בכורה מוצלחת לסמיר עיסא: אום אל פחם ניצחה 3-0 את הפועל שפרעם

הופעת בכורה מוצלחת לסמיר עיסא על הקווים של אום אל פחם שניצחה 3-0 את הפועל שפרעם. תימור אביטן כבש ראשון, אבו ענזה הכפיל בפנדל ואבו נהיה הכריע את תוצאת המשחק.

הפועל אום אל פחם אירחה היום(שבת) במגרשה הביתי את הפועל שפרעם למשחק שפותח את משחקי המחזור של ליגה א' צפון לאחר שמלבדו כל שאר המפגשים נדחו לאמצע השבוע. קבוצתו של אברהים אבו רקייק הגיעה לאחר שסיימה השבוע את מסע הגביע המרשים שלה ואילו הקבוצה הביתית הגיעה לראשונה עם מאמנה החדש סמיר עיסא על הקווים.

מבחינת סגל הקבוצות, מצד המארחת נעדר מחמוד עבאס עקב הרחקתו במשחק הליגה האחרון מול הפועל רובי שפירא. מנגד, בצד האורחת איהב עויקר נעדר מאותה הסיבה ועבד מורג'אן שלא חש בטוב פתח על הספסל. מי שלראשונה שיחק במדי שפרעם מול קבוצתו האחרונה אום אלפחם הוא הקשר חאלד קסום שפתח בהרכב.

שחקני שפרעם בפתיחת המשחק

בדקה ה-13' אום אל פחם קיבלה הזדמנות מבעיטה חופשית אך הבעיטה של איתמר כהן נעצרה אצל הגנת שפרעם. כעשר דקות לאחר מכן במהלכן לא קיבלנו מצב מסוכן מצד שתי הקבוצות, נמיר אגא שלח כדור מצוין לרחבה שאילו אחמד דיאב היה מצליח לגעת בו בנגיחה, הוא היה הופך לשער יתרון אלא שהחלוץ פספס אותו במעט.

בדקה ה-36' אום אל פחם רשמה שני ניסיונות רצופים מצדה, הראשון כאשר כדור מצוין נשלח לעבר אבו ענזה שהיה מול מג'די חלאילה אלא שהשוער הקדים אותו והרחיק עם הראש. מיד לאחר מכן אבו נהיה ניסה את שלו אך הכדור יצא לקרן. עברו שלוש דקות בלבד ושוב אום אל פחם על אף שלא שלטה במשחק, הגיעה להזדמנות נוספ ואבו ענזה רשם החמצה כששלח כדור מעל השער.

שחקני אום אל פחם בפתיחת המשחק

בדקות האחרונות של המחצית שוב היה חסר לשפרעם רק "הגרוש ללירה" כאשר אחמד דיאב שלח כדור שטוח מצוין לרחבה שהיה חסר לו בלבד נגיעה של שלומי מראד שידחוק אותו פנימה, אלא שהגנת אום אל פחם הקדימה אותו והרחיקה. מנגד, שוב משה בן לול מול השוער בעט חלש לידי של מג'די חלאילה וזו הייתה גם ההזדמנות האחרונה של המחצית.

המחצית השנייה נפתחה דומה לראשונה כאשר בדקה ה-47' אוהד אלביליה שלח כדור לאחמד דיאב ששוב עמד בפני הזדמנות להעלות את שפרעם ליתרון אך החלוץ שלח אותו מעל השער.

הקהל של הפועל שפרעם שהגיע לתמוך בקבוצתו

בדקה ה-56' התרחש אירוע על סף רחבת שפרעם בו הוכשל בן לולו ועל אף הספק מצד המארחים על כך שמגיעה להם שריקה לכדור עונשין מאחד עשר מטרים, השופט קבע כי הבעיטה תהיה על סף הרחבה ומשה בן לולו שלח כדור מסוכן שנעצר אצל הגנת שפרעם. בדקות או הכניס המאמן סמיר עיסא את החלוץ תימור אביטן במקומו.

בדקה ה-65' שוב לשפרעם הייתה הזדמנות לעלות ליתרון כשנמיר אגא קיבל כדור בתוך הרחבה מול השוער, אך לא הצליח להשתלט עליו ולהוציא בעיטה לשער עד שהגנת אום אל פחם כבר הצליחה למנוע את המהלך.

בדקה ה-78' הגיע הרגע ששינה את פני המשחק כאשר מוראד אבו ענזה שלח כדור היישר לראשו של תימור אביטן שקבע יתרון 1-0 לאום אל פחם ומאותו הרגע המשחק השתנה באופן מוחלט לטובת המארחת שהכפילה את היתרון חמש דקות לאחר מכן מכדור עונשין ששלח מוראד אבו ענזה לרשת לאחר עבירה שנעשתה ממג'די חלאילה על החלוץ אחמד נהיה.

שחקני אום אל פחם במהלך המשחק

בדקות אלו נכנס למשחק עבד מורג'אן שהיה חולה ונותר מחוץ להרעב הפותח. הקשר אמנם הכניס שינוי משמעותי למשחק של שפרעם שבאמצעות כדור חופשי ששלח הייתה קרובה מאוד לכבוש שער משלה אך השוער אחמד שיבל מנע זאת ממנה באמצעות שתי הצלות רצופות.

בדקה ה-86' המשחק כבר הוכרע כאשר שוב שיתוף הפעולה בין אבו ענזה לנהיה בא לידי ביטוי כשהאחרון עבר את מג'די חלאילה ושלח לרשת כדור שאבו ענזה השאיר לו.

אום אל פחם יחד עם המאמן סמיר עיסא בהופעת הבכורה שלו רשמו ניצחון יקר עבורם להמשך מאבקי הצמרת. מנגד הפועל שפרעם שעברה השבוע 120 דקת מרשימות בגביע המדינה, נעצרה בליגה ותנסה לחזור למסלול הניצחונות שלה בשבוע הבא.

#הפועלאוםאלפאחם #הפועלשפרעם

כתבות נוספות