סכנין ניצחה 1-0 את מכבי חיפה. בנין על ניצחון הבכורה שלו: "ייתן מצב רוח ואמונה להמשך הדרך"

בני סכנין ניצחה 1-0 את מכבי חיפה. אזולאי כבש את שער הניצחון בדקה ה-23', מחמוד קנדיל הצטיין. בנין: "הניצחון הזה ייתן מצב רוח לכולם ואמונה להמשך הדרך".

בני סכנין ארחה הערב את מכבי חיפה באצטדיון עכו. שתי הקבוצות הגיעו למפגש כשהן יודעות שזקוקות לניצחון על מנת לקבל מנת ביטחון להמשיך הדרך ולהבטיח את הישארותן בליגה. חיפה רוצה לחבר שני ניצחונות רצופים, לעומתה סכנין רוצה ניצחון ראשון בעידן טל בנין, שמאז מונה הסתפקה רק במחמאות והשיגה רק נקודה אחת.

שחקני הקבוצות בפתיחת המשחק

מבחינת סגל הקבוצות, בצד הירוקים פתח בהרכב החלוץ מחמד עוואד ובצד סכנין מי שנותר מחוץ לסגל הוא עידן שמש ומי שקיבלו את הקרדיט בהרכב של בנין הם מארון גנטוס במקומו של עלאא אבו סאלח ועוביידה חטאב במקומו של וונדרסון. גם חאלד חלאילה פתח על הספסל.

עם פתיחת המשחק חלוץ בני סכנין ואקס מכבי חיפה שלומי אזולאי חטף כדור מצוין מצד שמאל, דהר משמאל ומסר לאמצע. מרשיץ' קיבל ובלי לעצור בעט גבוהה והשלים הזדמנות ראשונה לסכנין. מיד לאחר ההזדמנות הזו, חיפה נכנסה לעניינים, שלטה לחצי המגרש וזה התבטא בהזדמנות ראשונה שלה כשרוקאביצה קיבל מסירה אדירה מקהת, אך בעט חלש לידי השוער מחמוד קנדיל.

ג'ורדן פושה

צילום: עובאדה אכתילאת

רבע השעה הראשונה של המשחק לא הניבה הרבה איכויות מצד שתי הקבוצות, "חצאי" ההזדמנויות שהיו בעיקר נוצרו מטעויות ואיבודי כדור מהשחקנים של שתיהן. בדקה ה-16' שוב רוקאביצה לא ניצל הכנסת כדור מרשימה של מוחמד עוואד שהוציא את חיפה למתפרצת ושוב החלוץ בעט חלש לידי קנדיל, שלא נבחן ממשית עד דקה זו.

בדקה ה-22' הגיע הרגע לו סכנין חיכתה כשהיא הצליחה לעלות ליתרון שעל פי היכולת על כר הדשא בדקות אלו גם הגיע לה. שלומי אזולאי העביר כדור גאוני לאגף ימין היישר למוגרבי שהחזיר לו בהגבהה שהשאירה אותו לבד מול גלזר. אזולאי לא התבלבל ונגח את הכדור שפגע בקורה ונכנס פנימה.

שחקני סכנין חוגגים את השער

חיפה ניסתה לצאת להתקפה מיד אחרי השער של סכנין ולנסות להשוות את התוצאה בשנית, אך משחק הגנה מסודר מאוד מצד הגנת סכנין מנע את התקרבות שחקני חיפה לרחבת שלה. המחצית הראשונה הסתיימה עם יתרון מוצד לסכנין, שיכול גם היה להיות גדול יותר ולעומתה חיפה נראתה אומללה בחלק הקדמי.

המחצית השנייה נפתחה כשהבולטת הייתה דווקא מכבי חיפה שרצתה לאזן את התוצאה. מאמן מכבי חיפה ערך חילוף ראשון עם פתיחת המחצית כשהוציא את מומחד עוואד ובמקומו הכניס את החלוץ היווני אתנאסיאדס, שחזר לסגל הירוקים לאחר שני משחקים. הלחץ כמעט השתלם לחיפה כשרועי קהת היה חתום על שתי החמצות אך בשתיהן קנדיל היה במקום ובזמן הנכון. באותן דקות מכבי חיפה נראתה מסוכנת יותר, אך לא הצליחה להפוך את זה לשער שוויון שלה.

מרשיץ' וקהת

צילום: ניב כהן, מועדון האוהדים מכבי חיפה

בדקה ה-58' מכבי חיפה שוב ניסתה את שלה והייתה קרובה מאוד להשוות כשכדור חושי של שלומי אזולאי פגש את המשקוף. טל בנין ראה שהוא מאבד את השליטה במגרש ובדקה ה-59' ערך חילוף כאשר הכניס את עמראן אלקירנאוי במקום אבידור, ויתר על חלוץ לטובת הקישור. גם סגס תמבי היה צריך להיכנס אך ברגע האחרון מרשיץ' סימן שיכול להמשיך והקשר נשלח בחזרה לספסל.

הדקות חלפו ושוב ראיש המשחק של סכנין, מחמוד קנדיל, היה במקום ובזמן הנכון והציל בפעם השלישית כדור חופשי מרגליו של שלומי אזולאי. מכבי חיפה ערכה גם היא חילוף כשהוציאה את גל אלברמן בדקה ה-72' ובמקומו נכנס אופיר מזרחי, דקה לאחר החילוף הזה גם טל בנין הגיב והוציא את כובש השער שלומי אזולאי כשבמקומו נכנס תמבי סגס שהיה אמור להיכנס כבר מספר דקות קודם לכן.

בדקה ה-78' מכבי חיפה הגיעה לניסיון נוסף מנגיחה של קלאוס אך שוב קנדיל עצר בהדיפה נהדרת. בדקה ה-83' נרשם אירוע מביך בשורות סכנין כשהמגן אנדרסון עמד לכנס למשחק כחילוף שלישי של סכנין ועוביידה חטאב לא רצה לפנות את מקומו אך בסופו של דבר החילוף בוצע.

נשלח לחזק את הקבוצה. וונדרסון

צילום: עובאדה אכתילאת

הדקות האחרונות נמשכו ללא מצבים מסוכנים במיוחד מצד סכנין ועם יכולת מצוינת של השוער מחמוד קנדיל שהיה הדומיננטי והמשמעותי ביותר במחצית זו ובסופו של דבר בני סכנין השיגה ניצחון בכורה בעידן טל בנין ושלוש נקודות יקרות מאוד במאבק התחתית שבזכותן היא יכולה לנשום מעט לרווחה.

מאמן הקבוצה טל בנין אמר בסיום: "כמאמן אני מביא את התשוקה שלי לשחקנים כדי להגיע למשחקים ולנסות לשלוט' מזל זו לא שיטה. אנחנו עובדים בצורה חכמה, לפעמים אתה יכול להפסיד או לסיים בתיקו אבל הניצחון מגיע כשאתה בדרך שלך. קנדיל? הוא חלק מאיתנו ועושה דברים נפלאים".

על היכולת של המחצית הראשונה אמר: "בכל מצב גם כשלא היו לנו כלים שיחקנו במגמה התקפית, אבל עדיין יש לנו הרבה מה לשפר אם זה במשחק ההגנה או ההתקפה והכושר הגופני. הניצחון הזה ייתן מצב רוח לכולם ואמונה להמשך הדרך".

בנוגע לחילופים והשינוי בקבל ההחלטות שלו: "אני בתקשורת עם השחקנים שלי, כששחקן סימן שהוא יכול להישאר על המגרש אני עצרתי את החילוף. אני יכול לשנות את דעתי זה בסדר גמור, המטרה היא סכנין ולא אני או אף אחד אחר".

השחקנים שנותרו מחוץ להרכב: "אנחנו יכולים לשחק גם עם חאלד חלאילה ולהיות התקפיים יחד איתו. ההחלטה לגבי חאלד ופלאח הייתה מקצועית, עידן שמש סובל מחום גבוה וכאבי גרון".

החלטה מקצועית. הקפטן חאלד חלאילה

צילום: עובאדה אכתילאת

על ההחלטה להציב את עוביידה חטאב כמגן שמאלי: "הוא שינה את הקריירה שלו לבלם, אני ראיתי שחקן רעב עם אמונה ויעשה הכל כדי לשחק כדורגל".

על המשך הדרך בליגה: "לא מסתכל כרגע מה קורה למעלה ולמטה המטרה שלנו להמשיך ולהיראות כמה שיותר כמו במחצית הראשונה".

#בניסכנין #מכביחיפה

כתבות נוספות