עאיד חבשי: "הוכחתי שאני ראוי לשחק בכל קבוצה גדולה בארץ"

עאיד חבשי חגג יחד עם קבוצתו בני יהודה עלייה לפלייאוף העליון, הישג גדול עבור המועדון אלו הצטרף בפתיחת העונה: "הוכחתי לכולם מה אני שווה ושאני ראוי לשחק בכל קבוצה גדולה בארץ. אירופה? מאמינים שזה יכול להיות שלנו"

בלם בני יהודה שהושאל אליה בפתיחת העונה ממכבי חיפה, רושם עד כה עונה מצוינת במדים הכתומים ותחת הדרכתו של המאמן יוסי אבוקסיס. חבשי, שלא היה שחקן הרכב במכבי חיפה, הפך לבורג משמעותי של ממש בהגנת בני יהודה והצליח לבלוט ולרשום תקופה מצוינת במדי הקבוצה שרשמה הישג גדול לאחר הניצחון האחרון על עירוני ק"ש בו הבטיחה את מיקומה בפלייאוף העליון. 

התחושות אחרי ההישג הזה שהוא הישג גדול עבורכם. 

"תחושות של הישג גדול ומרשים מאוד עבור המועדון ועבורי, אתמול היו חגיגות בטירוף, כולם היו שמחים שמועדון כמו בני יהודה, שנלחם בשנים האחרונות בתחתית, רשם את ההישג הזה והשיג מקום בפלייאוף. הישג גם מבחינה אישית כשחקן צעיר שצריך להוכיח באמת מה חבשי שווה במיוחד כשאני שייך למועדון כמו מכבי חיפה"

עאיד חבשי ושחקני בני יהודה

צילום: מועדון כדורגל בני יהודה

לרגעים היה נראה שהעונה הזו בורחת לבני יהודה ויוסי אבוקסיס אבל פתאום חזרתם לעניינים וזה גם השתלם לכם. מה השתנה באותה תקופה? 

"אני חושב שהשינוי הגדול בא מזה שהשחקנים לקחו עליהם את האחריות למצב שנקלעה אליו הקבוצה, הרגיש שהעונה כמעט אבדה לנו ואז נתנו את הכל על המגרש וכולם ראו את השינוי שיוסי עשה ביחד איתנו".

מבחינתך האישית אתה שחקן יציב ומהבולטים של בני יהודה. משהו השתנה בחבשי של העונה או שפשוט לא ראו אותך מספיק עד היום כי לא קיבלת את ההזדמנות? 

"ברור שעשיתי שינוי גדול מקצה לקצה במשחק שלי, במחשבה, בהבנת המשחק ומה אני עושה במגרש. גם באימונים. אני הוכחתי להרבה אנשים מה חבשי שווה ואני מסתכל רק איך להתקדם ולהמשיך לעבוד קשה, זו רק ההתחלה והדרך עוד ארוכה".

אתה מרגיש שהיית צריך ללכת לקבוצה כמו בני יהודה כדי להוכיח, אם זה למכבי חיפה או כל קבוצה גדולה אחרת, "מה אתה שווה"? 

"אני חושב שהייתי יכול להיות שחקן הרכב במכבי חיפה, אבל לצערי זה לא קרה והבחירה שלי בבני יהודה הייתה במקום הנכון. אבל לא נשברתי אחרי תקופה קשה שעברתי שנה שעברה והמשכתי להאמין בעצמי, עבדתי קשה ואני שמח שהצטרפתי לבני יהודה ואנחנו עושים שנה גדולה ומרשימה".

עאיד חבשי

צילום: מועדון כדורגל בני יהודה

מטרה אחת השגת יחד עם הקבוצה שלך, מטרה הבאה זו המטרה האישית שלך ומהי? לחזור למכבי חיפה? 

"נכון שהשגתי מטרה עם הקבוצה אבל השגתי עוד מטרה שהיא להוכיח להרבה אנשים שאני ראוי לשחק בכל קבוצה גדולה בארץ וברור שאשמח לשחק במכבי חיפה, זה חלום בשבילי להוביל שם. אחרי שהבטחנו פלייאוף, המטרה הבאה להילחם עד הסוף ואני בטוח ומבטיח שכל קבוצה שתשחק נגדנו יהיה לה קשה מאוד ויצטרכו לעבוד קשה בשביל לקחת מאיתנו נקודות כי גם לנו יש עוד מטרות ולהגיע למקום רביעי".

המצב של מכבי חיפה אולי גורם לך לחשוב פעמיים אם באמת כדאי לך לחזור לשם?

"אני חושב ובטוח שיענקל'ה שחר יודע מה הוא עושה ואיזה שינוי הוא עושה ועובד קשה ימים ולילות בשביל להחזיר את המועדון הזה לטופ ולשמח את האוהדים כי מגיע להם ומגיע למועדון הזה להיות בטופ".

נכון שיש פער לא קטן, אבל אתם מאמינים שהמקום הרביעי יכול להיות שלכם?

"אם מאמינים תמיד אפשר לקבל מה שרוצים כי הכל תלוי אך ורק בנו, נמשיך לעבוד הכי חזק כי יש לנו קבוצה מוכשרת וטובה וחדר הלבשה שמח ובריא. נעשה את המקסימום עד סוף עונה וננסה להגיע למקום הרביעי שמוביל לאירופה".

#עאידחבשי #מכביחיפה #בנייהודה

כתבות נוספות