אום אל פחם ניצחה את באקה אל גרבייה ועלתה למקום השני

אום אל פחם ניצחה 2-0 את באקה אל גרבייה בדרבי שהתקיים היום במגרש בבאקה משערים של אבו ענזה ואילון אלימלך. מחמוד עבאס: "הגענו מוכנים, לא נפסיק להיאבק על המקום הראשון". יוסף עוואדי: "הדברים לפעמים לא מסתדרים כמו שאתה רוצה, ממשיכים הלאה". 

הפועל אום אל פחם התארחה היום(שני) במגרש בבאקה אל גרבייה למשחק הנועל של המחזור ה-22 של ליגה א' צפון ולאחר שהיו דין ודברים ולא מעט הערכות מצב סביב קיומו של המשחק או יותר מדויק מיקום קיומו של המשחק. 

בצד המקצועי, מאמן באקה אל גרבייה הפתיע עם בחירת ההרכב הפותח שלו כשיוסף עוואדי, אקס אום אל פחם, נותר בחוץ יחד עם דלה ימפולסקי ואילו מנגד סמיר עיסא השאיר את תימור אביטן, אקס באקה, בחוץ ומי שקיבל את ההזדמנות בהרכב הוא מוחמד עקל.

החל מפתיחת המשחק באקה הייתה דומיננטית יותר ושלטה יותר בכדור, אך זה לא מנע דווקא מהאורחת אום אל פחם לעלות ליתרון מהיר כשבדקה ה-18' אשרף רבאח הרים כדור מצוין לרחבה ומוראד אבו ענזה נגח אותו פנימה. 

כובש השער מוראד אבו ענזה

צילום: איהאם ג'בארין 

בדקה ה-25' באקה הייתה קרובה להשוות כשאסלאם מוואסי שחקנה לשעבר של אום אל פחם שלח כדור ארוך לתוך הרחבה שכמעט נדחק פנימה לשער יתרון אלא ששיבל שממשיך לשמור על יכולת מצוינת היה שם פעמיים ברציפות כדי למנוע ממנה לעשות זאת.  

מיד לאחר הניסיון של באקה, אום אל פחם כמעט והענישה בשנית ושוב אשרף רבאח שלח כדור ארוך לאבו ענזה אלא שהפעם הגנת באקה אל גרבייה הייתה שם כדי לעצור אותו. באקה מצידה לא ויתרה ואריאל לזמי רשם ניסיון מצוין משלו אך שיבל שוב היה שם כדי למנוע מבאקה להשוות. 

היה קרוב. לזמי

צילום: איהאם ג'בארין 

מי שפינה את מקומו מוקדם מהרגיל בעקבות פציעה הוא מוחמד עקל בעקבות פציעה ומי שנכנס במקומו לחזק את הקבוצה הוא תימור אביטן. בשניות האחרונות של סיום המחצית הראשונה הגיע הרגע של אום אל פחם, מחמוד עבאס שלח כדור בבעיטה חופשית ואילון אלימלך שהיה מול השער שלח אותו פנימה והכפיל את היתרון של קבוצתו. 

אלימלך חוגג את השער

צילום: איהאם ג'בארין 

במהלך המשחק נרשם אירוע חריג כשהוא הופסק לדקות בודדות עקב פריצת אוהדים למגרש, עד שכוחות האבטחה השתלטו עליהם והוציאו אותם החוצה. 

בדקות הראשונות של המחצית השנייה אום אל פחם ניסתה אף להגדיל יותר את היתרון שלה כשאבו ענזה שלח כדור מצוין לאבו נהיה אך האחרון שלח אותו חלש לידיים של חכים. בזמן הזה באקה הגיבה, אולי מאוחר מדי, כשהמאמן צחי טיאר הכניס את יוסף עוואדי ודלה ימפולסקי לחזק את קבוצתו. ימפולסקי כבר הורגש שניות לאחר שנכנס כשניסה להכניע את שיבל מכדור שהגביה לו אופק יפרח אך הוא שלח אותו החוצה.

כוחות משטרה גדולים נכחו במגרש

צילום: איהאם ג'בארין 

החילופים בצד אום אל פחם נמשכו ומי שנכנס לחזק את חוליית הקישור הוא אודי כהן במקומו של מוראד אבו ענזה, בהמשך פינה את קומו גם אילון אלימלך שחש במתיחה בשריר ונכנס במקומו משה בן לולו. הדקות נמשכו ובאקה שלטה ברוב הדקות שנשארו ואף הגיעה למצב מסוכן מכדור של אופק יפרח שנכנס כמחליף ופגש את המשקוף, אך גם הוא לא עזר לה לשנות את תוצאת המשחק הזה 2-0 לטובתה של אום אל פחם שתפסה את המקום השני ונמצאת במרחק 4 נקודות בלבד מהמוליכה הפועל אכסאל.

ההפסד של באקה אל גרבייה שבר לה רצף ארוך וחיובי מאז הגעתו של המאמן צחי טייאר ויתרה מכך מרחיק אותה מהפלייאוף העליון. מנגד, בצד אום אל פחם יכולים להיות מרוצים מכך שתפסו את המקום השני והמקום הראשון נמצא קרוב ובהישג יד כשקרב ארבע הצמודות בצמרת יימשך גם למחזור הקרוב, כל קבוצה שתמעד עלולה לאבד את מקומה. 

טרס שלקובסקי מול תימור אביטן

צילום: איהאם ג'בארין 

בצד המנצח, אמר קפטן אום אל פחם מחמוד עבאס בסיום המשחק: "היה משחק עם המון אמוציות, דיברו על המשחק הזה הרבה וניפחו אותו, בסוף באנו היינו מוכנים מכל הבחינות. שיחקנו כדורגל טוב והיה משחק קשה אבל הכי חשוב שלקחנו שלוש נקודות חשובות להמשך הדרך. אנחנו לא נפסיק להיאבק על המקום הראשון עד שריקת הסיום של המשחק האחרון של העונה ולא נוותר. אכסאל קבוצה מצוינת אבל גם אנחנו יחד עם שפירא והרצליה והמאבק הזה יהיה עד סוף העונה".

על היריבה באקה אל גרבייה הוסיף: "הם קבוצת מרכז טבלה מצוינת, אם הייתה להם פתיחת עונה טובה היו יכולים להשיג פלייאוף. שהקהל ימשיך לבוא ולתמוך בנו ואנחנו רוצים לשמח אותם כל שבוע ומקווה שגם השבוע נחזור עם חיוך".

שחקני אום אל פחם חוגגים

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

בצד המפסיד, אמר שחקן באקה אל גרבייה יוסף עוואדי בסיום המשחק: "הכנו את עצמנו כמו שצריך, אמרתי שהמשחק הזה יוכרע באמצעות מי שתטעה פחות ואנחנו עשינו את הטעויות שלנו והם ניצלו את זה, מסתכלים קדימה ממשיכים הלאה. היינו צריכים לנצח אבל הדברים לפעמים לא מסתדרים כמו שאתה רוצה ומברוק לאום אל פחם מאחל להם שהם יעלו ליגה ואנחנו נעלה לפלייאוף עליון".

מוחמד עקל ויוסף עוואדי

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

הקהל שהגיע לתמוך באום אל פחם

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

#הפועלאוםאלפאחם #באקהאלגארבייה

כתבות נוספות