סיבוב פרסה: דבורייה הפסידה בפרדיס וזלפה ניצחה את מכבי אכסאל, הפער בצמרת הצטמצם בחזרה

צמרת לוהטת במחוז צפון ב': זלפה ניצחה את מכבי אכסאל, דבורייה מעדה בפרדיס והפער ביניהן הצטמצם בחזרה. נביל אמארה: "ההפסד של דבורייה נתן לנו הרבה מוטיבציה, עבדנו קשה וזה מגיע לנו".

שני משחקים מרכזיים נערכו היום(שני) בליגה ב' מחוז צפון ב' כשרק לפני מספר ימים נערך משחק העונה של המחוז ובו ניצחה דבורייה, מה שהפך את הפסגה למסקרנת עוד יותר כשהיא וזלפה פתחו את המחזור היום בפער של ארבע נקודות ביניהן. דבורייה מצדה ידעה שהיא תלויה בעצמה ועליה לנצח כל משחק עד להכרעה ומנגד, בזלפה ידעו שמעידה של דבורייה וניצחון שלהם יחזיר את המצב לקדמותו ואולי ישכיח את סוף השבוע הקשה שעבר עליהם בעקבות ההפסד במשחק העונה.

הפועל בני זלפה - מכבי אכסאל

המשחק בין זלפה מהמקום השני למכבי אכסאל מהמקום הרביעי סיפק לנו לא מעט הפתעות. בזלפה ידעו שאסור להם למעוד ומעידה יכולה להגביר את המשבר של התקופה האחרונה ולפגוע בהשגת מטרת העלייה. על הקווים של זלפה נרשמה הפתעה ראשונה כשמי שעמד עליהם לצד נביל אמארה היה ברטי(מוחמד עבאס), עוזרו של המאמן הישאם זועבי מפתיחת העונה בצעירי כפר כנא.

הצטרף לזלפה. ברטי

בהיבט הרכבי הקבוצות, זלפה הגיעה בהרכב חסר ללא קייס זועבי ועלי זאמל המורחקים ואילו מי שחזר להרכב הפותח הוא איימן אבו סאלח. בהיבט המשחק עצמו הדקות הראשונות של המשחק, אשר התנהלו ללא קוון שני שלא הגיע בזמן למשחק, היו של המארחת זלפה שהצליחה לעלות ליתרון מהיר כבר בדקה ה-8' משער של חמאדה בועל, השחקן הבולט ביותר בחלק ההתקפי שלה, שמכדור חוזר שלח חצי מספרת לתוך שער האורחת.

החלוץ לא הסתפק בשער אחד וניסה להכפיל עם שער שני כשפרץ עם כדור מסוכן לתוך הרחבה ואף הגיע למצב של אחד על אחד מול שוער אכסאל אלא שבעט ישירות לגופו ותוצאת המחצית הראשונה נותרה 1-0 לזכותה של זלפה.

בזלפה חגגו

עם פתיחת המחצית השנייה בוצע חילוף בהתקפת זלפה כשנכנס מיזר זועבי במקומו של עודאי מחאמיד. בדקות הראשונות מכבי אכסאל שחיפשה את שער השוויון קיבלה הזדמנות משלה בבעיטה חופשית שהורחקה על ידי הגנת זלפה. גם המארחת מצדה ניסתה משני מצבים נייחים להכפיל את היתרון שלה ולא צלחה במשימה.

לקראת סוף המחצית השנייה המשחק הפך להיות קצבי הרבה יותר ובדקות האחרונות זה בא לידי ביטוי בעיקר בצד של זלפה. בדקה ה-77' מיזר זועבי שלח כדור מוסכן מתוך הרחבה לעבר השער של אכסאל אך שוער האורחת היה במקום ורשם שלוש הצלות אדירות רצופות לניסיונות המסוכנים מצד זלפה שהגיעו אחד אחרי השני.

זלפה המשיכה ללחוץ וזועבי, הבולט באותן דקות, פספס הזדמנות אחר הזדמנות להכפיל את היתרון של קבוצתו. אכסאל מצדה ניסתה בשניות האחרונות להשיג את שער השוויון אך המשימה שלה לא צלחה וחוסר החדות בחלק ההתקפי שלה עלה לה ביוקר ושלוש הנקודות מהמשחק הזה הלכו כולן לזלפה שחגגה את צמצום הפער מחדש לאור ההפסד של דבורייה מוקדם יותר.

שחקני זלפה עם הקהל בסיום המשחק

מאמן הקבוצה נביל אמארה אמר בסיום המשחק: "חזרנו למקום שהיינו בו, זה מגיע לנו ועבדנו קשה ואני מאמין שבעזרת השם מה שמגיע מגיע ובסופו של דבר נהיה בליגה א'. ההפסד של דבורייה נתן לנו הרבה מוטיבציה, נכנסתי לחדר ואמרתי להם שלא כל יום נופלת הזדמנות ובאמת כולם נלחמו. ההצטרפות של ברטי? אני החלטתי שאני צריך עוזר, ההחלטה הסופית על כל דבר היא רק שלי".

הפועל בני פרדיס - מ.ס דבורייה

במוקד מרכזי נוסף נערך היום המשחק בו אירחה פרדיס את דבורייה. המארחת הגיעה למשחק לאחר התיקו בסוף השבוע האחרון מול כפר קרע ואילו דבורייה מצדה הייתה צריכה לחזור לשגרה הקשה לאחר סוף שבוע של חגיגות מהניצחון במשחקה העונה שזו משימה לא פשוטה.

המחצית הראשונה נפתחה ללא מצבים רבים מצד שתי הקבוצות, לא היו התקפות רבות והמשחק התנהל ברובו במרכז המגרש. מי שפינה את מקומו בסיום המחצית הזו לאחר שנרשמו דין ודברים בינו לבין הקהל המקומי הוא סולטאן זועבי.

שחקני דבורייה מול פרדיס

צילום: איהאם ג'בארין

במחצית השנייה דבורייה ככל הנראה הבינה שהיכולת הזו לא תספיק לה והצליחה להיות מאיימת ומסוכנת יותר כשהגיעה ליותר מצבים אך הדקות חלפו ואף אחד מהם לא הפך לשער יתרון, מה שהעביר את כל המתח והדרמה לדקות האחרונות ולתוך תוספת הזמן. מצד דבורייה נרשמו הזדמנויות מצוינות האחת מהן של אבי מלכה אחד על אחד מול שוער פרדיס שרשם הצלה מצוינת ולאחריו עמוק בתוך התוספת כשבני סימן טוב שלח כדור אדיר שפגע במשקוף, הייתם מחאג'נה ניסה להשתלט על הכדור החוזר ולייצר ממנו שוער אך שוב שוער פרדיס היה במקום הנכון לעצור אותו.

בדקה ה-94' שחקני דבורייה ניגשו לשופט בטענות על כך שלא שרק על עבירה שביצע רוברט ארחיל בתוך הרחבה על קרלוס לואיסה אך הוא מצדו עמד על שלו, באותה דקה יצאו שחקני פרדיס להתקפה מתפרצת שגם השתלמה להם בשער הניצחון הדרמטי של המפגש הזה שכבש שי מוטאי וגם חתם את ההתמודדות בין השתיים.

דקות אחרונות מתוחות

צילום: איהאם ג'בארין

ההפסד הזה מתסכל מאוד עבור דבורייה שרק חגגה לפני מספר ימים ניצחון במשחק העונה והגדלת הפער אך כעת בהתחשב בניצחון של יריבתה זלפה המצב בין השתיים חזר לקדמותו ושוב היא לא תלויה יותר בעצמה, עובדה שהופכת את המטרה שלה להרבה יותר קשה להישג. מעבר להפסד הנקודות בטבלה, מדובר בהפסד שהוא פגיעת מוטיבציה קשה עבור דבורייה שתצטרך לעבוד קשה כדי להיאבק במשחקים האחרונים שנותרו לליגה.

#דבורייה #הפועלבניזלפה

כתבות נוספות