באסל טאהא: "הביקורות שספגתי רק חיזקו אותי, אני שמח בכפר כנא. מגיע לנו להיות בפלייאוף"

באסל טאהא חוזר לסגל כפר כנא מחר מול קרית אתא. רגע לפני, תפסנו אותו לשיחה עמוקה אחד על אחד: התקופה בבית שאן, הבחירה לעבור לכפר כנא והאם נראה אותו בעתיד בליגות הבכירות? קראו.

בעוד חודש יחגוג באסל טאהא את יום הולדתו ה-22. הבלם הצעיר שגר בכפר כאבול, נחשב לאחד הבלמים הטובים בליגה א' שהרבה פרשנים אמרו עליו שבעוד כמה שנים לבטח יגיע לליגה הבכירה. באסל שיחק בנוער בני סכנין, הפועל עכו ומשם הגיע להפועל בית שאן כשרק לפני חודשים החליט לעזוב אותה ולעבור להפועל כפר כנא שרצתה אותו עוד מתקופת הקיץ.

נפגשנו עם באסל בראיון מיוחד לאתר יאללה ספורט ושוחחנו איתו על התקופה של בית שאן והמעבר שלו לכפר כנא. בוא נתחיל בפתיחת העונה שלך עוד בתקופה שהייתה בבית שאן, איך אתה מסכם אותה? "פתיחת העונה בבית שאן דווקא הייתה טובה עם כמה משחקים ראשונים עשינו תוצאות טובות והרגשתי מצוין, אבל משם התחילו הבעיות הכלכליות בקבוצה וזה השפיע לרעה על הרבה שחקנים ואפילו על כל הקבוצה, היה שחרור של כמה שחקנים ולא היה חיזוק והתוצאות התחילו להתדרדר, הגעתי למצב שאני לא שמח ולא נהנה שם, האווירה הייתה כל כך לא נעימה והשחקנים לא מקבלים כסף אפילו שמים מהכיס שלהם כדי להתייצב ולהגיע לאימונים ולמשחקים. בסופו של דבר ראיתי את הכי טוב בשבילי זה לעזוב ולעבור ליעד שאהיה שמח בו והיה לי כמה הצעות טובות".

באסל טאהא

צילום: נזיה סולטאן

סומנת כאחד הבלמים הטובים בליגה א' עם עתיד להגיע לליגה הבכירה אך בכל זאת ספגת הרבה ביקורות על יכולת ובעיקר כיבוש שלושה שערים עצמיים בתחילת העונה שבטח תרצה לשכוח. "קודם כל שערים עצמיים זה חלק מהכדורגל וקרה גם לשחקנים השחקנים הטובים ביותר ומה שקרה העונה איתי זה יכול לקרות עם כל שחקן. אגב, בחלק גדול מהשערים העצמיים אני לא הייתי האשם הגדול ומי שהיה במשחקים וראה יודע טוב מאוד על מה אני מדבר אבל זה כבר מאחוריי, התגברתי על זה ואני תמיד בטוח בעצמי וביכולות שלי ויודע טוב מאוד מה אני שווה, לכן הביקורת לא מעניינת אותי אלא רק מחזקת אותי ובטוח עם אמונה, רצון ועבודה קשה אני אגיע לליגות הבכירות בעזרת השם".

אחרי בית שאן היו לך לא מעט הצעות בליגה א', למה בחרת דווקא בכפר כנא? "כפר כנא רצו אותי והיו רציניים מאוד בתחילת העונה ואפילו הם הקבוצה הראשונה שדיברה איתי לפני כל הקבוצות האחרות. נכון שרצו אותי הרבה קבוצות ואני שמח על זה. כשהחלטתי לעזוב את בית שאן קיבלתי הצעה טובה מכפר כפר ושם חתמתי, אני שמח ושלם עם ההחלטה שלי".

על אף שקיבלת הצעות גם מקבוצות אחרות שרצות בצמרת כמו אכסאל למשל? "כן. נכון ששאיפות כל שחקן לשחק בקבוצת צמרת ולהיות במאבקי עלייה וחלום של כל שחקן לעלות ליגה, אבל יש גם דברים אחרים חשובים וזו הייתה ההחלטה שלי".

בורג משמעותי בהגנת כפר כנא. טאהא

למשפחה שלך יש משקל בקבלת ההחלטות שלך? "המשפחה שלי תמיד תומכת בי ומחפשת רק את ההצלחה שלי, בכל הצעה אני מתייעץ איתם וחושבים מה הכי טוב בשבילי והם מנסים לעזור לי אבל בסוף ההחלטה היא שלי".

אתה מרוצה בכפר כנא מאז שהצטרפת אליה? "בכפר כנא יש שקט ותנאים להצליח. ההנהלה עושה את המקסימום בשביל השחקנים והקבוצה, הם אנשים טובים ויש לנו גם סגל שחקנים עם צוות מקצועי מצוין. אני חושב שעם הסגל הקיים אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה בליגה, לכן התשובה היא כן. אני מרוצה ושמח בקבוצה".

מה השאיפות שלך לעתיד, עוד נראה את באסל בליגות בכירות? "אני מאמין מאוד בזה וגם בטוח שזה יקרה בעזרת השם. כמו שאמרתי לך עם אמונה, רצון ועבודה קשה זה יקרה".

יש לכפר כנא מטרות העונה? "לכל קבוצה יש את המטרות שלה, המטרה שלנו זה לבוא לכל משחק מוכנים ולעשות תוצאה טובה. אנחנו מסתכלים ממשחק למשחק ואם נעשה כמה תוצאות טובות אנחנו יכולים להגיע לפלייאוף כי באמת בסגל שיש לנו מגיע לנו להיות שם ואנחנו נהיה מאוד שמחים".

#באסלטאהא #הפועלכפרכנא

כתבות נוספות