אום אל פחם הפסידה להפועל רובי שפירא במשחק הצמרת והתרחקה מהמקום הראשון. מעמדו של ברוך סער התערער

הפועל אום אל פחם הפסידה 2-0 להפועל רובי שפירא במשחק הצמרת והגדילה את הפער ל-9 נקודות מהמקום הראשון: מחמוד עבאס הורחק בדקה ה-30', בוזורגי השלים צמד בדקות הסיום. מעמדו של ברוך סער התערער, סמיר עיסא בין המועמדים שעל הכוונת.

הפועל רובי שפירא אירחה הערב(שבת)את הפועל אום אל פחם למשחק הראשון שמחזיר באופן רשמי את שתי הקבוצות מהפגרה בליגה א' צפון. שתי הקבוצות עשו חיזוקים בסגל במהלך הפגרה והגיעו דרוכות ומוכנות למפגש המסקרן באצטדיון בנשר בו פגשו כמות קהל מרשימה ביותר שלא נצפית אופן שגרתי בליגות הנמוכות וגם לא בבכירות יותר.

מעל 2000 אוהדים הגיעו לאצטדיון בנשר

מבחינת הרכבי הקבוצות, אום אל פחם הגיעה כשהיא חסרה את הבלם שלה נדב מוניס שריצה עונש צבירת כרטיסים צהובים ומי שפתח במקומו הוא הקפטן, שחקן הבית, קילאני קילאני. מנגד, בצד הפועל רובי שפירא חלוצה החדש הייתם חלבי לא שותף מאותה הסיבה. כמו כן מי שפתח לראשונה בהרכב אום אל פחם הוא הרכש החדש והמשמעותי החלוץ מוראד אבו ענזה.

בדקה ה-3' נרשמה הזדמנות ראשונה בקרן לרובי שפירא שהוציא דניאל ברק ונהדפה על ידי אחמד שיבל. שתי דקות לאחר מכן אום אל פחם מצדה ניסתה בבעיטה חופשית ששלח מחמוד עבאס הוציא וזיסקינד הדף לא טוב, קילאני כמעט דחק פנימה אך הגנת שפירא והשוער השתלטו על זה ומנעו שער יתרון לאורחת.

שחקני אום אל פחם לפני שריקת הפתיחה

אום אל פחם המשיכה לנסות ולכבוש את הראשון, משה בן לולו ניסה בנגיחה אך זיסקינד היה במקום ותפס. הדקות הראשונות המלאות במצבים נמשכו כאשר בדקה ה-17' סעיד דיאב שלח כדור מצוין לגדי מלסה שניסה בבעיטה לעבר השער אך הכדור עבר בצד השער ולא היה בתוך המסגרת. שתי דקות לאחר מכן שוב סעיד דיאב ניסה בבעיטה חזקה מרחוק אך הכדור חלף מעל השער.

בדקה ה-25' דניאל ברק ניסה בבעיטה חופשית ששלח לעבר השער של שיבל ויצאה לקרן. לאחר מכן נשלחו שתי קרנות אחת אחרי השנייה כשבשנייה אחמד שיבל יצא לא טוב לכדור והוא חלף ממש בסמוך לקורה כך שכמעט נקבע יתרון למארחת. שתי דקות לאחר מכן נשלח כדור חלש מרגליו של אחמד נהיה לידיו של חיים זיסקינד.

בכורה בהרכב אום אל פחם. אבו ענזה

בדקה ה-30' היה אירוע משמעותי ביותר במשחק כשמחמוד עבאס ספג כרטיס אדום ישיר בעקבות עבירה שבוצעה על שחקן הפועל רובי שפירא דניאל ברק. עבאס ירד כועס לחדרי ההלבשה והכרטיס האדום עורר כעס ביציעי אום אל פחם והמחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים אך עם הרבה דרמות.

מחמוד עבאס כועס על הכרטיס שנשלף לו

במחצית השנייה ברוך סער ערך חילופים כשהכניס את אילון אלימלך במקומו של משה בן לולו. בדקה ה-51' קרן לרובי שפירא, סעיד דיאב הוציא את הכדור שננגח מעל השער, שלוש דקות לאחר מכן שוב ניסיון של דיאב מחוץ לרחבה אך הכדור עבר ליד השער.

בדקה ה-59' רובי שפירא כמעט שילמה ביוקר על הרחקה של שלזינגר לכדור מצוין ששלח אבו ענזה לרחבה, ההרחקה כמעט עלתה לה בשער עצמי אך למזלה הוא יצא החוצה. בהמשך המחצית עאהד עזאם פינה את מקומו בסגל המארחת לטובתו של לידור באבא ואילו בשורות אום אל פחם נכנס מוחמד עקל במקומו של אחמד נהיה ובהמשך נכנס גם תימור אביטן שהוטל ספק אם ייכלל בסגל טרם פתיחת המשחק.

המארחת המשיכה לחפש את השער שלה ובדקה ה-62' נרשמה החמצה גדולה של בוזורגי ומיד לאחריה ניסיון נוסף של סעיד דיאב בבעיטה מרחוק שנהדפה על ידי שיבל. בוזורגי אמנם החמיץ, אך פיצה על כך בדקה ה-85' כשקבע את יתרון 1:0 לו חיכתה קבוצתו. בוזורגי לא הסתפק בשער אחד ובדקה ה-90' השלים צמד כשדחק פנימה כדור ששלח לו סעיד דיאב.

שחקני הפועל רובי שפירא חוגגים

הפועל רובי שפירא יצאה מרוצה ושמרה על המקום הראשון שלה בליגה. מנגד, בצד אום אל פחם ציפו להרבה יותר ויצאו מאוד מאוכזבים כשגם בחדר ההלבשה בסיום המשחק לא היה שקט. אמנם אום אל פחם נלחמה לאורך כל 90 הדקות גם כשהייתה בחיסרון מספרי ועל כך מגיעה לה מילה טובה, אך המחמאות על הניצחון בקרב הצמרת הולכות למנצחת הפועל רובי שפירא שהצליחה למרות משחק עם יכולת פחות טובה לקחת את מלוא הנקודות האפשריות.

בעמדת השחקנים הקבוצה לא יכולה לבצע זעזועים שכן חלון ההעברות כבר תם, אך עמדת המאמן עלתה על הפרק כאשר מעמדו של המאמן ברוך סער, שנצפה יורד במהירות מכר הדשא עם שריקת הסיום, מתערער וביציעים כבר עלה שמו של סמיר עיסא שנמצא על הכוונת ואף הגיע לצפות במשחק כשנצפה לאורך כל המשחק עם דף ועט בידו. עובד על תכניות לעתיד?

סמיר עיסא בכניסה למשחק

בהנהלת אום אל פחם הגיבו בתום המשחק בנוגע לעמדת המאמן ושמו של סמיר עיסא שעלה כמועמד: "סמיר עיסא הוא מאמן ראוי, שאוהד את הפועל אום אל פחם הוא אחד האוהדים שלנו שמגיע לכל משחק ועל כך אנחנו רוצים להודות לו. לא חושבים על צעד מפתיע אבל כן נלך עכשיו הביתה ונחשוב על הכל". כמו כן עלו על הכוונת שמם של המאמנים אבי סבג ומומו ניסטל.

בהנהלת אום אל פחם הביעו כעס על השיפוט ועל ההחלטה על הרחקתו של מחמוד עבאס כשלטענתם השופט שגה בקבלת ההחלטות במקרה. בנוסף, החמיאו לקהל שהגיע בהמוניו לתמוך בקבוצה: "כל מילה שנגיד על הקהל הזה כבר מיותרת. אווירה כזאת אין גם בליגות בכירות יותר ואנחנו מודים להם".

ימשיך לעמוד על הקווים? בימים הקרובים תתקבל החלטה

סעיד דיאב שחקנה של הפועל רובי שפירא אמר בסיום: "מבחינת תקציבים ושמות שחקנים אנחנו לא במקום הראשון אבל מה שמאפיין אוצנו זה שאנחנו חבורה של לוחמים שחברים אחד של השני, כולם הספידו אותנו והחכמה זה לבוא בשקט ולעשות את העבודה שלנו אבל לא נעשה טעויות משנה שעברה. לא נחגוג בגדול כבר חושבים על המשחק הבא ונמשיך לעבוד בשקט".

סעיד דיאב ועאהד עזאם חוגגים

עאהד עזאם שחקנה של רובי שפירא אמר בסיום: "אנחנו מאוד שמחים, כולם קטלו אותנו המשחק הזה. לא יודע למה באים נגדנו ולא חוששים, כל קבוצה שמגיעה לפה צריכה לחשוב פעמיים אם תוציא נקודה אבל כיף שכולם מתעלמים מאיתנו ואנחנו מכים כל פעם מחדש ומורידים הרבה לחץ מהגב להמשך הדרך".

#הפועלאוםאלפאחם #הפועלרובישפירא

כתבות נוספות