קרב מותח ירוק לבן: אחי נצרת מארחת את כפר סבא ותיאבק על מקומה בצמרת

אחי נצרת מארחת את כפר סבא לקרב מותח ירוק לבן: קבוצתו של שלומי דורה לא ניצחה בבית מאז חודש אוקטובר, הפער בין השתיים עומד על שלוש נקודות בלבד.

אחי נצרת מארחת היום למשחק קריטי את הפועל כפר סבא (19:00, עילוט) כאשר שתי הקבוצות יודעות שאיבוד נקודות יכול להוציא אותן ממירוץ העליייה לליגת העל.

אחי נצרת חזרה בשבועות האחרונים לנצח ותנסה להשיג ניצחון גם הערב במטרה להיצמד לצמרת הליגה הלאומית. לעומתה, כפר סבא נמצאת בירידה משמעותית מאז עזיבתו של מסאיי דגו והגעתו שת המאמן החדש ז'אוטאוטס.

המעידות של כפר סבא פתחו את הקרב על המקום השני כאשר ראשל"צ והפועל עפולה הצמודות ביותר שמתחרות עליו כשאחי נצרת ירדה עד המקום השמיני אך המרחק בינה ובין הפועל כפר סבא שעד לפני מבפר ימים איישה את המקום השני עומד על 3 נקודות בלבד, הפרש יחסית קטן ביחס להבדל המקומות שמעיד עד כמה הליגה הלאומית ובפרט הצמרת צפופה.

שחקני אחי נצרת / צילום: איהאם ג'בארין

שלומי דורה עבר שבוע עמוס מאוד בפאן האישי. כזכור, המאמן קיבל פנייה מהפועל אשקלון מליגת העל אך לאחר שניפגש עם הנהלת אחי הם יצאו בהצהרה משותפת שהוא מרוכז בהשגת המטרות שהציבו במועדון והוא ימשיך לפחות עד סוף העונה.

באחי מאמינים שהמומנטום החיובי שיש בקבוצה במיוחד לאחר הניצחון בדקות הסיום שבוע שעבר נגד הפועל קטמון במשחק החוץ החשוב שהשאיר אותם בתמונה, נתן דחיפה ואמונה שהם כן מסוגלים ושאכן יש להם הזדמנות טובה לחזור לתמונת העלייה. בו בזמן, לא שוכחים את המשחק נגד אותה כפר סבא בסיבוב הראשון בו הפסידו וממנו התחיל להתדרדר כדור השלג אליו נכנסה הקבוצה שאיבדה הרבה נקודות בהמשך. באחי לבטח ירצו ליצור חוויה מתקנת.

לרשותו של שלומי דורה יעמוד סגל כמעט מלא אליו חוזרים הפצועים ספואן חילו, אכרם שריח ונאאל חוטבא. מצד אחד מעודדים מהסגל המלא והרחב, אך מצד שני עובדה זו תייצר כאב ראש חיובי גדול למאמן בבחירת ההרכב הפותח שלו.

למרות הכל, יש משפט מנצח שאומר שהרכב מנצח לא מחליפים כך שסביר להניח ששלומי לא יבצע הרבה שינויים מההרכב שניצח את קטמון. שינוי אחד שצפוי להתקיים בכל זאת הוא חזרתו של נאאל חוטאבא להרכב, מה שיכול לשחרר את עוביידה אבו רביע לעמדה יותר קדמית למגן, על אף שהפגין יכולת טובה בעמדה זו בשבועיים האחרונים. במידה ואבו רביע ימשיך בהרכב, זה עלול להיות על חשבונו של עלאא בכר.

ימשיך בהרכב? אבו רביע / צילום: איהאם ג'בארין.

שינוי דרמטי אפשרי אחר הוא שעוביידה ימשיך בתפקיד כמגן ונאאל יוסט לעמדת המגן השמאלי במקומו של אחמד שעבאן. לגבי החלק הקדמי, באחי מקווים שהרעב והתשוקה של החלוץ עידו אקסברד יימשכו כשהחלוץ הביא בזכות שערים קריטיים שכבש את שש הנקודות מתוך תשע האפשריות לאחי בשלושת משחקיה האחרונים.

בנוגע לברזילאי אדילסון בהייה, הוא צפוי לטוס חזרה מברזיל ולהצטרף לקבוצה עד סוף השבוע הקרוב. הרכב משוער: גד עמוס, נאאל חוטאבא, אמיל ניניו, יאיא פטי, אחמד שעבאן, חסן אבו זייד, שלומי חנוכה, אמג'ד סלימאן, עלאא בכר(עוביידה אבו רביע), הישאם כיוואן ועידו אקסברד.

קהל אחי נצרת / צילום: איהאם ג'בארין

#אחינצרת

כתבות נוספות