הדרבי בין טירה לבאקה הסתיים בחלוקת נקודות וללא שערים, חשש מחומרת פציעתו של בן בן שושן

הדרבי בין טירה לבאקה אל גרבייה הסתיים בתיקו ללא שערים. טיטי: "ציפינו לנצח בבית אבל מסתכלים על חצי הכוס המלאה". צחי טייאר: "הגיע לנו לנצח". בן בן שושן פונה מהמגרש בתחילת המשחק וחשש שסובל מקרע במיניסקוס.

מעדון ספורט טירה אירחה היום את הפועל באקה אלגרבייה לדרבי מסקרן שניצחון בו היה יכול לקדם את שתיהן להשגת המטרות ואף לתת דחיפה לבאקה להתברג בחלק העליון של הטבלה. טירה הגיעה למשחק כשהיא במקום העשירי עם 21 נקודות ולאחר תיקו במשחק החוץ נגד עירוני טבריה. מנגד, באקה הגיעה לאחר ניצחון דרמטי במחזור הקודם על בית שאן כשהיא ממוקמת תשיעית עם 26 נקודות במאזנה ושלושה ניצחונות בארבעת משחקיה האחרונים.

שחקני טירה בפתיחת המשחק

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

אוהדי הקבוצה המקומית צבעו את האצטדיון באדום לבן והפכו את אוירת המשחק למעניין במיוחד על אף שלמרות כל התפאורה הזו, המשחק מבחינה מקצועית לא התעלה לרמה גבוהה במיוחד. המשחק נפתח בסבלנות רבה משתי הקבוצות כאשר טירה ניסתה ללחוץ על שערה של באקה, אך ללא איום ממשי במיוחד על מסגרת שערה של באקה.

המחצית נמשכה עם הרבה איבודי כדור משתי הקבוצות וללא שום אירוע מיוחד עד הדקה-21' שהפכה את פציעתו של בן בן שושן לקריטית לטירה. הקשר נפצע וירד מהמגרש על אלונקה והוחלף, עובדה ששיבשה לטירה את כל תכנית המשחק. מאותו החילוף טירה ניסתה להניע את הכדור בזהירות עד שתתארגן לשיטת המשחק החדשה אותה נאלצו לשנות. באקה לעומתה ניצלה היטב את ההתבלבלות של טירה ויצאה למתקפות מסודרות.

שלום אדרי מאוכזב

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

באקה יזמה יותר עד הדקה ה-32' בה הגיעה ההזדמנות של המחצית ושל המשחק כולו. הגנת טירה החזירה כדור חלש לשוער סתיו פלזנטל ודלה ימפולסקי ניצל את זה כשחטף את הכדור ונעמד אחד על אחד מול השוער, דלה עבר את שוער טירה וספק הוכשל ברחבה. השופט לא התרשם מנפילתו ולא שרק לנקודה הלבנה. שחקני טירה מחו נגד החלטתו של השופט שלא שלף לדלה כרטיס צהוב על התחזות כשהוא מצדו אף יכול היה לשנות את המשחק ומהלכו אם היה פוסק על פנדל ושולף כרטיס אדום לשוערה של טירה.

סתיו פלזנטל מול דלה ימפולסקי

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

בסופו של דבר המחצית הראשונה הסתיימה עם תיקו מאופס ואופיינה בהרבה עצירות לטיפולי שחקנים ועבירות רבות. במחצית השנייה ניסו בשתי הקבוצות להחדיר חיים חדשים למשחק, לרענן כוחות ולשנות מערכים אך העבודה הזו לא הניבה שער לאף קבוצה. לאורך המחצית לא הופגנה יכולת טובה מצד שתי הקבוצות ואף חווינו הרבה איבודי כדור משתי הקבוצות.

שופט המשחק ניסה לא לעצור את המשחק בכל נגיעה, דבר שגרם להרבה פגיעות פיזיות בין שחקני שתי הקבוצות שיכל לגרום להרבה פציעות לשחקני שתי הקבוצות ואף חימם את אווירת המשחק בקרב שני מחנות האוהדים. עוד במהלך המחצית השנייה נכנס למשחק אסלאם מוואסי בשורות באקה אל גרבייה ורשם דקות ראשונות מאז שמתאושש מפציעתו.

שחקני טירה ובאקה

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

התיקו המאופס נשמרה עד סיום המשחק כששתי הקבוצות לא כבשו שערים ויצאו עם נקודה כל אחת מהן, דבר שאולי יכול לעודד את שתיהן. טירה יכולה לחייך כי השיגה תיקו למרות מחצית שנייה חלשה במיוחד ובאקה מצדה רשמה משחק שלישי ברציפות ללא ספיגה. שתי הקבוצות רשמו הישג ספורטיבי גדול יותר כאשר לא נרשם אירוע חריג בין מחנות הקהל של שתי הקבוצות למרות ההיערכות והמתח שהיה עוד לפני המשחק ביניהם.

בטירה יקוו גם לבשורות טובות מכיוונו של בן בן שושן שפונה בתחילת המשחק וקיים חשש שסובל מקרע במיניסקוס או במקרה הגרוע ביותר ברצועה הצולבת. בן שושן שחקן משמעותי ביותר בסגל והוכחה לכך הייתה חסרונו על המגרש היום, במידה וייעדר זמן רב זו תהיה מכה לא פשוטה לטירה. גם סמיר עבד אלחי שספג אמש מכה במהלך האימון שיחק כשאינו כשיר באופן מלא.

בן שושן מפונה מהמגרש

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

חוסני אבו מוך יו"ר באקה אל גרבייה אמר בסיום: "כל מה ששמענו על אווירה סוערת לא נכון, אנשי טירה וההנהלה ואנשי הצוות קיבלו אותנו בלי יוצא מן הכלל וכיבדו אותנו. אנחנו קבוצה שעומדת טוב עם מאמן מצוין וצוות שחקנים שבאים רק לכדורגל נטו, יש לנו שקט בחדר ההלבשה. אנחנו קבוצה איכותית"

צחי טייאר מאמן באקה אל גרבייה אמר בסיום: "אני לא אתמקד בחצי השני והמצבים שהגענו אבל היינו צריכים לנצח. אנחנו לוקחים את הדברים הטובים מהמשחק הזה וממשיכים קדימה. אנחנו מתקדמים ממשחק למשחק וזה כבר משחק חמישי שלנו ללא הפסד".

יוסף עוואדי

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

עבד טיטי יו"ר טירה אמר בסיום: "ציפינו לנצח בבית. המשחק עבר בשלום וזה חשוב לנו. התחלנו את המשחק בצורה טובה, הפציעה של בן שושן שינתה לנו את כל התכניות ולא היו לנו הרבה כלים מהספסל אבל מסתכלים על חצי הכוס המלאה שהוצאנו נקודה ומסתכלים קדימה".

#באקהאלגארבייה #מסטירה

כתבות נוספות