אום אל פחם סיימה בתיקו 1-1 מול אסי גלבוע ופספסה הזדמנות להיצמד לצמרת, פאיק מחאמיד כבש את שער השוויון

הפספוס של אום אל פחם: משה בן לולו החמיץ פנדל בדקה הראשונה אך פיצה עם שער יתרון כבר בדקה ה-8', פאיק מחאמיד השווה מול קבוצת עירו בדקה ה-81' ואום אל פחם פספסה הזדמנות להיצמד לצמרת, סמיר עיסא הודיע לשחקנים שיגיעו מחר לאימון בוקר אך לאחר לחץ שהופעל על גורמים בקבוצה הוא חזר בו. פאיק מחאמיד: "מצטער בשביל אוהדי אום אל פחם על השער שכבשתי, עשיתי את עבודתי".

הפועל אום אל פחם התארחה היום במגרש בתענכים למשחק מול אסי גלבוע במסגרת המחזור ה-18 של ליגה א' צפון. לאחר דין ודברים שהיו במהלך השבוע סביב שעת ומיקום קיומו של המשחק, הוא נדחה בשעה אך התקיים בתאריך ובמגרש המתוכננים.

קבוצתו של סמיר עיסא הגיעה ללא מוחמד עקל הפצוע אך מי שחזר לשורותיה הוא מחמוד עבאס שמוביל את חוליית הקישור שלה שריצה עונש הרחקה במשחק האחרון. מצד הגלבוע, מוחמד קנוואתי נותר על הספסל בעוד הוא סובל מפציעה בכף ידו. 

 קנוואתי הפצוע בפתיחת המשחק

המשחק נפתח בסערה ולאחר פחות מדקה לתחילתו, מוראד אבו ענזה הרים את הכדור לרחבה שהגנת הגלבוע ניסתה להרחיק ובמהלך הניסיונות להרחיק את הכדור המסוכן, שחקן גלבוע זיו סויסה הרים רגל שפגעה במשה בן לולו מה שהוביל לשריקת כדור עונשין מ-11 מטרים. לצערו של בן לולו, הוא רשם דרמה גדולה במשחק הזה כשהכדור שלו נהדף על ידי שוער האורחת איתי שאול ובכך נמנע יתרון מוקדם של אום אל פחם במשחק הזה.

לבן לולו לקח שבע דקות בלבד לפצות על החמצת כדור העונשין כשבדקה ה-8' נגח לתוך הרשת כדור שהעלה את קבוצתו ליתרון לו כל כך חיכתה. 

החמיץ ופיצה על זה. בן לולו / צילום: איהאם אנוואר ג'בארין 

אסי גלבוע לא נשברה מהיתרון המהיר של האורחת ובדקה ה-17' מוחמד פודי הגיע לאחד על אחד מול שוער אום אל פחם אך שלח את הכדור החוצה. כעשר דקות לאחר מכן שוב פודי שלח כדור שעבר מעל הגנת אום אל פחם לראשו של עידן שפשה אך הוא נגח אותו החוצה, עוד לפני שהסתיימה המחצית הראשונה הצליחה אסי גלבוע להגיע למצב נוסף ברחבת שער אום אל פחם אך השוער אחמד שיבל הפגין יכולת טובה ומנע מהאורחת להשוות כבר בדקות אלו.

במהלך ההפסקה המאמן סמיר עיסא ניסה להחדיר בשחקניו מוטיבציה נוספת להכריע את המשחק באופן סופי כשאמר: "תכבשו עוד שער ותשמרו על התוצאה נגמור את המשחק. אל תתנו להם ליהנות מטעויות שלכם, שהם יעשו את הטעויות". 

 ציפה ליותר. עיסא

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

המחצית השנייה נפתחה שקולה מצד שתי הקבוצות. עם פתיחת המחצית מוחמד פודי הגיע למצב טוב על סף הרחבה אך שלח כדור חלש לעבר השער ושיבל תפס אותו בקלות. בדקות אלו נעשה חילוף בצד הגלבוע כאשר מוחמד מחאמיד יצא מהמשחק בעקבות פציעה ובהמשך המחצית הפציעות תקפו גם את אום אל פחם כשמחמוד עבאס הוחלף מאותה הסיבה בקשר אודי כהן בחילוף כפול של תימור אביטן במקומו של משה בן לולו. מי שלא שותף כלל במהלך המשחק הוא הקשר איתמר כהן. 

בדקה ה-81' לאחר עבירה שביצע אודי כהן, שלח מוחמד ודי כדור חופשי מכארבעים מטרים למרכז הרחבה אליו הגיע פאיק מחאמיד אשר ניסיון הנגיחה הראשון שלו לא צלח, אולם בניסיון השני כן הצליח לדחוק פנימה את הכדור החוזר וקבע שוויון בין הקבוצות. מחאמיד, תושב אום אל פחם ושחקנה של אסי גלבוע, שמר על צניעות לאחר שהכניס את הכדור לרשת קבוצת עירו.   

 שער שוויון דרמטי. פאיק מחאמיד

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

פחות מדקה לאחר השער של אסי גלבוע, מוראד אבו ענזה קיבל כדור רחוק מקו האמצע ומסר אותו למרכז הרחבה שם אום אל פחם כובשת שער אשר נפסל בגלל עבירה על שוער הגלבוע שנשרקה לפני כניסתו של הכדור לרשת. בסופו של דבר אף אחד מהקבוצות לא הצליחה להכריע את המשחק הזה ושתיהן נפרדו בחלוקת נקודות.

באום אל פחם לא אהבו כלל את התוצאה שלא משרתת אותם ביחס לתוצאות שעשו במקביל היריבות הצמודות להן. "פספסנו הזדמנות" אמרו בקבוצה כאשר ידעו שניצחון היה יכול לקרב אותם למרחק נקודה אחת בלבד מהרצליה שניצחה ולהרחיק אותם מטבריה שהפסידה. את חוסר שביעות הרצון הרגישו גם ממאות האוהדים שהגיעו לתמוך בקבוצה והביעו את אכזבתם בכעס רב בסיום המשחק. כמו כן קיבלו שחקני הקבוצה הודעה מהמאמן סמיר עיסא שמחר בבוקר יתקיים אימון על אף שהוא לא היה מתוכנן אך בשעה האחרונה לאחר לחץ שהופעל על גורמים בקבוצה יצאה הודעה על ביטולו.  

 משחק מותח ודרמטי

צילום: אבי רביבו

אין ספק שהמשחק הזה היה פיקנטי ומלא יצרים כאשר הכובש של אסי גלבוע הוא שחקן שגדל באום אל פחם ובנוסף היה ניכר כמה שתי הקבוצות רוצות להכריע את המשחק לאורך כל שלביו. המאוכזבת הגדולה מהתוצאה הזו היא אום אל פחם כשמנגד בצד הגלבוע אמנם רצו לנצח, אך כל עוד לא הפסידו מבחינתם זה שיקף את ההתמודדות על כר הדשא. 

מאמן אום אל פחם סמיר עיסא אמר בסיום: "הדרך עוד ארוכה, יש עוד 12 משחקים צריכים לסדר את השורות וללכת קדימה. הלחץ בסוף המשחק זה עצבים וקורה בכדורגל. אולי לא הגיע לנו לנצח אבל גם הם לא הגיעו לשום מצב".

כובש השער לגלבוע ותושב אום אל חם פאיק מחאמיד אמר בסיום: "עשיתי את העבודה שלי בקבוצתי אסי גלבוע ואני רוצה להגיד לכל אוהד אום אל פחם שאני מצטער על השער הזה ושימשיכו להתקדם ולהצליח. אני מאום אל פחם וקצת קשה לי, האוהדים כיבדו אותי ואני מצטער בשבילם אבל אני צריך לעשות את עבודתי בקבוצה שלי". 

#הפועלאוםאלפחם #הפועלאסיגלבוע #ראשי #ראשי1

כתבות נוספות