היסטוריה בירכא: קבוצת הכדורגל עלתה לליגה ב'

קבוצת הכדורגל מכבי אחווה ירכא עשתה היסטוריה ובהובלת המאמן פכרי עסאכלה עלתה לליגה ב'.

לאחר שריקת הסיום שהכריזה על ניצחון 2-1 על מ.כ קצרין בסוף השבוע האחרון נרשמה היסטוריה בירכא כאשר הקבוצה המקומית "מכבי אחווה ירכא" הבטיחה את העלייה לליגה ב' לאחר עונה מדהימה ו-300 האוהדים שעשו את הדרך לקצרין חגגו ביציעים כשהם המומים. משנת 2000 לא הייתה קבוצת כדורגל פעילה בכפר שמשמש כמרכז תעשייתי ומסחרי מבין הגדולים בצפון הארץ ועוד לפני שנה אם הייתם אומרים לאנשים ברחוב שקבוצתם תעלה ליגה אף אחד לא היה מאמין לכם.

זה התחיל כאשר שלושה חברים שמנהלים את הקבוצה ותומכים בה מכל עבר החליטו להחיות את ירכא ושקבוצתם תעלה ליגה, אנור חסין מנהל הקבוצה, חוסאם שחאדה ואח'ליל אסעד לקחו את היוזמה ובנו קבוצת שתתמודד על העלייה. בהתחלה רוב הקהל לא האמין שזה יקרה במיוחד שמדובר בקבוצה שרגליה לסיים את העונה בתחתית הטבלה אבל עם התוצאות המצוינות היציעים התחילו להתמלא באנשים שפתאום הריחו את השינוי וכ-1600 אנשים הגיעו להריע לקבוצה במשחק העונה הביתי נגד בני טובא. בנוסף, ענאן רמאל, איש העסקים ושחקן כדורגל לשעבר היה התומך הראשון של הקבוצה מבחינה כספית ושיתוף הפעולה עם המעוצה המקומית שגם היא לא חסכה על עצמה ותרמה רבות בזכות יושב הראש והיב חביש שהיה מגיע לכל משחקי הקבוצה וגם לאימונים.

חגיגות במכבי ירכא

לפני תחילת העונה הסדירה, אבי בן סימון היה מאמן הקבוצה אך מסיבות שונות הקשורות לבחירת סגל השחקנים ההנהלה החליטה להחליפו ולהזעיק את המאמן האחראי על העלייה, פכרי עסאכלה, שרשם עליות במחלקות הנוער של מג'אר ובענה ובעונתו הראשונה כמאמן בקבוצת בוגרים הצליח לעשות מה שהברה אנשים לפניו לא היו מסוגלים לו.

רוב סגל השחקנים של ירכא מורכב משחקני בית שהמשיכו להאמין בעצמם אחרי כל ניצחון שעשו ומשחקני רכש מנוסים דוגמת השוער אושרי לוי, אקראמי קיאל, ישראל דרור ומוניר עלי שהמעיט לשחק אבל שימש כעוזרו של פכרי שהיה מתייעץ איתו והיה בעיקר האחראי על גיבו הקבוצה וחדר ההלבשה הבריא והשקט. הקבוצה שרשמה 19 משחקי ליגה ללא הפסד הצליחה לנצח את המשחקים המכריעים של העונה דווקא מחוץ לבית.

שחקני ירכא

למרות ה-1:1 נגד שעב הסגנית, אחווה ירכא גברה על חצור בחוץ כשהיא בעשרה שחקנים בתוצאה 2:1 ואת המועמדת הנוספת לעלייה בני טובא היא הביסה 4:1. בנוסף להישג האדיר הקבוצה השתלטה גם על טבלת הכובשים שאותה מוביל פאדי בדארנה המצוין עם 25 שערים, יזן מרעי האלמוני ששיחק בעונתו הראשונה בבוגרים כבש 15 שערים ואכרם ע'דבאן בן ה-20 כבש 11 שערים על אף שהתחיל לשחק כדורגל רק בגיל 16.

האווירה בירכא מדהימה והאנשים חגגו ברחובות את העלייה וימשיכו לחגוג במשחק האחרון של הקבוצה נגד חצור הגלילית כשהמאמן, פכרי עסאכלה קורא לכל הקהל להגיע ולחגוג את העלייה ההיסטורית. עסאכלה, תושב הכפר מג'אר, נשמע מתרגש מאוד ומסר ליאללה ספורט: "אני גאה להיות חלק מחבורה מדהימה שכזו ומאוד שמח ומסופק שבעונתי הראשונה כמאמן בקבוצת בוגרים הצלחתי לעלות לליגה ב'. נכון שהייתי קשה ונוקש באימונים אבל אני אוהב את כל השחקנים אחד אחד ומעריך אותם ומקווה שאמשיך להיות בעתיד במכבי ירכא, בשנה הבאה תהיה לנו מחלקת נוער והעתיד מבשר רק על תקווה גדולה והצלחות נוספות לקבוצה".

#מכביירכא

כתבות נוספות