אחי נצרת הפסידה 1-0 להפועל תל אביב: "לא היינו שווים הפסד"

אחי נצרת הפסידה 1-0 בביתה להפועל ת"א. דורה: "לא היינו שווים הפסד, בסופו של דבר הכדור ייכנס לרשת. נמשיך לעבוד ונהיה נחושים".

אחי נצרת אירחה היום בעילוט את המוליכה הפועל ת"א למשחק "על יותר משלוש נקודות" אך פספסה בו את ההזדמנות לצמק את הפער מהפסגה. הפועל ת"א הגיעה פצועה לאחר הפסד להפועל עפולה, אך ניצלה את המשחק בכדי להתברג במקום הראשון.

המשחק נפתח בזהירות מצד שתי הקבוצות והתנהל בדקותיו הראשונות במרכז המגרש. נראה שאחי התחילה ליזום ולהשתלט על המשחק בתחילתו וכבר בדקה ה-20' כשעידו אקסברד פספס הזדמנות ענקית להעלות את אחי ליתרון כשהגיע אליו כדור רוחב שחמק מדגני בלמה של הפועל והיה לו את כל הזמן להבקיע אך לשוער אריק ינקו תכניות אחרות והוא הדף אותו לקרן, הזדמנות שהייתה יכולה לשנות את פני המשחק לחלוטין.

אחי המשיכה ללחוץ ובדקה ה-29' כיוואן איים מחוץ לרחבה כשסובב לפינה השמאלית של ינקו, אך השוער שוב היה במקום והדף החוצה. בכדורגל חוק מיתולוגי שכאשר שלא כובשים תמיד סופגים וכך היה כשבדקה ה-32' הגיע שער להפועל. זה התחיל מאיבוד כדור באמצע המגרש לאחי נצרת והפועל יצאה קדימה, דור חוגי דהר בצד מין הרים לרחבה ובחצי מספרת אמיר עגייב שלח את הכדור לפינה הימנית והעלה הפועל ליתרון מהיר.

הישאם כיוואן

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

אחי נכנסה להלם אחרי השער והרבתה לאבד כדורים באמצע המגרש ובדקה ה-37' שוב הגיעה הזדמנות לת"א כאשר שוב חוגי קיבל כדור קרוב לרחבה אך התמהמה תוך כדי שניסה לבעוט ונעצר אצל אחמד שעבאן שמנע שער שני תוך חמש דקות להפועל. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון 1-0 של הפועל ת"א, אך לאור הדקות האחרונות היא הייתה יכולה להכפיל את התוצאה, אחי איבדה הרבה כדורים באמצע וכמעט כל איבוד כדור הסתיים בהזדמנות מסוכנת להפועל.

המחצית השנייה נפתחה בחילוף מצידה של אחי כשנכנס חמודי חטיב במקומו של עלאא בכר. המאמן שלומי דורה ניסה לשנות את המערך להתקפי יותר ואף לרענן את ההרכב, זאת למרות שהיה לו ספסל מצומצם מאוד היום לאור פציעתו של אכרם שריח ונאיל חוטאבא שלא היו בסגל. שלומי השתמש בשחקנים צעירים וכבר בדקה ה-58' ערך חילוף שני כשנכנס סאלח חוסיין במקום שלומי חנוכה שערך היום את הופעת הבכורה שלו.

באותן דקות שוב הפועל תל אביב מתקרבת ל 2-0, בנש נגח מתוך הרחבה את כדור הקרן אך הוא חלף ליד הקורה. השינויים של שלומי התבטאו בשליטת אחי על אמצע המגרש. אחי יצאה קדימה, הרבתה לתקוף והציגה דקות טובו אך הייתה חסרה לה רגל מסיימת.

דגני מול אקסברד

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

קובי רפואה הכניס את שחר הירש מאוחר יותר בכדי לייצר לחץ על הגנת נצרת ואכן הצליח לעצור את התנופה של אחי וכבר בדקה ה-71 נרשם פספוס ענק להפועל כשהרכש החדש שלה פיסל מוליץ' קיבל כדור מאחורי הגנת אחי, ספק נבדל , פרגן בכדור רוחב לדור חוגי כשרק שניהם לבד מול גד עמוס אך חוגי החטיא את השער. בדקה ה-84' דורה ביצע חילוף אחרון לאחי כשהכניס עוד חלוץ למשחק ונכנס אחמד דראושה במקומו של עוביידה אבו רביע ושוב אחי נצרת תקפה בכל הכלים וייצרה לחץ אדיר על שערה של הפועל אך אפילו רצף של חמש קרנות לזכות אחי לא שינה את התוצאה ואחי נצרת הפסידה למוליכה שפתחה פער בפסגה מהפועל כפר סבא . לעומתה אחי פספסה הזדמנות פז לצמק את הפער מקטמון וכפר סבא אותן תפגוש בשבועיים הקרובים.

אחי כיום רחוקה שש נקודות מהמקום השני, אך חייבת להביא את המצבים אליהם מגיעה לידי ביטוי בהבקעת שערים במיוחד אם היא רוצה לשמור על סיכוייה להשיג את הכרטיס לליגת העל גם אחרי שני המחזורים הקרובים.

מאמן אחי נצרת שלומי דורה אמר בסיום: "אכזבה גדולה מאוד, היו ציפיות לפחות לא לתת להפועל להתרחק אבל משחקים כאלה מי שכובשת ראשונה הקבוצה נכנסת קצת ללחץ ורודפת אחרי היריבה. אם לא ההחמצה של עידו המשחק היה הפוך, חבל לא היינו צריכים להפסיד ולא היינו שווים הפסד אבל זה הכדורגל".

#אחינצרת

כתבות נוספות