זלפה מעדה מול טירת כרמל, דבורייה ניצחה את אלנהדה: ההכרעה ביניהן תהיה במחזור האחרון

ההכרעה נדחתה בשבוע: זלפה מעדה וחילצה נקודה אחת בלבד מול טירת כרמל, דבורייה ניצחה את אלנהדה נצרת. לערערה ורמות מנשה תהיה המילה האחרונה במאבק העלייה של מחוז צפון ב'. 

בזמן שיש מתח גדול במחוז המקביל, גם במחוז צפון ב' עניין העלייה עוד לא סגור כאשר המאבק הצמוד בין דבורייה לזלפה עלה מדרגה מחזור אחד לפני סיום העונה. שתי הקבוצות מצידן יודעות שכל ניצחון יכול להיות שווה עלייה ומנגד כל הפסד יכול לגנוז את החלום הגדול שלהן.

אלנהדה נצרת - מ.ס דבורייה

בדבורייה צפו משחק קשה בעילוט מול הקבוצה שהייתה בתחילת העונה בצמרת וגם בעת המפגש לא הייתה רחוקה מהחמישייה הראשונה. בפועל, קבוצתו של חנא פרהוד עלתה ליתרון מהיר בדקה ה-10' משער בכדור עונשין מ-11 מטרים שכבש החלוץ אבי מלכה, אמנם המארחת הצליחה לחזור למשחק עם שער שוויון שנכבש לאחר הדיפה לא טובה של השוער אבי עמוס. דבורייה הצליחה לעמוד בלחץ ולהחזיר לעצמה את היתרון ושוב החלוץ אבי מלכה במוקד כבש את השער השני שלו במשחק מכדור ששלח לו לונה מסאלחה ובכך קבע את תוצאת המחצית הראשונה 2-1 לזכות דבורייה.

המחצית השנייה לא הייתה משעממת כלל כשדבורייה לא אמרה את המילה האחרונה ומוחמד חג'יר רשם גם הוא שער משלו לאחר ששלח כדור חזק מחוץ לרחבה היישר לתוך הרשת של מארחת. לאחר השער של חג'יר, אלנהדה נצרת ניצלה הזדמנות משלה שהגיעה כתוצאה מטעות בהגנת דבורייה והצליחה שוב לחזור למשחק ולצמק, אלא שאבי מלכה היה במקום ובזמן הנכון ולאחר מהלך שהתחיל בסולטאן זועבי שחטף כדור במרכז המגרש, ממנו נשלח לעברו של מוחמד חג'יר עד שהגיע לרגליו של מלך השערים של הקבוצה ושל הליגה שחתם את ההתמודדות הזו 4-2 לזכותה של דבורייה.

 שחקני דבורייה מול אלנהדה

צילום: עובאדה אכתילאת 

הפועל בני זלפה - הפועל טירת כרמל 

קבוצתו של נביל אמארה הגיעה במצב רוח מרומם למשחק שהתקיים באצטדיון אום אל פחם לאחר רצף ניצחונות שרומם לה את הביטחון ובידיעה שניצחון שלה ומעידה של המתחרה מהמקום השני, יעניק לה אפילו את האפשרות לחגוג עלייה כבר בתום 90 הדקות, אמנם היריבה הפועל טירת כרמל אשר הוכיחה לאורך רוב שלבי העונה שהמיקום שלה בתחתית כלל לא משקף את היכולת אותה מציגה והיא עשתה זאת גם הפעם. 

בדקה ה-49' המארחת בני זלפה הצליחה לעלות ליתרון כשהחלוץ מייזר זועבי קיבל כדול על סף הרחבה ומצד ימין בעט לפינה הרחוקה וקבע 1-0 לקבוצתו. טירת הכרמל לא הרפתה והמשיכה לנסות ולחפש את השוויון וזה השתלם לה כשבדקה ה-65' עידן אליאס ניצל טעות של הגנת זלפה אשר לא הצליחה לחזור למשחק ולא הציגה יכולת מספקת שתסייע לה לרשום ניצחון נוסף בדרך אל המטרה וכעת, מצבה אל מול היריבה הצמודה רגיש עוד יותר. 

 ישיגו את המטרה? שחקני בני זלפה

צילום: ודיע ג'בארין

בסיום המשחק נרשמה תקרית בין שחקן הקבוצה עודאי מחאמיד לקהל המקומי שנכח במגרש כאשר השחקן ניגש לעברו והתעמת עם מספר אוהדים והתקרית אף התפתחה לריב בין האוהדים ביציע. לאחר המשחק פרסם מחאמיד פוסט בפרופיל הרשת החברתית שלו ובו הביע התנצלות ובין היתר אמר כי "זה היה התפרצות רגשות ולא בכוונה רעה". 

 הפוסט שפרסם עודאי מחאמיד לאחר האירוע

המצב הרגיש והצמוד בין זלפה לדבורייה יימשך לשבוע נוסף אל תוך המחזור האחרון של העונה. זלפה מצדה תתארח אצל ערערה שעבורה מקום בפלייאוף נמצא בהישג יד ואפשרי לחלוטין. במגרש מקביל תשחק דבורייה מול הפועל רמות מנשה והשתיים יקוו למעידה אחת של השנייה.

מי שמהן תמעד, תעניק את תואר העולה לקבוצה השנייה ובמידה ושתיהן ינצחו ועל פי המסמך שהוציאה ההתאחדות לכדורגל, מה שיקבע הוא מספר הניצחונות ובמקרה כזה מי שתהנה ותחגוג את העלייה המיוחלת היא הפועל בני זלפה אשר מחזיקה במאזנה ניצחון אחד עודף על פני דבורייה. 

#הפועלבניזלפה #דבורייה

כתבות נוספות