פרשת ביברס נאתכו: הסערה שהתרחשה סביב קפטן הנבחרת

פרשת ביברס נאתכו: טור דעה על הסערה שהתרחשה סביב האמרות על מינוי לקפטן נבחרת ישראל.

ביומיים האחרונים געשה ורעשה הרשת החברתית בתגובות וסטטוסים על רקע הראיון שערכה תוכנית ספורט ברדיו עם קפטן נבחרת ישראל ביברס נאתכו. בעקבות הראיון בו הוטחו דברים קשים כלפי בן מיעוטים שאינו שר את ההמנון של מדינת ישראל ולפיהם "מי שלא שר לא ראוי לענוד את סרט הקפטן של נבחרת ישראל" התפתחה סערה בקרב הרבה אוהדי כדורגל במדינה ולא מצאו חן בעיני רבים מצד שתי האוכלוסיות במדינה וניתן היה לצפות במפגן תמיכה בנאתכו לעומת גל התנגדות אדיר כנגד שחקן העבר והפרשן אשר הטיח בו את הביקורת הזו.

ביברס נאתכו(מימין) / צילום: ההתאחדות לכדורגל

חבר הכנסת סעיד אלח'רומי מהרשימה המשותפת התבטא גם הוא בנושא כשאמר: "התבטאות אומללה. לשחקנים הערבים יש זכויות גדולות בהישגיה הספורטיביים של המדינה. צר לי מאוד שישנם אנשים שקשה להם עם ההצלחה המוכחת של שחקנים מהמגזר הערבי. ביברס נאתכו יקבל את סרט הקפטן בנבחרת בזכות ולא בחסד".

בשבוע האחרון זומנו לסגל הנבחרת לא פחות משישה שחקנים בני מיעוטים והם בירם כיאל , לואי טאהא , דיאא סבע , טאלב טואטחה ומואנס דאבור בנוסף לביברס נאתכו. מדובר בייצוג מכובד לבני המיעוטים שלבשו את חולצת הנבחרת ושיחקן במשחק הידידות של נבחרת ישראל נגד רומניה.

בזמן שהשסע בין שני המגזרים, הערבי והיהודי והסכסוך הערבי הישראלי, רבים רואים במגרש הכדורגל פתח לדו קיום ומקום שבו אפשר להוכיח אחרת, שלום, ספורט ודו קיום. במדינות רבות בעולם המתקדם שחקנים זכו להערכה וכבוד הרחק מהפולטיקה, קחו לדוגמא את סמי חדירה שמשחק בנבחרת גרמניה, זידאן ששיחק בנבחרת צרפת ואף פעם לא שר את ההמנון של נבחרת צרפת ובכלל מי מעניין אותו שם מי ומה שרים כאשר הפרמטר לזימון שחקן הוא גרידא יכולת וכושר משחק משכנעים.

בשנים האחרונות גדל מספר השחקנים של המגזר בליגת העל והיום משחקים לא פחות מ-50 שחקנים בליגת העל וזה מספר מדהים כשרק לפני עשור היו אולי שלושה שחקנים בכל הקבוצות. שחקני המגזר ראו במגרש הכדורגל המקום שבו הם יכולים להוכיח את יכולתם, שם הקבלה נבחנת על פי כישרון ויכולת ולא מבטא וגזע ולכן הדברים שהוטחו בפני נאתכו אינם מקרבים את הלבבות ורחוקים מכל ערך ספורטיבי במקום להתגאות בעובדה שבנבחרת ישראל משחקים מכל המגזרים, זאת תעודת כבוד למדינה שמגדירה את עצמה כמדינה דמוקרטית.


כתבות נוספות