בירם כיאל: "אני כל הזמן מצליח לחזור מהקשיים אל הטופ של הכדורגל. הזימון לנבחרת מרגש אותי"

בירם כיאל: "בכל פעם מחדש הזימון לנבחרת מרגש אותי. אני מצליח לחזור מקשיים לטופ של הכדורגל. העתיד? כשתיגמר העונה אחליט על מטרות חדשות, לא פוסל שום דבר"

 

הליגיונר ששב לאחרונה מפציעה בקבוצתו ברייטון עמה עלה העונה לפרמייר ליג, הגיע השבוע לארץ בעקבות זימונו למשחק הידידות של נבחרת ישראל שיתקיים בשבת הקרובה. ניצלנו את ההזדמנות לשוחח עם הקשר הישראלי המוכשר על התקופה האחרונה באנגליה, הנבחרת, על עתידו וההתעניינות מהארץ. 

 

ראשית תספר לנו על התקופה האחרונה בברייטון

"את האמת אני מרגיש טוב מאוד, במיוחד אחרי התקופה שעברתי שהייתה מאוד קשה בתחילת העונה כעברתי ניתוח ושברתי את הרגל. היום חזרתי לכושר משחק אני בריא וחלק בלתי נפרד מהקבוצה, אני משחק כמעט בכל משחק והמטרה שלי היא לשחק כמה שיותר דקות ולהשאיר את הקבוצה בליגה". 

 

רואים שההשתלבות שלך בליגה האנגלית היא מצוינת, איך זה הצליח כל כך כך?

"אני כבר 8 שנים באי הבריטי(צ'מפיונשיפ ופרמייר ליג) התחלתי לקבל את הסגנון של השחקן הבריטי, אנשים מודעים ליכולת שלי ויודעים שאם בירם כיאל שם הם מקבלים את הסגנון הבריטי. אני נמצא היום בליגה הכי טובה בעולם היום וזו אופרה אחרת, אני שמח שאני שם זה החלום שלי ונשאר לי רק להמשיך לעבוד חזק, להוכיח את עצמי ולהישאר שם כמה שיותר שנים גם עם הקבוצה וגם כשחקן".

 סיפור הצלחה בפרמייר ליג. כיאל

 

שמענו על התעניינות מהארץ ממספר מועדונים גדולים, אחד מהם הוא מכבי חיפה. אילו עוד קבוצות התעניינו?

"כמו שכולם שומעים גם אני שומע ובמיוחד על מכבי חיפה, תמיד הייתה התעניינות מקבוצות מהארץ ותמיד היו גישושים אבל אני באופן אישי מרוכז רק בהצלחה שלי בברייטון". 

 

הייתה פנייה רשמית?

"לא יכול להרחיב יותר מזה, אבל היו דיבורים עם הסוכן שלי מכמה ליגות ומכמה קבוצות. יש לי עוד חודש וחצי בברייטון ואחריו נשב אני והסוכן שלי ונציב מטרות חדשות ויעדים חדשים. אני לא פוסל שום דבר".

 לא פוסל אף אופציה. בירם כיאל

 

אמנם מבחינה קבוצתית לא הולך לנבחרת, אבל מבחינה אישית אתה שוב מקבל זימון ודווקא כן מצליח בה

"מבחינה אישית מצוין לי בנבחרת, בקמפיין האחרון היה לי משחק וחצי או שניים בגלל הפציעות אבל כשאני בריא אני שחקן נבחרת לגיטימי ומשחק בה כבר יותר מעשור אבל לרוע מזלי עם כל הפציעות תמיד נמנע ממני להיות בה באופן רצוף. אני תמיד מתרגש לקבל את הזימון ובמיוחד אחרי הפציעה שחזרתי לעצמי ולמי שכולם מכירים ורוצים לראות וזה מראה על עבודה קשה ואופי חזק, על זה שאני תמיד חוזר מקשיים להיות בטופ של הכדורגל הישראלי ובגלל זה הזימון תמיד מרגש אותי".

 

ראינו כמות גדולה יותר של שחקנים מהמגזר הערבי בסגל. מה אתה חושב על זה?

"אנחנו בתור שחקנים צריכים לחשוב איך להיות הכי טובים. זה לא משנה מה הדת או הגזע שלך אלא כמה אתה טוב וכמה המטרות האישיות שלך יביאו להצלחה כדי שתגיע להיות חלק מהנבחרת לתקופה ארוכה ויותר מקמפיין אחד ובכלל זה אציין את זה שאין הבדל בין יהודי לערבי, המטרה של כולנו היא להיות שחקנים יוצאי דופן שמביאים קבלות כדי להיות שחקני נבחרת". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload