סמיר עיסא: "אני בטוח שיש לי יכולת לאמן גם בליגת העל. שמעתי טענות לא מוצדקות בפרידה ממני"

סמיר עיסא: "הרגשתי שדוחפים אותי החוצה, אני בטוח שיש לי יכולת לאמן גם בליגת העל. אום אל פחם? אם יתפנה שם מקום אני אבחן את ההצעה". 

מאמן הפועל אכסאל סמיר עיסא סיים השבוע את תפקידו באופן רשמי. שוחחנו עם המאמן על תכניותיו להמשך וראשית הוא סיפר על הפרידה מאכסאל: "קודם כל ברצוני לאחל למאמן החדש המשך מוצלח יותר. שנית, עד כה איני מבין מדוע פוטרתי. היחס השתנה והרגשתי שדוחפים אותי החוצה, פניתי ליו"ר וביקשתי הסבר, שמעתי טענות לא מוצדקות כאילו ביקשתי להחליף 6 או 7 שחקנים וכל מה שביקשתי היה שוער ושני שחקנים נוספים ואפילו אמרתי להנהלה שבמידה וזה קשה נסתפק במי שיש. למחרת פנו אליי וביקשו ממני להיפרד ברוח טובה אפילו מבלי לשבת ומיד נעניתי לבקשה. אני מכבד את החלטתם ומאחל בהצלחה בהמשך"

הובלת את הקבוצה עד תום הסיבוב הראשון, הגעתם למקום שני, אבל בדרך חשבת כמה פעמים לעזוב מסיבות אישיות. אולי זה הדאיג את ההנהלה שם? "גם אם רציתי לחזק את הקבוצה בשניים או שלושה שחקנים זה היה לטובת הקבוצה, לא ביקשתי העלאה במשכורת אלא ביקשתי לחזק את הסגל הדליל שעמד לרשותי. בנוגע לבעיות האישיות אני פתרתי אותן והבטחתי להנהלה להמשיך עד סוף העונה". 

 סמיר עיסא

צילום: נזיה סולטאן 

סמיר, היו לא מעט קולות שדיברו על כך שאתה יותר מחובר לאום אל פחם, אפילו כשנעשתה לך פניה לא אמרת להם לא, אלא רק שיפנו לאכסאל. הראש שלך אולי היה באום אל פחם? "הראש שלי היה במקום אחד ויחיד והוא אכסאל. אני דוחה על הסף טענות כאלה וכל מי שפקפק בכך ראה כיצד אכסאל נלחמת על כל כדור וכדור הן נגד אום אל פחם והן נגד שאר היריבות. אני מאוד מכבד את אום אל פחם וכבר עכשיו אני מודיע לך שתמיד יקשרו את השם שלי לאום אל פחם"

אכסאל מאחורייך ולאחרונה השם שלך נקשר שוב לאום אל פחם, סמיר עיסא יאמן שם במידה ויקבל פניה? "לאום אל פחם יש מאמן ולא מן הראוי להגיב לשאלה זו. אני מאחל לאום אל פחם ולכל קבוצות המגזר בהצלחה"

ללא קשר לבעלי התפקידים כרגע באום אל פחם, אבל בכל זאת אתה עכשיו בלי קבוצה זו שאלה מתבקשת "כדורגל זה מקור פרנסה וכל מאמן ירצה להתפרנס. אני מאמן שמתפרנס גם מהכדורגל אבל לאום אל פחם יש מאמן ואותו אני מאוד מעריך ומכבד. אם בעתיד יתפנה מקום באום אל פחם או במקום אחר ותגיע אלי הצעה אנהג כמו שאר המאמנים אלמד את ההצעה ואם תתאים לי אסכים".

סמיר עיסא ומועמר קראקרה

צילום: נזיה סולטאן 

אנשים שם לא הסתירו את רצונם לאורך הזמן לראות את סמיר על הקווים ולאחרונה נקשר השם שלך אחרי שעזבת את אכסאל כמועמד להגיע, הלב שלך קרוב לשם? "הלב שלי עדיין תקוע באכסאל. אום אל פחם תמיד הייתה עדיין ותישאר בליבי".

לאחרונה פוטר מאמן בני סכנין פליקס נעים והרבה תגובות ברשתות החברתיות הזכירו את השם שלך, למה אתה חושב שקבוצות מגזר לא מאמינות ביכולת של מאמן במגזר? "צריך להפנות את השאלה הזאת לקברניטי סכנין, באופן אישי אני מצהיר בפניך שאני מספיק מוכשר ומתאים להוביל את סכנין". 

אתה חושב שיש לך את היכולת לאמן בליגת העל למרות שלא היית שם? "אני לא חושב אני בטוח אני לא נופל מאף מאמן הן ביכולת והן בידע מאלו שאימנו בסכנין ועליך לדעת שסכנין הבליטה מספר רב של מאמנים ולא להפך. סכנין היא חממה להצלחת מאמנים".

אתה מאוכזב מעמד המאמן במגזר? "לא רק מאוכזב אלא מיואש, מעמד המאמן בישראל בכלל הפך להיות בדיחה, מפטרים אותי בעיצומו של תהליך אז איך אתה רוצה שארגיש? איזה מעמד זה כשמדובר במאמן עם שיא ההישגים בליגות הנמוכות. כאב מעליב ואף מדכא אבל זה המצב הקיים".

#הפועלאכסאל #סמירעיסא

כתבות נוספות