אום אל פחם ניצחה את בית שאן ועשתה צעד נוסף במאבקי הצמרת: "עוד לא אמרנו את המילה האחרונה"

הפועל אום אל פחם ניצחה 3-0 את הפועל בית שאן משער של איתמר כהן וצמד של בן לולו. סמיר עיסא: "אם כבשנו שלושה שערים כשאנחנו לא טובים אז מה היה קורה אם היינו טובים? עוד לא אמרנו את המילה האחרונה, ניפגש במאי". 

קבוצתו של סמיר עיסא אירחה אמש(שבת) במגרשה הביתי את הפועל בית שאן למשחק שנעל את המחזור ה-21 של ליגה א' צפון. באום אל פחם ידעו מה חשיבות המשחק שכן רוצים להיצמד להפועל הרצליה ולנסות לעבור את הפועל "רובי שפירא" במאבקי הצמרת שלהם, אך יפו למשחק קשה מול יריבה שנלחמת על הישרדותה בליגה העונה.

המשחק נפתח עם מחווה מרשימה מצד המארחת שפיזרה על כר הדשא כדורים אותם שלחו השחקנים לקהל בטקס מיוחד בו השתתף גם המאמן אחמד סבע ובו הוענק כבוד מיוחד לאוהד הקבוצה מילדות פתחי אגבארייה שסובל מעיוורון ועוקב אחרי הקבוצה באופן הדוק על אף מגבלותיו.

כמו כן בכניסה למגרש בעמדת מכירת הכרטיסים עמדו נציגי הסטודנטים שקיבלו מלגות וההנהלה אפשרה לכל סטודנט להיכנס ללא תשלום למשחק: "הפעילות החברתית מהדקת את הקשר בין הקבוצה לאוהדיה, כבר חילקנו בעבר מלגות ואמש נכנסו למגרש מאות סטודנטים" סיפרו בקבוצה. 

הסטודנטים בכניסה למגרש 

בהיבט הרכבי הקבוצות, סמיר עיסא המשיך עם ההרכב המנצח שלו מהמשחק האחרון בכפר כנא אשר כלל את אילון אלימלך ואיתמר כהן בקישור וחוליית התקפה הכוללת את תימור אביטן, מוראד אבו ענזה ואחמד אבו נהיה. 

המשחק נפתח בסערה כאשר כבר בדקה ה-5' הקשר איתמר כהן שכבש גם את השער הראשון מול כפר כנא, השתלט על כדור בתוך הרחבה ושלח אותו פנימה לתוך הרשת של מאיר כהן. אום אל פחם המשיכה לנסות וללחוץ את שער בית שאן כשאבו ענזה שלח כדור ארוך לכיאל אך הניסיון שלו חלף מעל השער. 

עברו כעשר דקות ונרשם ניסיון מסוכן ראשון מצד בית שאן כשהחלוץ משה דבורה שלח כדור שקיבל מאייל ברזני, הבולט בשורות בית שאן באותן דקות, לעבר השער אך היה מחוץ למסגרת. בדקה ה-33' הגיע המצב המסוכן ביותר של בית שאן כששינהאר מורד נותר לבד מול שיבל ושער אום אל פחם אך השוער רשם הצלה גדולה ומנע ממנו לכבוש שער שוויון. השוער לא עצרה כאן ורשם הצלה נוספת מכדור מסוכן של אייל ברזני דקה אחת לאחר מכן. 

העלה את קבוצתו ליתרון מהיר. כהן

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין 

עם פתיחת המחצית השנייה ערך סמיר עיסא חילוף כשהוציא את איתמר כהן ובמקומו נכנס פיראס עקל. כהן, שזהו משחקו השני ברציפות בו כובש שער ראשון, לא אהב את החילוף ונצפה עולה כועס ומאוכזב ליציע.

בדקה ה-47' שוב שינהאר מוראד מסכן את שערה של אום אל פחם אך שוב למארחת יש שוער שעמד במקום ובזמן הנכון. מספר דקות לאחר מכן ביצעה בית שאן חילוף נוסף כשאייל ברזני פינה את מקומו לטובת סער כהן ועם חלוף הדקות מפתיחת המחצית השנייה בית שאן נכנסה למשחק והיוותה יריבה לא פשוטה לאום אל פחם שמצדה איבדה את השליטה על משחק.

אילון אלימלך מול שחקני בית שאן

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין 

בית שאן נאלצה לבצע חילוף נוסף ופינתה את שחקנה לירן שריקי שנפצע. בדקות הסיום אמנם בית שאן ניסתה ללחוץ ולהשיג את שער השוויון אך מי שהכריעה את המשחק היא אום אל פחם כשמשה לולו, שנכנס כמחליף, רשם צמד משלו בדקות 86' ו-88' כששלח פנימה שני כדורים ששלח לו מוראד אבו ענזה ובכך הצמד הזה הכריע את המשחק הזה לטובתה של אום אל פחם שהשיגה את המטרה והשוותה את מאזן הנקודות עם "רובי שפירא" והרצליה ואף עלתה למקום השלישי בעקבות הפרש שערים. 

בן לולו חוגג צמד

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין 

מאמן אום אל פחם סמיר עיסא אמר בראיון לאתר יאללה ספורט בסיום: "עברנו מוקש. אני בכלל לא מרוצה מהיכולת אבל זה הכדורגל, מי שבמקצוע הזה חייב להבין שצריך לתפקד תחת לחץ אבל אני לוקח מהמשחק הזה רק את התוצאה, הכי חשוב שכבשנו גם במשחק כזה ואם זה כשאנחנו לא טובים מה היה אם היינו כשאנחנו טובים? אני אמשיך לבנות את אום אל פחם כמו שבניתי את אכסאל. אסור להסיק מסקנות ממשחק אחד, אום אל פחם עוד לא אמרה את המילה האחרונה, ניפגש במאי". 

על איתמר כהן שלא אהב את החילוף שלו הוסיף: "הוא שחקן מצוין , לא יכולתי להשאיר אותו, רציתי שחקנים עם אופי דפנסיבי. איתמר נעלם לי אחרי השער שלו". 

שחקני אום אל פחם 

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין 

על אודי כהן שלא שותף משחק שלישי ברציפות: "יש לי הרבה שחקנים שנמצאים על משבצת אחת, אילון אלימלך שחקן מצוין". 

לקראת המפגש הבא מול באקה אל גרבייה: "בבאקה אמרו לנו שלא נישן לפני המשחק? הם לא ישנו אחרי המשחק. אנחנו לא מפחדים ולא עושים חשבון, מכבדים את היריב אבל לא מפחדים. נגיע ונילחם על כל כדור ומי שינצח, ינצח". 

#הפועלאוםאלפחם

כתבות נוספות