ממשיכה במומנטום שלה: שפרעם ניצחה במגרשה הביתי את הפועל רובי שפירא

הפועל שפרעם ניצחה בביתה 1-0 את הפועל רובי שפירא. אור הרשקוביץ החמיץ פנדל לאחר שריקה לבעיטה חוזרת שהכעיסה את אנשי האורחת. חאלד מנדייה כבש לשפרעם והצטיין: "סוד ההצלחה שלנו זה חדר ההלבשה, אנחנו קבוצה מגובשת והתוצאות מגיעות בהתאם".

הפועל שפרעם אירחה היום(שישי) במגרשה הביתי את הפועל רובי שפירא חיפה. שפרעם, שחזרה לעצמה בשבוע האחרון לאחר הניצחון על הפועל ירושלים ששבר לה את רצף ההפסדים, כבר הבטיחה את הישארותה בליגה מוקדם מהצפוי וכעת נמצאת על קו התפר בין הפלייאוף למרכז הטבלה כשסף הלחץ בקבוצה ירד. מנגד, הפועל רובי שפירא אשר פגשה לראשונה העונה את שפרעם, נמצאת בשיא מאבקי הצמרת כשהיא יודעת שעליה לחזור לקו הניצחונות ולהחזיר לעצמה את הביטחון לקראת שלב הפלייאוף.

שחקני הקבוצות בפתיחת המשחק

על הנייר זה היה נראה שרובי שפירא צריכה להיות זו שרוצה יותר ולוחצת יותר אך בפועל על כר הדשא שפרעם פתחה יותר בלחץ את המשחק והייתה דומיננטית יותר. כבר בדקה ה-23' פספסה שפרעם הזדמנות ענקית לעלות ליתרון מהיר כשאחמד דיאב רשם את החמצת העונה לאחר שקיבל כדור נפלא מהמאסטרו עבד מורג'אן, עבר את הגנת האורחת ואת השוער חיים זיסקינד וכל שנותר לו הוא לגלגל את הכדור לרשת ממרחק של פחות ממטר, אלא שהוא פגע במשקוף ויצא החוצה. בזמן זה זכה החלוץ לעידוד הקהל לאור החמצתו.

בדקות לאחר מכן נרשמו מספר מצבים נייחים של האורחת ביניהן שתי קרנות ששלח דניאל ברק אך הורחקו על ידי הגנת שפרעם ועוד בין אירועי המחצית הראשונה נרשם ויכוח שהחל בין שחקן "רובי שפירא" עאהד עזאם מול יחיא חריב שגרם למשחק להתחמם ואף עיכב אותו במספר דקות. מיד לאחר המקרה הוחלף יחיא חריב ובמקומו נכנס חאלד מונדייה שהתברר גם כקלף המנצח של אבו רקייק.

בדקה ה-34' הגיע האירוע המרכזי של המחצית כשאור שלזינגר הוכשל ברחבה ונשרק כדור עונשין לזכותה של הפועל רובי שפירא. על יד הכדור עמד הבלם אור הרשקוביץ ובעת השריקה בעט ושלח אותו פנימה, אלא שהשופט הורה על פנדל חוזר לאור כניסה לרחבה של שחקן "רובי שפירא" ואת הפנדל החוזר הצליח שוער שפרעם מג'די חלאילה להדוף. החלטת השופט לא התקבלה בצורה יפה בצד האורחת שכעסו על כך ששחקנם נדחף לרחבה.

האירוע המרכזי סביב הפנדל

את המחצית השנייה הפועל רובי שפירא פתחה טוב יותר והצליחה להגיע ליותר מצבים. כבר בדקה הראשונה שלומי בן עשור הגיע למצב של אחד על אחד מול חלאילה אך השוער, שהיה במשחק מצוין, הדף פעמיים רצופות את החלוץ במדים האדומים. עברו שלוש דקות בלבד ושוב האורחת הצליחה להגיע למצב מסוכן כשהפעם בן עשור שלח כדור מצוין לשלו ברוור ושוב חלאילה הדף אותו עם כף רגלו.

בדקה ה-54' מי שהצליחה לעלות ליתרון זו הפועל שפרעם כשחאלד מונדייה, שזכור מהשער הנפלא במשחק האחרון מול הפועל ירושלים, עשה זאת בשנית וקבע 1-0 לקבוצתו באמצעות שער נפלא שכבש מכדור ששלח לו מוראד חאג' שלאחרונה קיבל את המקום בהרכב קבוצתו של אבו רקייק. לאחר השער של מנדייה, החליט מאמן האורחת להגיב וביצע חילופים כשהוציא את איימן עלי והכניס את הייתם חלבי ודקות ספורות לאחר מכן הוציא את גדי מלסה והכניס את אלון בוזורגי.

חאלד מנדייה ועבד מורג'אן

בדקה ה-64' שפרעם כמעט הצליחה לעשות זאת בשנית וחאלד מנדייה שוב מסוכן ברחבת האדומים כמעט השתלט על כדור שעבר את זיסקינד אלא שהשוער התעשת מהר ותפס אותו. דקה אחת לאחר מכן האורחת קיבלה הזדמנות משלה בבעיטה חופשית ששלח סעיד דיאב שנעצרה אצל הגנת שפרעם.

הדקות חלפו והאורחת לא הצליחה להשוות את התוצאה, מה שהביא לכך שפטריסיו סייג ביצע חילוף נוסף כשהוציא את שלו ברוור והכניס את לידור באבא ובכך שינה את שיטת המשחק שלו. בדקה ה-85' שוב בן שור אחד על אחד מול מג'די חלאילה בתסריט חוזר אך שוב השוער מונע ממנו לכבוש שער שוויון והפעם גם סופג כרטיס צהוב על בזבוז זמן. שתי דקות לאחריו גם מאמן שפרעם אברים אבו רקייק הורחק. השופט הורה על 6 דקות תוספת זמן שגם בהן האורחת הפועל "רובי שפירא" לא הצליחה להינצל מהפסד ומי שיצאה כשידה על העליונה היא הפועל שפרעם שהשאירה את 3 הנקודות בביתה.

חגיגות בשפרעם

בשפרעם חגגו ויצאו מרוצים מהביטחון שמפגינה הקבוצה ומכך שחזרה למסלול הניצחונות אך בצד הפועל רובי שפירא יצאו מאוכזבים מאוד וצעקות נשמעו מתוך חדר ההלבשה של השחקנים בתום המשחק: "זו בושה" נאמר בין היתר בשיחה הכואבת שנעשתה להם. כאמור "רובי שפירא" רושמת משחק רביעי ללא ניצחון כאשר מתוך הארבעה רשמה שלושה הפסדים וכעת עליה להחזיר לעצמה את הביטחון ולא לסכן את מקומה בפלייאוף.

מאוכזב. פטריסיו סייג מחוץ לחדר ההלבשה

חאלד מנדייה כובש השער לשפרעם אמר בסיום המשחק: "נתנו משחק מצוין אחרי שבוע שעבר שנתנו משחק אדיר, השגנו שלוש נקודות יקרות ומקווים להמשיך ככה במומנטום הזה. סוד ההצלחה שלנו זה חדר ההלבשה, אנחנו קבוצה מגובשת בצורה מצוינת והתוצאות באות בהתאם"

#הפועלרובישפירא #הפועלשפרעם

כתבות נוספות