אכסאל עשתה מהפך וניצחה את מגדל העמק בעשרה שחקנים

מהפך בעשרה שחקנים: אכסאל ניצחה 3-1 את מגדל העמק וממשיכה בשלה בפסגה. אופק מלול כבש ראשון בפנדל, חודדה השווה גם הוא בפנדל והשלים מהפך יחד עם עומר בוארון ששבר בצורה ארוכה ללא כיבוש שער. דור הלוי הורחק.

המוליכה הפועל אכסאל התארחה היום למשחק חוץ נגד הפועל מגדל העמק במסגרת המחזור ה-22 של ליגה א' צפון כשהיא יודעת שרק ניצחון ישאיר אותה בפער בפסגה. הקהל האדום של אכסאל צבע את המגרש בתפאורה מיוחדת והיה תוספת יפה למזג האוויר האביבי במגרש. מי שלא לקח חלק במשחק הוא המגן שמעון הרוש בעקבות פציעה.

שחקני הקבוצות בפתיחת המשחק

כבר בדקה ה-13' ראינו שתי פעולות של החלוץ עומר בוארון כאשר בראשונה הוריד כדור למוסא טראבין ובחצי סיבוב מצא עצמו מול שוער מגדל העמק אך בעט חלש לעמוד, חלפו שתי דקות ושוב בוארון עם בעיטה חזקה מחוץ לרחבה ישירות לידיו של השוער.

הקבוצה הביתית נכנסה לעניינים אמנם מאוחר אבל הייתה מסוכנת יותר. כבר בדקה ה-18' הגבהה מצוינת של דוד אמזלג הגיעה לראשו של מגן אכסאל חוסאם אבו סאלח שניסה להרחיק אבל כמעט הכניע את שוערו אוהד דוד. כשנראה היה שהמשחק נטה לטובת אכסאל, חלוץ מגדל העמק לידור כהן השתלט על כדור עומק מרשים בתוך הרחבה, הבלם דור הלוי תפס אותו מאחור וספג על כך כרטיס אדום שהעניק גם פנדל לזכותה של מגדל אותו שלח קפטן הקבוצה אופק מלול לתוך הרשת של אכסאל והותיר אותה בפיגור 1-0 ועשרה שחקנים.

שחקני אכסאל מול מגדל העמק

עברו שמונה דקות ושוב נשרק פנדל לטובתה של הפועל אכסאל לאחר הכשלה של שוער מגדל העמק בתוך הרחבה על ניר אברג'יל. אלירן חודדה, הקפטן ובועט הפנדלים של אכסאל, ניגש לבעוט, הכניע את שוער מגדל העמק ובכך קבע שוויון בין הקבוצות. על סף סיום המחצית טעות אדירה של חמד גנאים שהפך לשחק כמגן אחרי האדום , הגיעה לרגליו של דוד אמזלג שהשתלט על הכדור, עבר את חמד וניסה להקפיץ את הכדור מעל השוער אך הוא עבר ליד השער.

בפתיחת המחצית השנייה נראה ששחקני מגדל העמק רצו יותר ויזמו יותר וניצלו הרבה איבודי כדור של החלק האחורי של אכסאל, רק שלא הצליחו לתרגם זאת לשערים. ההזדמנות המשמעותית הגיעה בדקה ה-50' כאשר חודדה מוסר לאמצע, לידור כהן חטף את הכדור ודהר לשער, אך הבעיטה שלו נעצרה בידי שוער אכסאל אוהד דוד.

המהפך הגיע בדקה ה-68' כאשר כדור חופשי מצד שמאל הוגבה לרחבה, בן מלכה השתלט עליו ומסר חזק לאמצע שם שוב היה חודדה, ששוב כבש אך הפעם עשה את זה בסטייל והפך את התוצאה. חלפו שתי דקות בלבד והפועל אכסאל הכתה שוב. עומר בוארון פרץ משמאל, עבר שלושה שחקנים, חתך לאמצע ומחוץ לרחבה בעט כדור חזק ושטוח שהכניע את שוער מגדל העמק ושבר לו בצורת ארוכה ללא כיבוש שער. הפועל אכסאל חגגה צמד שערים ומהפך תוך שתי דקות כשהיא בעשרה שחקנים.

שבר בצורת ארוכה. בוארון

צילום: איהאם ג'בארין

בדקה ה-76' הייתה הזדמנות ענקית לחוסאם אבו סאלח להגדיל את היתרון כשחתך את הגנת מגדל העמק ומצא את עצמו מול השוער אך בעט אותו חזק במקום לדחוק אותו פנימה והכדור שלו פגע בשוער מגדל העמק ויצא החוצה.

שחקני אכסאל עשו ניצחון חשוב ומשמעותי הן מהסיטואציה שנקלעו לה ממש בדקות המוקדמות של המשחק והן כאשר שיחקו כמעט רוב דקות המשחק ללא חילוף ובעשרה שחקנים כשבדרך השיגו מהפך וניצחון חשוב להמשך הדרך. אכסאל שמרה על מקומה בראש הטבלה ואף הגדילה פער משתי יריבות שאיבדו היום נקודות("רובי שפירא" והרצליה) והיא ממשיכה להיות במצב בו היא תלויה אך ורק בעצמה כדי להגשים את המטרה.

כובש השער עומר בוארון אמר בסיום: "ידענו שזה יהיה משחק קשה מול קבוצה קשה שנלחמת על החיים שלה, זה נפתח לא כמו שרצינו אבל אני שמח שיש פה חבורה של גברים ועשינו את זה. הייתה לי בצורה ארוכה שלא הבקעתי אבל אני שמח ששברתי אותה ומכאן עולים קדימה".

#הפועלאכסאל

כתבות נוספות