שפרעם ניצחה את מוסמוס ועלתה לשמינית גמר גביע המדינה

הצגה מרשימה של שפרעם שלחה אותה לשמינית הגמר מול המנצחת במשחק בין קריית שמונה ועפולה: קבוצתו של אבו רקייק הצטיינה וניצחה 2-1 את בני מוסמוס. נמיר אגא כבש ראשון, פיראס קורטאם השלים, רן גוזלן צימק בבעיטה חופשית. שוער שפרעם מג'די חלאילה הורחק.

הפועל בני מוסמוס הגיעה למגרש בשפרעם במטרה להמשיך לרשום מסע היסטורי ולהפוך לסינדרלה של גביע המדינה, אלא שנתקלה בקבוצה חזקה שהייתה העדיפה במשחק הזה החל מהדקות הראשונות ולאורך המשחק כולו.

כבר בדקה ה-2' נרשם ניסיון ראשון של שפרעם אחמד דיאב שלח כדור חזק לעבר השער שחלף על ידו ויצא החוצה. בדקות אלו הייתה ציפייה שאולי יהיה לנו קרב מתוח כאן וכדור מסוכן של מוסמוס נשלח אל רן גוזלן שניסה לעבור את חלאילה אך הוא הצליח למנוע ממנו לסכן את השער. מיד לאחריו נדים ג'בארין ניסה שוב לסכן את שער שפרעם אך גם הוא נעצר בזמן על ידי השוער.

שחקני מוסמוס בפתיחת המשחק

בדקה ה-16' קרן קצרה וניסיון לתרגיל של שפרעם נעצר אצל הגנת מוסמוס, מיד לאחר מכן נרשם ניסיון נוסף מצדה של המארחת מבעיטה של עבד מורג'אן שיצאה החוצה. מספר דקות לאחר מכן שוב שפרעם שהייתה באופן חד משמעי השולטת והמוסכנת במשחק הזה שלחה כדור קרן מרגליו של עבד מורג'אן ונמיר אגא פספס הזדמנות פנטסטית להעלות את קבוצתו ליתרון מוקדם.

קהל הפועל שפרעם מקבל את שחקניו

בדקה ה-30' שוב נמיר אגא במרכז העניינים קיבל כדור ענק מאחמד דיאב מול השער שמה שהיה חסר לו הוא נגיעה אחת קטנה בלבד, אך האחרון לא הצליח וגלש לקורה, מה שהוביל לכך שפונה לטיפול רפואי במשך מספר דקות. שפרעם המשיכה ללחוץ ולנסות, עוד בעיטה חופשית ועוד ניסיון שיצא מחוץ לשער, הגנת מוסמוס נאלצה להתמודד דקה אחר דקה עם עבד מורג'אן ואחמד דיאב שסיכנו את השער שלה והגול של המארחת היה באוויר.

על סף סיום המחצית הראשונה הגול שהיה באוויר כבר הפך לשער של ממש על הקרקע. עבד מורג'אן שלח כדור קרן ישר לראשו של נמיר אגא שפיצה על ההחמצה הראשונה וקבע יתרון 1-0 מוצדק לקבוצתו.

נמיר אגא ופיראס קורטאם

המחצית השנייה הייתה כולה גם היא של שפרעם שבצורה מוחלטת הייתה עדיפה על פני היריבה מוסמוס. עם פתיחת המחצית נרשמה הזדמנות אדירה לחאלד מונדייה כבר להכפיל את היתרון מכדור מצוין ששלח לו אחמד דיאב אך הוא פספס אותה ושלח את הכדור החוצה.

בדקה ה-55' מוסמוס קיבלה הזדמנות לחזור למשחק אך לא הצליחה לנצל שלוש קרנות רצופות ולא סיכנה את שער שפרעם. מי שכן הצליחה לסכן שוב את שער יריבתה היא שפרעם כאשר נמיר אגא קיבל כדור ארוך מצוין ושלח אותו לרחבה, פיראס קורטאם בנגיחה שלח את הכדור פנימה וקבע יתרון 2-0 שהצדיק את היכולת שנראתה על כר הדשא.

פיראס קורטאם חוגג עם אברהים אבו רקייק

הדרמה הגדולה התרחשה בדקה ה-90' כאשר מג'די חלאילה שוער שפרעם הורחק על ידי השופט בטענה שנגע עם ידו בכדור מחוץ לרחבה, על אף טענות נגדיות שהשוער נגע בכדור אך ורק בראשו. מי שנכנס לשער הוא החלוץ אחמד דיאב וספג שער מצמק של רן גוזלן מבעיטה חופשית.

אחמד דיאב תופס את עמדת השוער

בסיום המשחק נרשמו טענות של אנשי מוסמוס על כך שהושפט לא המתין למלוא תוספת הזמן הנדרשת ונצפו שחקנים רבים מפנים טענות כלפי השופט, מה שעשוי להירשם בדו"ח המשחק. בסופו של דבר מי שיצאה כשידה על העליונה ועלתה לשמינית הגמר היא הפועל שפרעם שהציגה יכולת מצוינת על כר הדשא, הייתה העדיפה במשחק הזה ותפגוש בשמינית הגמר את עירוני קריית שמונה או עפולה שיתמודדו ביניהן בתאריך 16.01.

מנגד, בצד המאוכזב בני מוסמוס הסתיים לו מסע מרשים בגביע המדינה כאשר הקבוצה מליגה ג' הגיעה עד ל-32 האחרונות כשעברה בדרך קבוצות בכירות ממנה דמות בני לוד מהליגה הלאומית.

שחקני שפרעם חוגגים

עבד מורג'אן השחקן הבולט ביותר והקלף החזק של הפועל שפרעם אמר בסיום: "היו הרבה הפתעות השבוע בגביע, אבל אנחנו רוןצים את החוויה ולחוות אותה עד הסוף, מקווים לקבל את אחת הקבוצות הגדולות. השיפוט? לא ראיתי בבירור אם טעה או לא אבל מקווים שיהיה בסדר בהמשך".

נמיר אגא כובש השער וממצטייני המשחק אמר: "אני הכי שמח פה כמו הקבוצה, לא יכול לתאר את ההרגשה הזו אנחנו שמחים מאוד על העלייה לשמינית הגמר. רצנו ורצינו יותר, מי שרצה יותר מנצח".

בצד המודח, נסים אגבארייה מאמן בני מוסמוס אמר: "זה ההפסד הראשון שלנו העונה, היה לנו משחק מאוד גרוע. פשוט לא תפקדנו וזה המשחק הכי גרוע שלנו העונה ועכשיו הראש שלנו יתמקד בליגה יש לנו משחק מאוד קשה בשישי הקרוב, צריך לחבק את השחקנים ולהרים אותם להמשך הדרך".

נסים אגבארייה

על השיפוט: "הגיעו הרבה שריקות לזכותנו שהוא לא שרק. בנוגע לתוספת הזמן ניגשתי לשופט הרביעי שאמר לי יש עוד ארבע דקות ואני לא יודע למה הפסיק את המשחק אחרי חצי דקה, אם הם לא מתואמים איגוד השופטים צריך לתת את הדעת על זה".

#הפועלשפרעם #בנימוסמוס

כתבות נוספות