באקה אל גרבייה ניצחה 4-3 את אסי גלבוע, סארי חאג' יחיא כבש שלושער

שבעה שערים, טעויות בשני הצדדים ומנצחת אחת בסופו של משחק דרמטי: באקה אל גרבייה ניצחה 4-3 את אסי גלבוע וטיפסה למקום התשיעי. סארי חאג' יחיא כבש שלושער. ראמי אלג'אזי ספג כרטיס אדום שלישי העונה והורחק בדקה ה-68'.

הפועל באקה אל גרבייה התארחה היום בגלבוע למשחק מסקרן בין שתי קבוצות שרק רוצות להתרחק מהתחתית הבוערת של הליגה ולנשום מעט לרווחה. באקה הגיעה לאחר חיזוקים רבים ומשמעותיים שעשתה בימים האחרונים של חלון ההעברות ועם מאמנה החדש על הקווים צחי טייאר. מנגד, אסי גלבוע גם היא עם מאמן חדש על הקווים וללא החלוץ מוחמד פודי שריצה עונש הרחקה ממשחקו האחרון מול הפועל בית שאן.

מבחינת הרכב באקה אל גרבייה, פתחו באחד עשר של המאמן החדש השוער מייק חכים, עשאהל בן שבת שחזר לקדנציה נוספת בקבוצה, אופק ברזני ודלה ימפולסקי שכולם שמות חדשים בקבוצה. החלוץ אריאל לזמי פתח על הספסל וצחי טייאר שמר אותו כקלף חיזוק להמשך.

ימפולסקי מול קנוואתי

כבר בדקה ה-4' קיבלנו את השער הראשון במשחק הזה כשעידן שפשה שלח פנימה כדור ששלח מוחמד קנוואתי מקרן. היתרון של הקבוצה מהגלבוע נשמר בדיוק לעשר דקות עד שסארי חאג' יחיא, איש המשחק של באקה היום, נגח פנימה כדור שנשלח אליו מבעיטה חופשית וקבע שוויון בין הקבוצות.

הקצב נמשך והשערים המשיכו להגיע יחד איתו. ארבע דקות בלבד לאחר השער של סארי, מוחמד קנוואתי ניצל טעות קשה בהגנת באקה אל גרבייה וחוסר תיאום בין עשאהל בן שבת ומייק חכים וקבע שוב יתרון 2-1 לקבוצתו.

שחקני אסי גלבוע

בדקה ה-25' נשרקה בעיטה חופשית לזכות אסי, הבועט גיא רפאלי שלח כדור חלש לעבר השער ובאותם רגעים גם נפצע ויצא מהמגרש חבוש ברגלו.

המחצית עוד לא הסתיימה וכבר קיבלנו שער נוסף המשחק הזה. בדקה ה-44' סארי חאג' יחיא שוב במרכז העניינים החזיר את קבוצתו למשחק וקבע שוויון 2-2 בין הקבוצות שהיה גם תוצאת הסיום של המחצית הראשונה.

שחקני באקה חוגגים את השער

מי שחשב שנקבל מחצית שנייה רגועה יותר טעה ובגדול. בדקה ה-56' אופק ברזני שלח לתוך הרשת כדור שהגיע אליו מבעיטה חופשית של הקפטן אופק יפרח. כעשר דקות לאחר מכן באקה נותרה בעשרה שחקנים לאור הרחקתו של רמי אלג'אזי שספג כרטיס צהוב שני בעקבות כניסה בשחקנה של אסי, כרטיס אדום שלישי העונה לשחקנה של באקה. מי שנכנסו לחזק את הקבוצה באותן דקות הם אריאל לזמי ויואל צ'חנוביץ'.

אסי גלבוע ניצלה את היתרון המספרי שלה ובדקה ה-79' מוחמד מחאמיד קשרה הצעיר והמוכשר של אסי גלבוע שלח כדור נפלא לאלדר שפשה שקבע, שוב, שוויון 3-3 בין הקבוצות אך באקה אל גרבייה על אף שנותרה בעשרה שחקנים הצליחה להכריע את המשחק בדקה ה-81' כשסארי חאג' יחיא השלים שלושער ושלח לרשת כדור שהגיע אליו מבעיטה חופשית של אופק ברזני.

הפועל באקה אל גרבייה יצאה מרוצה שהצליחה סוף כל סוף לאסוף נקודות אחרי ארבעה משחקים ללא ניצחון כשהיה חשש גדול בקבוצה שיקלעו לקרבות התחתית אלא שאז עשו מהפכה שכעת מקווים שתמשיך להניב תוצאות ונקודות יקרות להמשך הדרך. אסי גלבוע מצדה יצאה מאוכזבת אך תיאלץ לעבוד קשה ולתקן במחזור הבא מול הקבוצה מהמקום האחרון מכבי דלית אל כרמל.

חגג ניצחון ושלושער. סארי חאג' יחיא

מצטיין המשחק של באקה סארי חאג' יחיא אמר בסיום המשחק: "עברנו משחק חוץ קשה מאוד בעשרה שחקנים, על הכבוד להנהלה, לשחקנים ולכל הצוות שהכינו אותנו הכי טוב. אין הרגשה טובה מזו. היינו צריכים את הניצחון הזה כדי להתחבר ולייצר המשכיות ומפה השמיים הם הגבול. אני באופן אישי האמנתי שעם עבודה קשה אחזור להרכב ואחור לעצמי ואלו התוצאות".

בצד המפסיד אמר פאיק מחאמיד: "מאכזב שקיבלנו גולים של חוסר אחריות, אבל נתקן את זה בשבוע הבא. הפנים שלנו כבר לקראת המשחק הקרוב מול מכבי דלית אל כרמל".

#באקהאלגארבייה #הפועלאסיגלבוע

כתבות נוספות