נבחרי הסיבוב בליגה א' צפון: המצטיינים, האכזבות וההפתעות הבלתי נשכחות

הסיבוב הראשון של ליגה א' הסתיים וזה הזמן להסתכל לאחור על כל מה שהיה לנו ולעשות סיכום ביניים רגע לפני שיוצאים לסיבוב הבא: מי המצטיינים? מי אכזב? ואילו רגעים לא נשכח עד סוף העונה? קראו.

מצטיין הסיבוב - מחמוד עבאס ועבד מורג'אן

הבחירה היא ברורה ובתואר המצטיינים זוכים שני שחקנים יחד והם מחמוד עבאס ועבד מורג'אן. שני שחקנים ש"לקחו על הגב" את קבוצותיהם.

מחמוד עבאס - אין הרבה צורך להרחיב על בחירת מחמוד עבאס כמצטיין הסיבוב. 12 נקודות מתוך סך המאזן הכללי של אום אל פחם הושגו בזכותו ומעבר לכך, מספיק לצפות במשחק אחד שלו יחד עם קבוצתו ומעבר ליכולת המצוינת, לראות מנהיג על כר הדשא.

מחמוד עבאס

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

עבד מורג'אן - שחקן שמקומו בליגה בכירה יותר והוא מוכיח את זה ממשחק למשחק, פשוט תענוג להגיע למגרש בשפרעם שבוע אחרי שבוע ולצפות בעבד מורג'אן משחק כדורגל והופך לבורג המשמעותי ביותר בהרכב קבוצתו.

הקלף החזק של שפרעם. מורג'אן

שחקנים נוספים שבלטו וראויים לציון הם אלמוג אוחיון שכבש שערים מכריעים ורשם משחקים מצוינים במדי באקה אל גרבייה, מוחמד פודי בהתקפת אסי גלבוע שאחראי על לא פחות משליש מהשערים שכבשה קבוצתו שאמנם הייתה הפכפכה הסיבוב הזה, אדם סולטאן שהיה בורג משמעותי בסגל טירה מפתיחת העונה נכנס גם הוא לרשימה ומועמר קראקרה שהמתיק לקבוצתו את הרגע האחרון של הסיבוב עם שער ניצחון דרמטי שהוכיח כמה הוא רוצה ורעב להצליח וידע להתגבר על תקופה מעט הפכפכה שעבר במהלך הסיבוב הזה.

קבוצת הסיבוב - הפועל אכסאל

הטבלה מדברת בעד עצמה, על אף הזעזוע על הקווים בתחילת הסיבוב, הקבוצה סיימה במקום השני ובהפרש נקודה אחת בלבד מהמקום הראשון. סגל שחקנים מוכשר שהוכיח ממשחק למשחק כמה היכולת האישית שלו תורמת להצלחת הקבוצה וללא ספק היו"ר בהאא חליל יכול להיות מרוצה מבחירת שחקניו ואיסוף הנקודות שלהם בתום הסיבוב הראשון.

חזר לעצמו בגדול. קראקרה

הפתעת הסיבוב - הפועל שפרעם

פשוט וואו, אין מילה אחרת להגיד על המסע שעשתה שפרעם בסיבוב אחד. הקבוצה שעברה אירועים חסרי תקדים ביניהם אי הופעה למשחק ליגה והייתה על סף פירוק, הצליחה לעשות שינוי ענק והפכה לאחת הקבוצות הטובות שמציגה כדורגל אטרקטיבי ויפה ממשחק למשחק. והקהל? התגעגענו לצבע שלו בליגה, אין ספק שעם שינוי הכיוון הדרמטי חזרנו לראות את כמויות הקהל הנפלאות של שפרעם גם ביציעים.

מאמן הסיבוב - אברהים אבו רקייק

מה שעשה אברהים אבו רקייק בשפרעם הוא על גבול הבלתי יאומן. המאמן הצליח לטפס עם קבוצתו למקום השביעי ולצבור מאזן של 21 נקודות, מרחק עשר נקודות מהקו האדום שזה הישג נפלא בהתחשב למה שעבר והלחצים שהופעלו עליו, שלא נדבר על סגל השחקנים שלו שמילאו כל שבוע מחדש את רשימת המבוקשים, המתלבטים, המבקשים לעזוב.

אברהים אבו רקיק ברגע מרגש עם השחקן פיראס קורטאם

תגלית הסיבוב - פיראס עקל ואיימן עלי

שני שחקנים צעירים ורעבים להצלחה. פיראס עקל שאף נבחר לתגלית העונה של יאללה ספורט מוכיח משבוע לשבוע כמה שהעתיד שלו עוד רחוק וכמה מקומו בהרכב אום אל פחם מוצדק. לא סתם גדולי הסוכנים בכדורגל הישראלי כבר יצרו קשר עם השחקן שעוד נשמע עליו רבות בשנים הקרובות.

יש לו עתיד גדול. עקל

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

שחקן צעיר נוסף הוא איימן עלי שמעבר להישג הקבוצתי שלו יחד עם הפועל רובי שפירא שתפס בתום הסיבוב את המקום הראשון, לעלי מגיעות מחמאות רבות על התפקוד המקצועי האישי שלו. ממגן לקשר, מליגה נמוכה לליגה בכירה, לא משנה היכן נמצא הבחור הזצעיר הזה הוא בולט ומוכיח שיש לנו עוד הרבה מה לראות ממנו בהמשך.

המחמאות מגיעות לו. איימן עלי

צילום: נזיה סולטאן

שוער הסיבוב - אחמד שיבל

הפועל אום אל פחם והשוער אחמד שיבל ספגו הכי מעט שערים בליגה כשבמאזן הספיגות שלהם ישנם 7 שערים בלבד. שיבל מתחילת העונה בכל משחקי הליגה של קבוצתו ידע להיות במקום ובזמן הנכון ויש לו חלק בלתי נפרד מצבירת הנקודות של הקבוצה שצריכה להוקיר לו אות תודה על סיבוב ראשון פנטסטי והצלות נפלאות שהשאירו אותה בתמונת הצמרת משחק אחר משחק.

אכזבת הסיבוב - מכבי דלית אל כרמל

חמישה מאמנים בפחות מחודשיים הוא הנתון שמשקף את מצבה של מכבי דלית אל כרמל. מאז עזיבתו של אלי מזרחי הקבוצה החלה לאבד כיוון ודרך וצנחה למקום האחרון בטבלת הליגה ולפי המחזורים האחרונים שלה והתבוסות אוותן ספגה, ליגה ב' נראית קרובה מתמיד אלא אם כן יקרה זעזוע חיובי בקבוצה שכרגע נראה רחוק.

המשחק המפתיע ביותר של הסיבוב - הניצחון של שפרעם 1-0 על הפועל אכסאל

מי היה מאמין שבתקופה הכי קשה שלה כשעד שריקת הפתיחה עוד שואלים אם היא תופיע או לא תופיע, שפרעם תצליח לנצח את הסגל הנוצץ של אכסאל? והנה, יחד עם מאמנה המוצלח אברהים אבו רקייק על הקווים היא עשתה ניצחון סנסציוני ובלתי נשכח שללא ספק נבחר לניצחון המפתיע של הסיבוב.

העברת הסיבוב: סמיר עבד אלחי מאכסאל לטירה

אחד הקשרים הטובים בליגה שעשה פלאים בקבוצתו הביתי כשחזר לשורותיה והפך את ביצועיה באופן משמעותי לטובים הרבה יותר. שאפו לסמיר על כך שהוכיח כמה הוא בורג מרכזי בקבוצתו.

עשה שינוי בטירה. סמיר עבד אלחי

צילום: נזיה סולטאן

השער הדרמטי ביותר של הסיבוב - מועמר קראקרה, שער ניצחון בדקה 92' מול טירה

החלוץ המוכשר של הפועל אכסאל גרם לנו לסיים את הסיבוב בדרמה גדולה ובלתי נשכחת והיה שם בשביל קבוצתו במשחק החשוב שנעל את המחזור ומיקם אותה שנייה בהפרש נקודה מהמוליכה. קראקרה ידוע ביכולת הפנטסטית שלו וכאחד החלוצים הטובים בליגה אבל יותר מזה הוא הוכיח במחזור האחרון ש"יש על מי לסמוך" וגם אחרי תקופה קשה, הוא חוזר לעצמו ובענק.

המשפט המנצח של הסיבוב- אברהים אבו רקיק: "חוץ מרכבת הכל עבר עליי בשפרעם" אין הרבה מה להוסיף, רק את משפט ההמשך של אבו רקיק שהגיע בסוף הסיבוב שאומר הכל על הסיפור של קבוצת הפועל שפרעם: "הרכבת הגיעה לתחנה בשלום".


כתבות נוספות