ההשתלבות של פושה, הורדת הלחץ ממוגרבי וחזרתו של אזולאי לעניינים: השינוי שעוברת סכנין בעידן טל בנין

ג'ורדן פושה פורח בסכנין, אזולאי חוזר לעצמו אחרי שכבר הספידו אותו ומפיראס מוגרבי סוף כל סוף ירד קצת לחץ. קראו על השינוי בעידן טל בנין. 

 

פושה הוא ללא ספק ההחתמה הכי טובה של סכנין בשנתיים האחרונות. החלוץ בן ה-26 שהגיע בחלון ההעברות של ינואר מהפועל רעננה פורע שטרות, כובש שערים ובדרך לכבוש את לבבות הקהל בסכנין. 

 

מאז שעזב מוחמד גדיר את בני סכנין לפני שלוש שנים בהן הטביע את חותמו עם כמות שערים גדולה, בסכנין לא הנחיתו חלוץ חוד או מטרה שיכול לנצל מצבים ולהפוך לסקורר אמיתי. בשנתיים האחרונות ועוד בתקופת יוסי אבוקסיס, בסכנין שיחקו עם שלושה קשרים התקפיים כדי לחפות על תפקיד החלוץ המרכזי הקלאסי. בנוסף לכך, בסכנין כמעט ולא הצליחו בשנתיים האחרונות למצוא שחקן זר שישדרג את הקבוצה. 

משתלב טוב. פושה / צילום: נזיה סולטאן

 

למרות הכוונה שהייתה אצל אבו יונס בקיץ להביא מאמן זר שיוכל לשדרג את הקבוצה עם שחקנים זרים הפרוייקט הזה נכשל וסכנין נשארה עם שני זרים מתחילת העונה, פאס וונדרסון, כאשר שניהם כבר מעבר לשיא ותרמו את חלקם לקבוצה. 

 

נחזור לג'ורדן פושה, שלדעתי הוא אחת הרכישות המצוינות של סכנין בשנים האחרונות. פושה השתלב בצורה נהדרת בסכנין והעובדה שהוא הגיע מקבוצה אחרת בישראל עזרה לשחקן להשתלב מהר כי הוא "כבר נכנס לכביסה של הכדורגל הישראלי" . 

לאחר סגירת חלון ההעברות אמר טל בנין שמבחינתו עדיף להביא שחקנים זרים שמשחקים בליגה הישראלית בטענה לכך שכבר התרגלו למנטליות הישרלאית ולכדורגל הישראלי ובמצב שהייתה בו שרויה סכנין המחשבה הייתה נכונה,  כי להביא שחקן זר בינואר מחו"ל זה לא תמיד מהלך מוצלח.


במשחק האחרון נגד אשדוד כבש פושה שני שערים ומאז שהגיע לסכנין במאזנו כ-5 שערים. תראו עוד דבר מעניין , פיראס מוגרבי קיבל סוף כל סוף שחקן שיכול לתרגם את המהלכים שלו לשערים. השילוב של מוגרבי, פושה בנוסף לאזולאי נראה מושלם עם בישולים וכיבושים כשמוגרבי בעצמו כמעט מבשל בכל משחק ואזולאי שהרבה אנשים הספידו אותו התחיל לחזור לעצמו. 

יותר קל לו. מוגרבי / צילום: נזיה סולטאן

 

סכנין בינואר עשתה חצי הכנה לקראת העונה הבאה, עם חיזוק נקודתי בקיץ ושמירה על הסגל הקיים היא יכולה לחזור לפאלייאוף העליון. אני חושב שטל בניין עושה עבודה טובה למרות החיסרון שיש לו לפעמים בניהול המשחק וההחלטות שהוא מקבל גם לו מגיעה הזדמנות בעונה הבאה לבנות קבוצה ולעשות לה הכנה ראויה בקיץ.

יקבל את המושכות גם בעונה הבאה? / צילום: נזיה סולטאן

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload