכנת יותר. תודות לקו ההגנה של אחי שמנע ספיגת שערים, במיוחד השוער גד עמוס, אכרם שריח ונאאל חוטאבא שבשקט ייצבו את ההגנה במחצית הראשונה.

המחצית השנייה נפתחה בקצב דומה של זאת שלפניה, ראשל"צ מסכנת יותר וזה התבטא כבר בדקה ה-48' הקשר גיל יצחק שלח כדור חזק מחוץ לרחבה ושוב גד עמוס היה במקום. בדקה ה-51' בהייה, האיש הכי חם היום של אחי נצרת, התחיל מהלך בצד שמאל עבר שני שחקנים בדרך לבעיטה חזקה כנגד ריצתו מימין לשוער ראשל"צ רועי משפתי וקבע 1-0 ענק. אחי נכנסה למומנטום, עלאא בכר דקה לאחר בהייה ניסה מהלך דומה משלו רק שהפעם בלמי ראשל"צ היו מוכנים ועצרו אותו בזמן.

בדקה ה-58' שוב בהייה פרץ מאגף שמאל, העביר כדור רוחב מחוץ לרחבה והכדור מצא את עוביידה אבו רביע שבמקום לבעוט בחר למסור ימינה לעלאא בכר אך השוער הקדים אותו ועצר את ההתקפה. שתי דקות לאחר מכן חילופי מסירות בין אמגד סולימאן ועידו אקסברד מחוץ לרחבה. אקסברד היה אחראי על הבעיטה רק שהכדור עבר ליד העמוד ואחי רשמה עוד הזדמנות מפוספסת.

עברו שתי דקות נוספות, הפעם מצד ימין עוביידה אבו רביע היה אחראי על הפריצה, השאיר את הבלמים מאחורה ובמסירה גאונית לאמצע אל עלאא בכר שבלי לעצור בועט חזק וקובע 2-0 ענק ומהיר של אחי. בדקה ה-66' קיבל עלאא בכר הזדמנות לגמור את המשחק ובעט תוך כדי גלישה מתוך תיבת החמש, הפעם השוער הודף לקרן.

כובש השער עלאא בכר

שלומי דורה הבחין שהוא יכול לסגור את המשחק הזה בעוד שער והכניס את חמודי חטיב למשחק כדי לרענן את החלק ההתקפי במקומו של עלאא בכר. לקראת סוף ההתמודדות ראשל"צ הצליחה להגיע לשתי הזדמנויות מסוכנות מאוד אלא שאחמד שעבאן וקורת השער של עמוס מנעו ממנה לצמק את התוצאה או אפילו להשוות.

בדקה ה-77' הישאם כיוואן נכנס למשחק, אחרי היעדרות מפציעה, במקומו של עוביידה אבו רביע. בתוך תוספת הזמן אקסברד רשם הזדמנות ענקית לאחר שחמודי חטיב השאיר אותו באחד על אחד מול השוער עם כדור רוחב מצויין, אך הכדור שלו נבעט לגוף השוער ונהדף לקרן. בסופהו של דבר התוצאה נשמרה עד שריקת הסיום 2-0 לאחי נצרת.

אחי נצרת ניצחה את ראשל"צ וגם עקפה אותה בטבלה כשלשתיהן יש מאזן נקודות זהה (45) רק שלאחי נצרת יתרון שערים עדיף והיא עלתה למקום הרביעי במרחק חמש נקודות מהפועל חדרה שבמקום השני ושתי נקודות מהפועל קטמון שעלתה למקום השלישי.

#אחינצרת

כתבות נוספות