עיסא נג'ידאת: "אנחנו קרובים מאוד להשיג מקום בפלייאוף. חוסר הערכה? מרגיש את זה מחלק מהאנשים

עיסא נג'ידאת: "לא הייתי שמח ומשוכנע בדרך של מכבי אכסאל, לאמן את ערערה זה כבוד גדול. פלייאוף? אנחנו קרובים מאוד". מה הוא חושב על הליגה הצפופה ומה שקורה בה העונה? ומה התכניות שלו לעתיד? קראו.

מאמן הפועל בני ערערה עארה עיסא נג'ידאת הצטרף לקבוצה לאחר פתיחת העונה הקשה שלה בה התדרדרה לתחתית הטבלה וכיום היא אחת המתמודדות על מקום בפלייאוף. נג'ידאת, שפתח את העונה במכבי אכסאל, עשה את המעבר המהיר לערערה והטביע את חותמו בקבוצה תוך שהקבוצה עשתה רצף מדהים של משחקים ללא ספיגה ורשם נתון מדהים כאשר הגיע לקבוצה כשהיא הייתה ממוקמת בתחתית עם 8 שערי זכות ו-15 שערי ספיגה, כעת המצב הפוך לחלוטין וערערה עם מאזן של 38 שערי זכות לעומת 23 שערי ספיגה.

שוחחנו עם עיסא נג'ידאת על תקופתו בערערה, המטרה לתפוס מקום בפלייאוף, מטרותיו האישיות ודעתו על הליגה הצפופה העונה.

אחרי 14 משחקים, איך אתה מסכם את התוצאות שלכם? "התוצאות מצוינות, תוצאות של קבוצת עלייה. מאז שהגעתי לקבוצה אספנו 29 מתוך 42 נקודות, הבקענו 30 שערים וספגנו רק 6".

מה השינוי שעשית שהביא לשינוי בתוצאות מאז שהגעת? "השינוי התחיל בשיפור הביטחון העצמי של השחקנים, הגברת המחויבות של השחקנים כלפי הקבוצה, עבודה קשה וקפדנית על הנושא הטקטי במגרש ושיפור הבנת המשחק. בנוסף שיפרנו את המרקם החברתי בקבוצה. לפני שבאתי הקבוצה שחררה 7 שחקנים, אני צירפתי רק שני שחקנים טובים".

עם התוצאות שהשגת מה המטרות שלכם? " כשחתמתי בקבוצה הייתה מטרה אחת ויחידה היא להציל את הקבוצה מירידה ולהשאיר אותה בליגה בכבוד. עם השיפור האדיר שהפגינו השחקנים התוצאות המצוינות הגיעו ובצדק, לכן אנו שואפים להגיע למשחקי הפליאוף העליון

עיסא נג'ידאת

פליאוף עליון מבחינתך זה הישג? "לאור המצב שהיה בקבוצה ,לדעתי הגעה לפלייאוף העליון שווה יותר מעליית ליגה. אנחנו קרובים מאוד לזה ובעזרת השם נגיע לפליאוף העליון בסוף העונה".

בוא נדבר עליך אישית, הייתה לך מטרה לעלות ליגה עם מכבי אכסאל. מה לא עבד שם? "במכבי איכסאל פתחנו את הליגה מצוין ותפסנו את המקום הראשון. כשהיינו במקום הראשון רציתי לעשות כמה שינויים בסגל השחקנים כדי להשיג את המטרה ,לא הסתדר לעשות שינויים מכמה סיבות שלא רוצה לפרט למה, אבל בכל זאת עזבתי קבוצה מצוינת בצמרת עם 14 נקודות שהייתה שווה במאזנה לדבורייה".

מאמן שאימן כמה שנים באותה קבוצה ופתח את העונה בצורה טובה, למה נתנו לך לעזוב?

"את האמת ההנהלה סירבה בתוקף להתפטרות שלי וניסתה לשכנע אותי להישאר, אבל אני הייתי נחוש לעזוב"

אבל בניית שם קבוצה טובה ומחוברת, מה גרם לך לקום וללכת? " יש לי רק מילים טובות למכבי אכסאל והייתה לי תקופה מצוינת עם הישגים נהדרים, אבל ברגע שאני לא שמח בקבוצה ולא משוכנע בדרך להשיג את המטרה אני קם ועוזב".

שחקני ערערה חוגגים ניצחון

אתה חושב שאתה מקבל מספיק הערכה מהתקשורת? "יש חלק שמעריכים אותי מאוד ויש חלק שלא, כי אני לא מאמן תקשורת והמבין יבין".

מאוכזב? "אני לא מתייחס לזה הרבה למרות שיש בתוכי אכזבה מסוימת".

אומרים שהתקשורת גם מקדמת ועוזרת בקבלת משרות בכירות יותר, במקרה שלך זה יכול להיות קבוצה שרצה לעלייה. אז למה אתה לא אומר הנה אני פה? "תאמין לי כבוד גדול לאמן את ערערה והלוואי שכל קבוצה שאאמן תהיה כמו ערערה. אני מאוד מוערך אצל כל ההנהלות הקבוצות. כשסיימתי איכסאל תוך שעתיים היו לי הרבה הצעות, חלקן גם מקבוצות עלייה".

לאחרונה רואים תופעה של זוגות מאמנים, "מנחיתים" מאמנים על ראשם של מאמנים אחרים. מה אתה אומר על זה? "עם כל הצניעות ועם כל הכבוד לכולם , אצלי לא יקרה דבר כזה. אני לא משוכנע במהלך כזה כי שניהם בתוך עצמם לא אוהבים את זה ומשדרים עסקים כרגיל , אבל זה פוגע אחד בשני. אי אפשר לשים שני מאמנים תותחים בקבוצה אחת".

אתה חושב שזה יותר פוגע מאשר עוזר? "יכול להיות תהיה תוצאות , אבל לא בהכרח בגלל צירוף מאמן נוסף. לדעתי אף מאמן לא ירצה שזה יקרה לו, לכן זה פוגע במעמד המאמן . אפשר לצרף עוזר מאמן או מנהל טכני, אבל מאמן נוסף לא נראה טוב כלפי שניהם".

#בניערערהעארה #ראשי #ראשי1

כתבות נוספות