סאלח אבו ליל: "המטרה של ריינה היא להיכנס לפלייאוף, מאמין ביכולת שלי"

סאלח אבו ליל: "מאמין שעוד אקבל פניות לאתגרים חדשים". מאמן מכבי ריינה בראיון פתוח על הובלת קבוצתו מכבי ריינה וקריירת האימון שלו. קראו 

סלאח אבו ליל הוא אחד המאמנים הצעירים בליגה ב' בעל אישיות צנועה שרחוקה מהתקשורת ו"עושה את עבודתו בשקט והולך הביתה". סלאח הוא מורה לכושר גופני בעין מאהל והיום מאמן מכבי ריינה שרק השנה עלתה לליגה ב' וכבר נמצאת במקום השישי וקרובה מאד לפליאוף העליון.

בעברו שיחק סלאח במספר קבוצות כאשר התחיל בנוער הפועל עין מאהל ועבר בגיל צעיר להפועל ריינה איתה רשם הישג ראשון כשעלו לליגה ב'. הוא רשם כמה עליות ליגה בקבוצות שונות ביניהן עירוני אום אל פחם, בית"ר אלמשהד, אהלי אום אל פחם ולפני הפרישה חזר הביתה לעין מאהל וקינח עם עליה לליגה ב' ופרישה ממשחק כדורגל. מכאן התחיל סלאח את קריירת האימון שלו.

בגיל 36 התחיל אבו ליל בקבוצת הנוער של מכבי עין מאהל ומשם הגיע לקבוצה הבוגרת, מכבי נג'ידאת, אלנהדה נצרת ומכבי ריינה.

סאלח אבו ליל / צילום: הדף הרשמי מכבי ריינה

מכבי רינה פתחה את העונה בצורה לא טובה אחרי שרק עלתה מליגה ב', ופתאום את אתם קרובים לפלייאוף. איך זה קרה? "לדעתי ההכנה לא הייתה מספיק טובה והסיבה העיקרית מחסור במגרש ביתי לאימונים עם יכולת לא טובה לשחקני החיזוק שהיו בהתחלה עד לשינוי בסגל וצירוף שחקנים בעמדות החסרות הצורה השתנתה והתוצאות היו בהתאם, אנחנו השתפרנו מאוד ועשינו תוצאות טובות נגד הקבוצות הטובות בליגה".

לאור התוצאות, הצבתם מטרה לתפוס מקום בפלייאוף?  "נותרו עוד שישה משחקים עד לסיום הקרב על מקום בפלייאוף, יהיה צמוד עד הסוף בהתמודדות כמה קבוצות".

משימה שאתם יכולים לעשות?  "המטרה שלנו כן להיות בפלייאוף"

צילום: הדף הרשמי מכבי ריינה 

עליך באופן אישי, אתה מרגיש שאתה לא מקבל מספיק מחמאות והערכה על אף ההישגים והתוצאות שהיו לך בקבוצות השונות?  "לדעתי למשחק שלנו בסוף השבוע נגד ערערה תהיה השפעה על המשך ההתמודדות. על זה שאתה אומר ההישגים והתוצאות בכמה קבוצות זו מחמאה. אני מאמין בעצמי וביכולות שלי והימים יגידו".

אז למה סלאח מסתפק במעט? לא הגיע הזמן שתקבל קבוצת צמרת? "אני מבין המאמנים הצעירים, לא מזמן הפסקתי לשחק . עם עוד ניסיון אני מאמין שאקבל פניות לאתגרים חדשים"

 איך מערכת היחסים בין סאלח לשחקניו?  "יחסים טובים וחמים, כבוד הדדי הוא העיקר ולתת לכל שחקן את מלוא תשומת הלב גם מבחינה מקצועית וגם בפאן האנושי" 

#מכביבניריינה

כתבות נוספות