אכסאל הביסה את באקה אל גרבייה והגדילה פער בפסגה

צעד ענק לעבר הגשמת החלום: הפועל אכסאל הביסה 5-1 את באקה אל גרבייה והגדילה את הפער בפסגה. מוסא טראבין, מועמר קראקרה(צמד) וניר אברג'יל(צמד) כבשו לאכסאל, דלה ימפולסקי לבאקה. אברג'יל: "אף אחד לא ייקח מאיתנו את העלייה".

מוריס אוזן וחניכיו אירחו היום(שישי) במגרשם הביתי את הפועל באקה אלגרבייה. קבוצתו של צחי טייאר שחלמה להשיג מקום בפלייאוף, ניצבה היום למשחק ללא אסלאם מוואסי המורחק וללא עשהאל בן שבת שעתידו בקבוצה לא ברור. מנגד, בצד אכסאל שרצתה להגדיל פער בפסגה נהנה מוריס אוזן מסגל מלא.

שחקני אכסאל ובאקה

צילום: איהאם ג'בארין

אכסאל פתחה את המשחק בסערה וכבר בדקה ה-4' מוסא טראבין קיבל כדור מבן מלכה, עבר את שחקני באקה במבצע אישי ושלח כדור לעבר שערו של חכים, השוער אמנם ניסה להדוף את הכדור אך הכדור חמק ממנו וטראבין העלה את קבוצתו ליתרון מהיר שהימם את באקה אל גרבייה. בשלב הזה היריבה האורחת עוד ציפתה לחזור למשחק וטעות של השוער אוהד דוד כמעט עלתה לו ביוקר, אך ניר אברג'יל היה במקום ובזמן הנכון כדי להבהיר לה שזו משימה לא פשוטה וקבע 2-0 להפועל אכסאל. בשלב הזה החליט המאמן צחי טיאר להגיב והוציא מהמשחק את המגן יוסף עוואדי כשבמקומו נכנס יואל צ'חנוביץ'.

החילוף של טייאר לא מנע ממנו לספוג שני שערים נוספים כשלא חלפו דקות רבות עד שמועמר קראקרה השלים צמד משלו בדקות 25' ו-26' וקבע תבוסה עוד במחצית הראשונה.

חזר ובגדול. קראקרה

צילום: איהאם ג'בארין

לאחר שני השערים הנוספים שספג טייאר הוא ניסה שוב לשנות את מהלך המשחק באמצעות חילופים מוקדמים כשהוציא את חמודי סמאר וסארי חאג' יחיא ובמקומם הכניס את אריאל לזמי וסהר אזולאי. בדקה ה-35' הצליח דלה ימפולסקי לצמק את תוצאת המחצית ולשלוח את הקבוצות להפסקה בתוצאת 4-1 לזכותה של המוליכה אכסאל.

צחי טייאר לקח קשה את הנצפה על כר הדשא מצד קבוצתו והחליט שלא לשוחח עם שחקניו במהלך ההפסקה ואף לא חילק להם הוראות וצפה במחצית השנייה מהספסל, אמנם קבוצתו עלתה אחרת וטובה הרבה יותר למחצית השנייה והצליחה בדקות הראשונות אף להגיע ללא מעט מצבים מסוכנים מול השער של אכסאל אך זה לא עזר לה לצמק יותר את התוצאה.

ניסה לצמק את התוצאה אך לא הצליח. יפרח

צילום: איהאם ג'בארין

בהמשך המחצית גם מוריס אוזן ביצע חילופים משלו כשהכניס את חמד גנאים במקומו של מועמר קראקרה ואת ניקולס פלצ'וק במקומו של מוסא טראבין שמעט נעלם במחצית השנייה ואף ספג כרטיס צהוב מפתיע בטענה להורדת המגנים בתוך תחומי המגרש. ניר אברג'יל שכעס על החלטת השופט, ספג גם הוא את כרטיסו הצהוב בעקבות דין ודברים עמו.

בדקה ה-82' שוב ניר אברג'יל במוקד כשהוא שם חותמת על ההתמודדות הזו באמצעות השלמת צמד משלו וקבע את תוצאת המשחק 5-1 לזכות קבוצתו שלאור ההפסד של אום אל פחם הגדילה את הפער בפסגה ל-7 נקודות. חגיגת קהלים הייתה בסיום המשחק והיא נמשכה עד לדקות ארוכות אחרי שריקת הסיום לאור המשחק המקביל שהתקיים בקריית אתא בו הפסידה יריבתה של אכסאל ובכך גדל הפער.

חגיגה גדולה בסיום

צילום: איהאם ג'בארין

שחקן הפועל אכסאל ניר אברג'יל אמר בסיום: "התחיל להיפתח לנו, אנחנו עובדים קשה באימונים רואים שכולם מרוכזים וחדים, אנחנו לא רוצים לפספס את מה שאנחנו עושים פה בשביל הכפר היקר הזה, כולנו חדורי מטרה ואף אחד לא ייקח לנו את זה. הפתיע אותי מאוד מהלך המשחק ובאמת לא ציפינו לכזאת "קלות" וגם ראינו במחצית השנייה שהם שלטו במגרש עם הכלים ההתקפיים שלנו אבל הכי חשוב שניצחנו וסימנו 'וי' ונשארו לנו עוד כמה כאלה לסמן עד הסוף".

על היכולת שלו באופן אישי: "חיכיתי המון זמן לחזור לעצמי ואני שמח מאוד שזה קרה ואני נותן מה שאני יודע ומה שכולם חיכו לו".

על איבוד הנקודות של אום אל פחם: "גם אם אומרים שזו קלישאה אנחנו מסתכלים עליהם כי הם היריבה הצמודה שלנו, אנחנו מקווים לאיבוד נקודות שלהם כמובן ורוצים להגיע בפער גדול למשחק בינינו".

עומר בוארון והמעריץ מספר 9 מהקהל

#הפועלאכסאל

כתבות נוספות