אכסאל סיימה בתיקו מול הפועל ירושלים בטדי ועלתה למקום הראשון

אכסאל סיימה בתיקו 1-1 בטדי ועלתה למקום הראשון. חמד גנאים כבש ראשון, עידו שטיין השווה. חוסאם אבו סאלח: "הקהל צריך להיות סבלני, השחקנים נותנים את הנשמה". במחזור הבא תפגוש את הפועל רובי שפירא לקרב הפסגה.

הפועל אכסאל יצאה היום למשחק חוץ קשה בו פגשה את הפועל ירושלים באצטדיון טדי. אכסאל, שניצחה באמצע השבוע את עירוני טבריה ונדבקה למקום הראשון עם מאזן נקודות זהה ל"רובי שפירא", הגיעה לטדי על מנת לקחת שלוש נקודות ולשמור על מקומה בפסגה.

אכסאל סיימה בתיקו 1-1 את ההתמודדות הזו ואמנם יצאה מאוכזבת, אך כן מרוצה מהעובדה ש"רובי שפירא" הפסידה להפועל הרצליה והיא זו שנמצאת כעת במקום הראשון. אכסאל הגיעה למשחק עם סגל חסר כאשר מועמר קראקרה מרצה עונש הרחקה ואלירן חודדה מרצה עונש הרחקת צהובים ושניהם בנוסף לשמעון הרוש וניקולס פלצ'וק שנעדרו בעקבות פציעות.

אכסאל הייתה העדיפה ברוב שלבי המשחק ובעיקר במחצית הראשונה אולם חוסר הדיוק והריכוז בהתקפה אכסאל מנע ממנה להכריע את המשחק. כבר בדקה ה-22' הייתה ההזדמנות הראשונה של האורחת כאשר מוסא טראבין הגביה כדור לרחבה ונגיעה משלימה של אברג'יל שלחה את הכדור למשקוף.

היה קרוב. אברג'יל

צילום: נזיה סולטאן

אכסאל המשיכה לשלוט ולהניע כדור עד שבדקה ה-32' יצאה הקבוצה למתפרצת מהירה וכדור עומק נפלא הגיע לאברג'יל שהתמהמה איתו עד שהגנת ירושלים הספיקה להסתדר, החלוץ המשיך בחילופי מסירות עם בוארון עד שבעט לעבר השער אך לא הצליח להכניע את שוער הירושלמים. בדקה ה-34' הגיע השער של הפועל אכסאל, שער שכולו חמד גנאים. הקשר בעט טיל מ-30 מטרים לחיבורים והעלה את אכסאל ליתרון כבר במחצית הראשונה.

עם פתיחת המחצית השנייה הצליחה הפועל ירושלים לאזן את התוצאה ובדקה ה-53' כדור חופשיהוגבה אל ראשו של עידו שטיין שנגח בראשו וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות. בדקה ה-54' תורג'מן ניסה להחזיר לקבוצתו את היתרון ובעט כדור מ-25 מטרים אולם הוא נעצר במשקוף.

לאחר השער שספגה אכסאל המשחק התחיל להתאזן. מוריס אוזן, שלא היו לו הרבה כלים על הספסל, הכניס את חן ידען במקומו של חמד גנאים שנפצע. ידען הכניס הרבה מרץ לחלק הקדמי כאשר מוסא טראבין נכנס לאמצע כדי לנהל את המשחק. ואם חשבתם שהצרות של אכסאל הסתיימו אז לא כך היה ובדקה ה-75' נפצע הבלם חביב ג'אבר ונכס במקומו עלי שדאפנה הצעיר. אכסאל המשיכה לשלוט במשחק בעשרים הדקות האחרונות במטרה להכריע את המשחק ובדקה ה-94' הזדמנות מצוינת של עומר בוארון עברה ליד הקורה.

על אף התיקו אכסאל הציגה משחק נפלא ומגיעה מילה טובה לקהל כאשר כ-300 אוהדים הגיעו לאצטדיון טדי על מנת לעודד את הקבוצה. על אף המחמאות, כמה אוהדים של אכסאל מחו בסיום המשחק על התוצאה ולא אהבו בלשון המעטה את היכולת של חלק מהשחקנים. כעת, הפנים של הקבוצה כבר מועדות לעבר משחק העונה שמצפה לה מול הפועל "רובי שפירא" במחזור הבא.

אוהדי אכסאל שהגיעו לטדי

חוסאם אבו סאלח אמר ליאללה ספורט בסיום המשחק: "הקבוצה שלנו שיחקה שני משחקים בתוך ארבעה ימים והשגנו בהם ארבע נקודות. צריך סבלנות ובואו לא נשכח שאנחנו במקום הראשון, הקהל שלנו צריך להיות סבלני. השחקנים נותנים את הנשמה וספגנו במהלך המשחק שתי פציעות בנוסף לשחקנים החסרים".

#הפועלאכסאל

כתבות נוספות