אום אל פחם ניצחה את כפר כנא ונשארה בתמונת הצמרת, אילון אלימלך ואיתמר כהן הצטיינו. פאיד חסון: "ל

אום אל פחם ניצחה 2-0 את הפועל כפר כנא, איתמר כהן ואילון אלימלך הכריעו את תוצאת המשחק. סמיר עיסא: "שיחקנו התקפי וזה עבד לנו. אלימלך קשר מהטובים בליגה, אני מופתע איך בעבר לא קיבל את ההזדמנות". פאיד חסון: "מהזווית שלי השער נראה חוקי, הגענו להזדמנויות שהיינו חייבים לכבוש". 

הפועל אום אל פחם התארחה היום(שני) במגרש בכפר כנא למשחק שנעל המחזור ה-20 של ליגה א' צפון לאחר שנדחה משבת האחרונה לאור מזג האוויר הסוער שהיה. אום אל פחם הגיעה לאחר ניצחון ביתי על הפועל מגדל העמק שהחזיר לה את הביטחון ומנגד, כפר כנא הגיעה לאחר שהביסה את דלית אל כרמל ושתי הקבוצות רצו להשלים את המשימה ולצאת עם מלוא הנקודות על מנת לקדם את השגת מטרותיהן.

בצד אום אל פחם מי שקיבלו את הקרדיט בהרכב הם איתמר כהן ואילון אלימלך כאשר משה בן לולו, אודי כהן ופיראס עקל פתחו על הספסל. אודי כהן לא שותף כלל משחק שני ברציפות. בצד כפר כנא, לא שותף הבלם באסל טאהא שריצה עונש הרחקת צהובים. 

המשחק נפתח עם ניסיון ראשון מצדה של אום אל פחם כבר בדקה הראשונה כשמוראד אבו ענזה הגיע לכדור מסוכן ברחבה אך לא הצליח להפוך את המצב המסוכן לשער, כפר כנא ניסתה להגיב עם ניסיון בבעיטה חופשית שיצאה החוצה וניסיון שני שנשלח חלש לידיו של השוער אחמד שיבל ואום אל פחם מצדה הגיבה עם ניסיון טוב של אבו נהיה אך הכדור שלו יצא החוצה.

בדקה ה-21' אום אל פחם הצליחה לעלות ליתרון משער מרשים ביותר שכבש איתמר כהן, הבולט בשורותיה בדקות אלו, ששלח בעיטה חופשית אדירה שבשאר דאהר לא היה יכול לעצור ובתוצאה הזו גם הסתיימה המחצית הראשונה. 

הצטיין בדקות הראשונות. כהן

צילום: תאמר קילאני

בדקות הראשונות של המחצית השנייה ביצע פאיד חסון חילוף בשורות כפר כנא כשהכניס את אמיר נפאע במקומו של איציק נאש. מנגד, באום אל פחם פינה את מקומו איתמר כהן לטובת פיראס עקל. 

כפר כנא לא ויתרה והמשיכה לנסות להשוות את התוצאה כאשר שער שכבש חסיב אבו רוקון נפסל בשריקה לנבדל. מנגד, אום אל פחם המשיכה לנסות ולהכפיל את היתרון שלה אך בעיטה חופשית של מחמוד עבאס וניסיון במהלך אישי של אבו ענזה לא צלחו.

 ענאן נסראלדין

צילום: אבי רביבו

המאמן סמיר עיסא ערך חילוף נוסף כשהכניס את משה בן לולו במקומו של תימור אביטן שחש מתיחה בשריר ועם חלוף הדקות שתי הקבוצות רשמו מספר הזדמנויות מסוכנות. בדקה ה-77' ענאן נסראלדין שלח כדור חופשי מעל השער של שיבל, מספר דקות לאחריו אמיר נפאע שלח בעיטה מצוינת לעבר השער שכמעט וקבעה שוויון בין הקבוצות אך בסופו של דבר מי שהצליחה לעשות את שלה היא האורחת כשבתוך תוספת הזמן אילון אלימלך נגח פנימה כדור שקבע את תוצאת המשחק 2-0 לטובת אום אל פחם.

האורחת יצאה מרוצה מהתוצאה שנותנת לה ביטחון לקראת סדרת המשחקים הקרובה שלה. מחמאות הופנו לאילון אלימלך ואיתמר כהן שהיו המצטיינים במשחק, גם מחמוד עבאס חזר לכושר טוב ובלט לאורך כל המשחק. מנגד, המארחת תצטרך לחפש את הנקודות במשחק הבא שמצפה לה כשהיא יודעת שמקומה בפלייאוף מוטל בספק ואסור לה לאבד יותר נקודות. 

מאמן אום אל פחם סמיר עיסא אמר בסיום לדף הרשמי של הקבוצה: "שיחקנו בשיטה התקפית לחלוטין וזה עבד לנו מצוין, כשיש לך קהל מדהים כזה אתה חייב לשחק התקפי ולנצח. קיבלתי ירושה לא טובה, קבוצה שסובלת מבחינה טקטית ומבחינת כושר גופני ואני מבטיח שבתקופה הקרובה תראו קבוצה מצוינת גם כשהיא משחקת במחצית השנייה ואני חושב שגם היום שיחקנו טוב בחצי השני והגענו להזדמנויות".

על אילון אלימלך שהצטיין במשחק: "אני נותן מקום בהרכב לכל מי שעובד ומגיע לו, הקהל לא יודע מה קורה במהלך השבוע ולפעמים הם מופתעים מההחלטות של המאמן. אילון אלימלך שחקן קישור מהכי טובים שיש בליגה ואני מופתע איך בעבר לא קיבל את ההזדמנות". 

 שחקני אום אל פחם חוגגים

צילום: תאמר קילאני

בצד המפסיד, אמר פאיד חסון מאמן הפועל כפר כנא: "הגענו להזדמנויות של 200% שהיינו חייבים לכבוש, אם היינו כובשים בדקות הטובות שלנו אום אל פחם הייתה נלחצת והמשחק היה משתנה, היינו יוצאים עם נקודות מהמשחק הזה. הם קבוצה יותר לחוצה מאיתנו".

על השער שנפסל לאבו רוקון: "מזווית שלי הוא היה חוקי אבל יש מי שאמרו שהיה אופסייד והיו יותר קרובים".

על המשך הדרך: "הפלייאוף עוד אפשרי, אנחנו קבוצה טובה ולא וויתרנו, יש עוד סדרת משחקים חשובה ומשחק קשה מול קרית אתא בשישי הקרוב".  

 חסיב אבו רוקון

#הפועלכפרכנא #הפועלאוםאלפאחם

כתבות נוספות