סכנין חילצה נקודה בנתניה: סבע כבש והורחק במחצית השנייה, פושה השווה בדקות הסיום

חילצה נקודה: בני סכנין סיימה בתיקו 1-1 בנתניה. סבע כבש את הראשון והורחק במחצית השנייה, פושה השווה בדקות הסיום. סכנין השיגה נקודה ראשונה בעידן מאמנה החדש טל בנין.

מכבי נתניה אירחה הערב(ראשון) את בני סכנין למשחק במסגרת המחזור ה-22 של ליגת העל. סכנין הגיעה למשחק הערב לאחר רצף של ארבעה הפסדים כשהיא רחוקה שש נקודות בלבד מהקו האדום ולעומתה מכבי נתניה עם שני ניצחונות רצופים בדרך להבטחת מקומה בפלייאוף העליון.

סכנין פתחה את המחצית הראשונה בצורה לא טובה ובדקות הראשונות כבר קיבלנו איום ראשון של מכבי נתניה כשאביב אברהם מסר כדור עומק נהדר לאלחסן קייטה שמצד ימין בעט לפינה הקרובה של מחמוד קנדיל, אך השוער עצר את הכדור. כעבור שלוש דקות בדקה ה-6' דיאא סבע הלהיט נכנס לעניינים בעט כדור אך הכדור היה רחוק.

נתניה המשיכה בקצב שלה לאיים על השער. בדקה ה-26' נרשמה טעות חמורה של עלאא אבו סאלח שהחזיר את הכדור אחורנית לשוער אולם דיאא סבע הצליח להשתלט על הכדור, לחלוף על פני קנדיל ולגלגל את הכדור לרשת. סבע עם שערו ה-18 בליגה ממשיך להלהיט עם שליטה מצוינת בכדור.

ממשיך לככב בפסגת טבלת הכובשים של הליגה. סבע

צילום: מועדון כדורגל מכבי נתניה

המחצית השנייה נפתחה שוב בשליטה של מכבי נתניה אולם בדקה ה-52' דיא סבע ספג כרטיס צהוב שני והורחק מהמשחק. בעקבות ההרחקה של החלוץ, נתניה נותרה בעשרה שחקנים ומאמנה של בני סכנין החליט ללכת על כל הקופה וביצע מספר חילופים התקפיים כאשר עלי עותמאן, ג'אבר עטאא וחאלד חלאילה פינו את מקומם לטובת שלומי אזולאי, עידן שמש ועמראן אלקרינאוי.

בעזרת החילופים סכנין ניסתה לצמק את התוצאה אבל לא הגיעה להזדמנות ממשית. מי שהיה חד הוא המחליף עידן שמש ובדקה ה-77' הגיעה הזדמנות ראשונה לסכנין כשכדור גובה מצד ימין עלה לתוך הרחבה והגיע לראשו של עידן שמש שנגח אותו מעל המשקוף.

סכנין המשיכה לתקוף ושוב עידן שמש קיבל הרמה מצוינת מעמראן אלקרינאוי ובמספרת פגש את המשקוף. סכנין לא הרימה ידיים, אלקרינאוי שוב ניסה את מזלו עם בעיטה מרחוק אולם הכדור יצא החוצה. בדקה ה-89' ההימור של בנין הצליח כפי שציפה כשעומראן אלקרינאוי העביר כדור מצוין לג'ורדן פושה שבעט אותו לפינה הימנית והשווה את התוצאה ל 1-1 בין הקבוצות.

שער בכורה בסכנין. פושה

צילום: עובאדה אכתילאת

בסופה של ההתמודדות חלוקת נקודות בין שתי הקבוצות ונקודה ראשונה לטל בנין לאחר 5 מחזורים בהם הוא מתפקד כמאמן הקבוצה. על אף התיקו, בסכנין צריכים להיות מודאגים ממשחק ההגנה שלהם שעלול לעלות להם ביוקר בהמשך הדרך. "סכנין זקוקה לאומץ, הנקודה יקרה מאוד" ואכן הפגין אומץ רב עם החילופים שביצע בהם ויתר על מרכז השדה וההגנה לטובת החלק ההתקפי.

#דיאאסבע #בניסכנין #מכבינתניה

כתבות נוספות