סכנין מול הפועל חיפה, בנין מול הפועל חיפה: המאמן יצליח לאסוף נקודות ראשונות מול קבוצתו לשעבר?

בני סכנין מול הפועל חיפה, טל בנין מול הפועל חיפה: משחק מסקרן בין השתיים היום באצטדיון סמי עופר(16:00). האם טל בנין יצליח לאסוף נקודות ראשונות דווקא מול קבוצתו לשעבר?

בני סכנין תתארח היום(שבת) באצטדיון סמי עור למפגש מסקרן מול הפועל חיפה. המשחק הזה מאד חשוב עבור שני הצדדים כאשר הפועל חיפה שעושה את אחת העונות הטובות בתולדותיה נמצאת במקום הרביעי רוצה לנצח ולצמצם את המרחק מהמקום הראשון. מלבד מצב הקבוצות בטבלה, המשחק הערב הוא גם סמלי כאשר טל בנין מאמנה של בני סכנין פוגש את האקסית שלו אשר כידוע מעבר לכך שאימן את הפועל חיפה והוא נחשב לאחד השחקנים הגדולים שגדלו בה.

בשנת 2011 מונה טל בנין לראשונה כמאמן הפועל חיפה ובאותה עונה הציל טל את קבוצתו מירידה אולם הוא עזב לאחר חילוקי דעות בינו לבין הבוס יואב כץ. לאחר שנתיים וחצי שנתיים חזר שוב בנין לאמן את הפועל חיפה והשידוך בין שני הצדדים החזיק מעמד עשרה חודשים ואז טל בנין ומנכ"ל הפועל חיפה דאז, אפרים גבאי, לא הסתדרו ביניהם ובין השנים היו הרבה מריבות שהובילו לבתי הדין וכזכור הפרשה בין הצדדים הסתיימה באופן סוי רק בשבועות האחרונים.

טל בנין

צילום: מועדון בני סכנין

המפגש הערב יהיה מעניין גם מצד שני המאמנים, כידוע טל בנין שיחק תחת שרביטו של ניר קלינגר במכבי תל אביב ואחרי הסכסוך בינו לבין נמני בסיום העונה השעה ניר קלינגר את טל בנין ואבי נמני מהקבוצה והפרק שלהם עם מכבי תלא ביב תם ונגמר. מלבד הסיפורים המרתקים מחוץ לכר הדשא, בבני סכנין מייחסים חשיבות רבה למשחק הערב כאשר בקבוצה רוצים לזכות בכל שלוש הנקודות ולהתרחק ממאבקי התחתית.

מבחינת סגל הקבוצה, סכנין עשתה עבודה גדולה בחלון ההעברות האחרון ובפרט ביומו האחרון כאשר צירפה לשורותיה את צמד החלוצים ג'ורדן פושה ואמיר חלאילה, עמראן אלקרינאוי, עוביידה חטאב, אנטוניו מרשיץ' והחזירה לקדנציה נוספת את יובל אבידור. מנגד, מי שעשו את הדרך ההפוכה ועזבו את הקבוצה הם ישראל זגורי ומוחמד כליבאת. מי שיחזרו היום לסגל הם . מנגד, ייעדרו חאלד חלאילה שירצה עונש הרחקת צהובים, סארי פאלח הפצוע ואברהם פאס שגם כן סובל מפציעה לאחרונה אך מעבר לכך יש לו עניינים לא םתורים מול הנהלת הקבוצה.

חזר לקדנציה נוספת. אבידור

צילום: מועדון בני סכנין

טל בנין מאמן הקבוצה אמר לקראת המפגש המסקרן מול הפועל חיפה: "כל משחק עבורנו הוא משחק חשוב, יש הרבה משתנים, אנחנו צריכים לחבר משחק שיוציא אותנו לדרך ויגרום לשחקנים להבין שדברים תלויים בנו ולא בקבוצה אחרות. צריך שלוש נקודות, זו תרופת פלא. החיבור צריך לבוא בדמות נקודות, אני יודע מה תפקידי, הלחץ שיש על הגב. האוהדים רוצים לראות קבוצה מסודרת, בקרוב נחזור ל"דוחא" ולפני זה חשוב ליצור נקודות כדי למלא אותו".

על סגל הקבוצה הוסיף: "ניסינו לעשות את הדברים בצורה חכמה ובמסגרת התקציב עשינו את המקסימום. רצינו ליצור איזון ותחרות בקבוצה. הגיעו שני שחקנים שכבר שיחקו פה (יובל אבידור ועוביידה חטאב), לא רצינו לקחת סיכון עם הזרים והחלטנו ללכת על מרשיץ' ששיחק בארץ והוא שחקן איכותי. הוא לא שיחק מתחילת העונה, ייקח לו קצת זמן אבל הוא מבין כדורגל. עמראן אלקרניאווי הוא כשרון מדהים ויכול להתפתח להיות אחד השחקנים המשמעותיים בארץ, זה תלוי בו".

מפגש מיוחד בשבילו. בנין

עוד בשבוע האחרון התייחס בנין למפגש מול הפועל חיפה שהוא מיוחד עבורו לאור הפרשה הארוכה שהייתה לו בבית דין והסתיימה בשבועות האחרונים וככלל התקופה בה גדל ואימן את הקבוצה בה הוא מחזיק בהיטוריה בלתי נשכחת ועל כך אמר: "הפועל חיפה הייתה ותמיד תישאר הקבוצה שבה נולדתי ואני אוהב אותה, זה המצב".

#בניסכנין #טלבנין

כתבות נוספות