קבוצות הצמרת בליגה א' צפון התאחדו כדי לעזור לבאקה לשנות את החלטת המשטרה. בבאקה כעסו: "לא נוותר"

קבוצות הצמרת של ליגה א' צפון התאחדו לטובת באקה אל גרבייה: "אם צריך נעביר פנייה משותפת להתאחדות, מי שטוב שיעלה ושכולם ישחקו בבתים שלהם". בבאקה כועסים: "גם לריאל מדריד וברצלונה יש קהל גדול והם יודעות להגיע למגרשים צנועים, לא נוותר".

 

בשעות האחרונות שוקלים ראשי הקבוצות בליגה א' להעביר פנייה מאוחדת להתאחדות עקב ההחלטה להעביר את המשחק של הפועל באקה נגד אום אל פחם למגרש אחר. כזכור, כבר מספר ימים שהנושא הזה תופס את הכותרות בשאלה היכן יתקיים המשחק ומתי?


לאחר אינספור ידיעות החליטה המשטרה היום להוציא צו סגירה ליום המשחק למגרש בבאקה ובכך להעביר אותו למגרש אחר עקב הצפי להגעת קהל רב מצד אום אל פחם.
 

בשעות הצהריים קמו מספר קבוצות בליגה א' על ההחלטה הזו שעוררה סערה בקרב הקבוצות ששוקלות להעביר מכתב מטעמן להתאחדות לפיו ישביתו את משחקי הליגה במידה והמשחק של באקה יועבר למקום אחר, הטענה היא שאום אל פחם מנצלת את כמות הקהל שלה ומעבירה את המשחקים למגרשים אחרים, "הם מוציאים את הקבוצות מהבתים שלהן" אמרו. 


בבאקה גם כן כועסים על החלטת המשטרה וגורמים בקבוצה אמרו שמצדם המשחק יתקיים בבאקה ולא יצא משם. "אנחנו שוקלים לחתום על המסמך ביחד עם שאר הקבוצות" סיפרו.  

מגרש באקה אל גרבייה

 

הסוגיה המדוברת הכניסה גם את הקבוצות המתחרות לעניין כשהפועל "רובי שפירא", הפועל הרצליה והפועל אכסאל הביעו תמיכה בבאקה אל גרבייה והפעילו גם מצידן לחצים על ההתאחדות בנושא. 

 

מהפועל רובי שפירא מסרו בתגובה: "אנחנו יחד עם הרצליה ואכסאל מאוגדים, מצידנו מי שטוב שיעלה אבל שכל המשחקים יתקיימו במגרשים הביתיים של הקבוצות. באקה אל גרבייה המגרש הכי טוב בכל בליגה הצפונית והדרומית, עם הפרדה מלאה בין היציעים. מה הסיבה להעברת משחק כזה? אין שום סיבה מוצדקת"

 

לא מקובל עלינו שבכל משחק הנהלת אום אל פחם משחקת על תנאי המגרש והיציעים שאינם מתאימים לאירוח כמות הקהל שלה, גם לברצלונה וריאל מדריד יש קהל עצום וכשהן מגיעות למגרש צנוע יש להם הקצאה מסויימת". גורמים בהפועל באקה אל גרבייה הוסיפו:"

 

היו"ר חוסני אבו מוך הוסיף ואמר לדף הרשמי של הקבוצה: "אנחנו מוכנים לשחק אך ורק בבאקה ואם זה לא יקרה לא נופיע". 

שחקני באקה אל גרבייה

צילום: איהאם ג'בארין

 

באום אלפחם הגיבו מיד לדברים ולסערה שמתרחשת . היו"ר אחמד אבו אלעם אמר: "אין לנו שום בעיה לשחק בבאקה, באקה ואום אל פחם זו עיר אחת ולכן מכבדים כל החלטה שמתקבלת, אנחנו אמרנו למשטרה שאנחנו אחראים אך ורק על כמות הקהל שמגיעה".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload