בני סכנין בהודעה נגד מירי רגב: "פיו של אדם הוא כבודו, לא הכפר יישרף ולא העיר". השרה הגיבה

בני סכנין בהודעה חריפה נגד השרה מירי רגב: "פיו של אדם הוא כבודו, לא הכפר יישרף ולא העיר תישרף". הודעת המועדון היא המשך למכתב ששלח עיסאוי פריג ובו ביקש להרחיק את השרה מהמגרשים. רגב הגיבה: "הגיע הזמן שכולם יפגינו רוח ספורטיבית".

אחרי ההפסד של בני סכנין בטדי, הוציא דובר בית"ר ירושלים הודעה לכלי התקשורת ובה הודיע על סגירת היציע המזרחי של אוהדי בית"ר על רקע הקריאות הגזעניות במהלך המשחק.

בהודעה הרשמית מטעם המועדון נכתב בין היתר כך: "מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים מודיע כי הוא מסיר את הכפפות בכל בנוגע למאבק הגלוי באלימות ועוד יותר בגזענות, המועדון חש שאט נפש ולכן מעתה המועדון יילחם באותם אוהדים אשר פוגעים ללא הכר במועדון וזאת לאור התנהגות חלק מהקהל במשחק הלילה מול בני סכנין. אי לכך, הוחלט לסגור את היציע המזרחי עד להודעה חדשה לכניסת קהל וזאת החל כבר ממשחק הגביע מול הפועל מרמורק ביום חמישי הקרוב".

שחקני בית"ר וסכנין בפתיחת המשחק

הקהל של בית"ר קרא קריאות גזעניות במהלך המשחק נגד סכנין והכרוז של הקבוצה ביקש מהאוהדים להפסיק עם הקריאות אך ללא מענה. מי שעוד נכחה אתמול במשחק הייתה שרת התרבות והספורט מירי רגב שהייתה עטופה בדגל של בית"ר ואף פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה סרטון של הקהל הירושלמי.

בהמשך לאירועים אלו, אמש בשעות הבוקר שלח חבר הכנסת ממרץ עיסאוי פריג יושב ראש שדולת הספורט בכנסת מכתב ליושב ראש ההתאחדות לכדורגל עופר עיני ובו ביקש להרחיק את השרה מירי רגב מהמגרשים.

מועדון בני סכנין הגיב הבוקר מצדו לאירועים ושלח הודעה רשמית כלפי השרה מירי רגב ובה נאמר: "כעכביש אשר מפיק מתוכו חומר ומשתמש בו לטוויות קורים, כך הפיקה השרה רגב את כותרת אירועי טדי בעת נוכחותה באזור הקריאות הגזעניות."התפילה של שחקן סכנין היא הקנטה". ביוהרה מתלהמת נטלה השרה את הרשות להיות דוברת האלוהים . ותישא השרה אל תפילת שכטר וכיפתו ואל תפילת פיראס וג׳אבר וסגידתם לא שעתה ודופי נתנה בהם ובאמונתם ולא ידעה השרה כי חכם עדיף מנביא".

שחקני בני סכנין

צילום: עובאדה אכתילאת

עוד הוסיפו בסכנין: "כאדם הנכנס שלם ויוצא כמטבעות עודף, כך הצטיירה גברת התרבות והחינוך בעיני ילדים ונוער אשר על כדרכם היא מופקדת. לפני שנה במשחק דומה חגג שכטר את הגול באמירת שמע ישראל עם כיפה על ראשו ותפילה לשמיים. סכנין נתבקשה להגיב והתגובה התקשרה עם הרמות העילאיות של הנימוס והכבוד לשחקן ולדת ולזכותו של שכטר להודות לבורא עולם לפי אמונתו ותפיסתו הדתית .גברת רגב, לא מחשבותינו מחשבותייך ולא דרכינו דרכייך כי גבהו שמיים מארץ וכי עלו עננים לבנים מרגבי עפר, כך גבהו דרכינו מדרכייך .לא זאת הדרך, כל הצרות משחירות את פני בעליהן חוץ מצרת היוהרה שבעלה אינו מרגיש בה, אבל המתבוננים מהצד רואים אותה ומבחינים בהשפעתה. פיו של אדם הוא כבודו, עם לכידות סביב ערכי הספורט לא הכפר יישרף ולא העיר תישרף".

השרה מירי רגב גם היא הגיבה לכל האירוע ואמרה: "הגיע הזמן שכולם יפגינו רוח ספורטיבית. הגעתי למשחק יחד עם מפקד מחוז ירושלים כדי לעמוד מקרוב אחר התנהלות במה שמוגדר כמשחק כטעון. העברתי מסר ברור לכולם שאני מצפה למשחק ספורטיבי על כר הדשא וביציעים. הצטערתי לשמוע קריאות גזעניות מהיציעים ולא אהבתי לראות את התפילה המקניטה של שחקן סכנין על כר הדשא, דווקא מול יציע אוהדי בית"ר".

מירי רגב

צילום: העמוד הרשמי

עוד הוסיפה רגב: "הצלחתי להביא להקמתה של היחידה למלחמה באלימות בספורט ואני מתכוונת לוודא שהיא תביא את התוצאות הרצויות במאבק הזה. פנו אליי מספר ראשי קבוצות כדי לכנס דיון דחוף בסוגיית האלימות ואני מתכוונת לעשות שאת כבר בחודש הקרוב".

#בניסכנין

כתבות נוספות