בתום הארכה: שפרעם הפסידה לקריית שמונה והודחה מגביע המדינה

בתום 120 דקות: הפועל שפרעם הפסידה 2-1 לעירוני קריית שמונה והודחה מגביע המדינה. קאסם נג'אר בפנדל העלה את האורחת ראשון ליתרון, אחמד עאבד השווה ויחיא חריב עם שער עצמי הכריע לטובת המארחת מליגת העל שעלתה לרבע הגמר. 

הפועל שפרעם התארחה הערב באצטדיון בקריית שמונה למשחק מסקרן במסגרת גביע המדינה כאשר תחושת האווירה החגיגית שררה בעיר כולה במהלך כל הימים אשר קדמו למשחק. בקבוצה מליגה א' אמנם לא ציפו לעשות סנסציה וידעו מהם הבדלי הרמות אך אמרו עוד טרם פתיחת המשחק: "לא מרימים דגל לבן, באים להילחם". מנגד, בצד קרית שמונה הגיעו במומנטום מצוין ממשחקי הליגה ומאמן הקבוצה חיים סילבס אף נכח במשחקה של הקבוצה מליגה א'  על מנת ללמוד אותה ולהיערך למשחק בהתאם. 

כמות גדולה ומרשימה של הקהל מהעיר שפרעם הגיע לעודד ולתמוך בקבוצה ומילאו את היציע באצטדיון הצפוני כך שהעניקו לשחקניהם אווירה חגיגית במיוחד.

 הקהל של שפרעם ביציע בקריית שמונה 

בדקה ה-36' הגיע הרגע של שפרעם. השופט גיא ברגר שרק לעבירה של עידן נחמיאס על אחמד דיאב, קאסם נג'אר שלח בעיטת עונשין לתוך השער של מהדי זועבי וקבע 1-0 דרמטי ומפתיע לקבוצתו של אבו רקיק בקריית שמונה. קרית שמונה נותרה בעשרה שחקנים. 

שפרעם המשיכה לנסות ולהפתיע ונמיר אגא רשם שני ניסיונות משלו, האחד חלש לידיים של מהדי זועבי שפתח במקומו של איתמר ניצן הפצוע ושני היה קרוב הרבה יותר ופגש את המשקוף. בהמשך המחצית גם אחמד עאבד רשם ניסיון משלו לצד קרית שמונה אך בעיטה חופשית שטוחה שלו יצאה החוצה. 

שחקני קרית שמונה מול שחקני שפרעם 

המחצית השנייה נפתחה כשבדקות הראשונות שפרעם המשיכה לנסות ולהכפיל את היתקון. פיראס קורטאם שלח בעיטה מרשימה על סף הרחבה שעברה בסמוך לשער.

בדקה ה-60' נרשמה הזדמנות נוספת לצד קרית שמונה כאשר אחמד עאבד שלח בעיטה חופשית חזקה שנעצרה על פניו של יחיא חריב. בעקבות המכה שספג המשחק נעצר למספר דקות. 

 יחיא חריב מפונה מהמגרש 

בדקה ה-69' לאחר המקרה ערך המאמן אברהים אבו רקיק חילוף כשהכניס למערכה את שלומי מראד במקומו של פיראס קורטאם שירד מכר הדשא לצד קריאות הקהל הגדול שתמך בו. מספר דקות לאחר מכן קרית שמונה רשמה הזדמנות משלה, שוב מבעיטה חופשית, אך נייג'ל האסלביינק ניסה מהלך אישי שלא צלח והכדור יצא החוצה. 

בדקה ה-76' השופט שרק לעבירה על סף הרחבה איהאב עויקר על שובל גוזלן. אחמד עאבד שלח בעיטה חופשית פנימה לתוך הרשת של מג'די חלאילה וקבע שוויון. 

 אחמד עאבד

לאחר השער שכבש עאבד קרית שמונה השתלטה על המשחק והייתה הדומיננטית יותר. בדקות עלו גם ערכה שפרעם חילוף נוסף כשנכנס חאלד מונדייה במקומו של אחמד דיאב. מיד לאחר החילוף שפרעם ספגה מכה נוספת כשהבלם איהב עויקר עשה עבירה על שחקן קרית שמונה אפונסו טיירה, ספג כרטיס צהוב שני והורחק. שתי הקבוצות המשיכו בעשרה שחקנים. 

מיד לאחר מכן נרשם ניסיון של שגיב יחזקאל שנותר לבדו מול מג'די אך בעט חלש ומג'די בהצלה גדולה מנע מקרית שמונה לעשות מהפך בדקה זו. נייג'ל האסלביינק ניסה גם הוא מיד לאחר מכן אך הכדור שלו חלף סמוך למשקוף.

בדקות האחרונות שפרעם רשמה הזדמנות מבעיטה חופשית, שלומי מראד שלח כדור לרחבה שהורחק על ידי הגנת קרית שמונה לקרן. מראד שלח כדור קצר לעבד מורג'אן שהכניס אותו לרחבה אך הוא הורחק בשנית. שניות לאחר מכן השופט שרק לסיום 90 הדקות והקבוצות יצאו להארכה. 

 אברהים אבו רקייק מתדרך את השחקנים לפני פתיחת ההארכה

שער שכבש סאן מנחם מבישול של אחמד עאבד נפסל בטענה לנבדל. חאלד מונדייה רץ לבד וניסה לבד אך חלש לידיים של זועבי. מיד לאחר מכן שוב מנדייה שלח רוחב לאוהד אלביליה אך מהדי זועבי הדף את זה. שפרעם המשיכה להפתיע ושלחה עוד כדור מסוכן מאוד לעבר זועבי אך שוב השוער הצליח למנוע ממנה לעלות ליתרון חוזר וגם ארבע קרנות שהגיעו לאחר מכן לא עזרו לה.

בדקה ה-112' קריית שמונה הצליחה להכריע את המשחק הזה כשהתקפה מסוכנת שלה הסתיימה בשער עצמי של יחיא חריב, שער עצמי שני של הבלם באותו השבוע. 

 יחיא חריב לא מאמין שזה קורה לו

המסע של שפרעם בגביע המדינה אמנם הסתיים, אך מגיעות לה כל המחמאות על כך שהציגה כדורגל נפלא ועברה שלב אחר שלב עד שמינית הגמר ובתום 120 דקות מול קבוצת ליגת העל, היא לחלוטין יכולה להיות גאה. מנגד, קרית שמונה יחד עם אחמד עאבד, שהיה מהבולטים במשחק הערב, עלתה שלב על אף יכולת לא טובה שלה.  

 מחמאות לקהל. צפו באוהדי הפועל שפרעם 

#הפועלשפרעם #עירוניקרייתשמונה #אחמדעאבד

כתבות נוספות