אכסאל צמצמה את הפער מהמוליכה לאחר ניצחון על עירוני טבריה: חן ידען כבש שער ניצחון מול קבוצתו לשעבר

מנצלת הזדמנויות: אכסאל צמצמה את הפער מהמקום הראשון והשוותה את מאזן הנקודות למוליכה "רובי שפירא" לאחר שניצחה 2-1 את עירוני טבריה. מערבי כבש ראשון, בן מלכה השווה וחן ידען הכריע מול קבוצתו לשעבר. 

הפועל אכסאל ארחה היום(שני) למשחק שנועל את המחזור של משחקי ליגה א' צפון כשאירחה למשחק מסקרן את עירוני טבריה. לא רק הטבלה ומיקומן של הקבוצות הפכו את המפגש למסקרן יותר, אלא גם מה שמחוץ למגרש כאשר על הקווים באכסאל עומד מוריס אוזן שאימן בעבר את עירוני טבריה ובשורותיה משחק חן ידען שמעבר לעובדה ששיחק בעונה שעברה בשורות הקבוצה מעיר הכנרת, הוא היה על סף מעבר אליה גם בחלון ההעברות האחרון אך בסופו של דבר נשאר באכסאל. מנגד, בשורות האורחת נמצא מהראן אבו ריא שעבר מהפועל אכסאל, דרך צעירי כפר כנא לשורותיה של טבריה. 

לראשונה במדי טבריה מול אכסאל

מבחינת סגל הקבוצות, אכסאל נאלצה להתמודד עם חיסורים רבים כאשר הקשר ניקולאס פלצ'וק והמגן שמעון הרוש לא שותפו בעקבות פציעה, חוסאם אבו סלאח בעקבות עונש הרחקת צהובים ומועמר קראקרה שהורחק לשישה משחקים. מי שפתח בעמדת המגן פתח חביב ג'אבר שהצטרף השבוע לשורות הקבוצה על אף שתפקידו הטבעי הוא קשר אחורי. 

כבר מפתיחת המשחק היה ניתן לראות כי מצפה לנו משחק מסקרן ביותר. אכסאל ניסתה מצדה עם ניסיון של בן מלכה כבר בדקה הראשונה, מיד לאחריו טבריה הגיבה ונירן רוטשטיין שלח כדור שהקורה מנעה ממנו להיכנס פנימה ולהעלות את האורחת ליתרון מוקדם. 

 שחקני טבריה ואכסאל בפתיחת המשחק

בדקה ה-26' הניסיון של טבריה כן הצליח ומכדור קרן ששלח שלום עקיבא, אהוד מערבי נגח פנימה כדור שקבע את היתרון המהיר שטבריה חיפשה. עוד לפני תום המחצית הראשונה אכסאל הצליחה להשוות משער מרשים ביותר של בן מלכה מחוץ לרחבה. 

המחצית השנייה הייתה ברובה שייכת למארחת הפועל אכסאל שהגיעה למצבים רבים בחלק הקדמי שלה בו בלט במיוחד היו הקשר מוסא טראבין שהיה במשחק מצוין ועשה חיים קשים מאוד להגנת טבריה. עם פתיחת המחצית נכנס כחיזוק חן ידען, אקס עירוני טבריה, במקומו של חביב ג'אבר ומי שעבר לעמדת המגן הוא ניר אבג'יל. 

החילוף של מוריס אוזן השתלם לו על אף שהגיע מאוחר ובדקה ה-85' חן ידעת בבעיטה מרחוק מחוץ לרחבה כפי שהוא יודע לעשות היטב, שלח את הכדור לתוך הרשת כשבדרכו ספק נגע בראשו של מהראן אבו ריא. עוד בדקות הסיום נכנסו לראשונה שחקני בית של אכסאל עלי שדאפנה ומוראד דראושה. 

אכסאל מצדה רשמה ניצחון חשוב וניצלה את המעידה של המוליכה "רובי שפירא" כך שכעת מאזן הנקודות שלהן זהה. מנגד, האורחת טבריה מאבדת נקודות יקרות ומתרחקת מאוד מהפסגה. 

 כובשי השערים של אכסאל

כובש שער הניצחון חן ידען אמר בסיום המשחק: "כיף מאוד לשחק מול החברים שלי אבל זהו אני באכסאל ומה שעניין אותנו זה רק לנצח ולא שום דבר מעבר, שמח שעשינו את זה ועל אף הפצועים הרבים עברנו משחק קשה מאוד. תמיד קשה לשמור על המקום בצמרת אבל אם נמשיך כמו היום אנחנו נשיג את המטרה". 

#הפועלאכסאל #עירוניטבריה

כתבות נוספות