אום אל פחם ניצחה את הפועל ירושלים בטדי ודילגה למקום השלישי בו מסיימת את הסיבוב

אום אל פחם ניצחה את הפועל ירושלים בטדי, תימור אביטן כבש את שער הניצחון. ברוך סער: "התוצאה חשובה אבל יש הרבה דברים שנצטרך לחשוב עליהם להמשך הדרך מבחינת היכולת". אחמד אבו אלעם: "מברך את הקהל על הניצחון, נתחזק. מנהלים משא ומתן עם חלוץ ליגת העל".

מבחינת הרכבי הקבוצות בצד אום אל פחם פתח בחוד ההתקפה משה בן לולו ומי ששב להרכב לאחר שריצה עונש הרחקה במשחק האחרון הוא מחמוד עבאס. מי שפתח בהרכב האורחת הוא עבד ג'בארין ששיחק מול קבוצת עירו אום אל פחם.

אביב חדד מול הייתם חלבי

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

אום אל פחם פתחה את המשחק עם הזדמנות טובה שלה בדקה ה-5' כאשר לואב כיאל הגיעה למצב טוב בתוך הרחבה אך נעצר אצל הגנת הפועל ירושלים, מחמוד עבאס שהיה באיזור לקח את הכדור וניסה בבעיטה שפגעה בקורה. מספר דקות לאחר מכן נרשם ניסיון לבעיטה מרחוק של האורחת אך נעצר בידיים של שיבל.

הפועל ירושלים ניסתה גם היא עם חלוף הדקות לאיים על היריבה והצליחה להגיע קרוב לרחבה במסירות מצוינות אך איבדה את הכדור לשחקני אום אל פחם שגם במקרה שלהם אבו נהיה לא הצליח להגיע לכדור שנשלח אליו לתוך הרחבה והכדור יצא החוצה.

אחמד שיבל. היה במקום

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

אום אל פחם מצידה המשיכה לנסות ולחפש את שער היתרון שלה והייתה קרובה לעשות זאת כאשר אחמד אבו נהיה שלח כדור מצוין לבן לולו ברחבה אך הגנת ירושלים הצליחה להרחיק אותו לכדור חוץ שנשלח שוב בחזרה לאיזור המסוכן אך שוער הפועל ירושלים הצליח להמשיך לשמור על שער ריק בדקות אלו ומנע מהאורחים לעלות ליתרון מוקדם.

בדקה ה-24' מחמוד עבאס שלח כדור קרן מסוכן, אך הגנת הפועל ירושלים הרחיקה, עבאס ניסה שוב מיד לאחר מכן אך הכדור שלו נעצר אצל השוער. הפועל ירושלים ניסתה מצדה בבעיטה חופשית שנעצרה אצל הגנת אום אל פחם. עוד לפני סוף המחצית איתמר כהן שלח בעיטה אדירה שנעצרה בקורת שער האורחת.

המחצית השנייה הכריעה את המשחק לטובת אום אל פחם כאשר הראשון שהיה קרוב לכבוש הוא משה בן לולו הצליח להגיע למצב מסוכן אבל החמיץ את ההזדמנות להעלות את קבוצתו ליתרון. מי שכן הצליח לעשות זאת הוא החלוץ תימור אביטן שנכנס כמחליף ובדקה ה-76' הצליח לכבוש ממסירת רוחב נהדרת ששלח לו אחמד נהיה וחתם את תוצאת המשחק שהעניקה ניצחון קטן-גדול לקבוצתו והשאיר אותה בתמונת הצמרת וצמצם את הפער שלה מהמקום הראשון לשש נקודות. תימור מצדו שהיה קרוב כבר לצאת מהקבוצה ובמשחק האחרון מול טבריה אף לא שותף כלל, הוכיח למאמן ברוך סער ולקבוצה שלא ימהרו לוותר עליו.

הקלף המנצח של ברוך סער. תימור אביטן

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

מאמן אום אל פחם ברוך סער אמר בסיום: "שיחקנו לא טוב, ועם זה אני לא בטוח שהשוער(אחמד שיבל) נגע כל המשחק בכדור. התוצאה היא חשובה אבל יש הרבה דברים שצריכים לחשוב עליהם והיכולת הזאת לא תספיק בהמשך".

יו"ר הקבוצה אחמד אבו אלעם אמר בסיום המשחק: "אני מברך את הקהל של אום אל פחם על הניצחון הזה. תודה לאל ניצחון גדול מאוד שמוציא אותנו שמחים ורגועים לפגרה בת שבועיים, היום נחגוג את הניצחון ובתקופת הפגרה נשב נחשוב באיזה עמדות צריכים לחזק את הקבוצה לפחות בשחקן או שניים. אני מטיל פצצה ומספר שאנחנו במשא ומתן עם חלוץ שמשחק בליגת העל עכשיו".

כאמור מבין מספר מועמדים לעמדת החלוץ, אום אל פחם עושה מאמצים רבים לנסות ולצרף את שחקן הפועל אשקלון שרון גורמזנו ששיחק בעונה שעברה בליגה א' דרום ופתח את העונה בליגת העל. יש לציין כי החלוץ מחוזר על ידי לא מעט קבוצות ואום אל פחם תצטרך להפעיל לחץ רב על מנת לצרפו ובמידה ולא תצליח תיאלץ לקדם משא ומתן עם המועמדים הנוספים שעל הפרק.

יש לו עוד עבודה להמשך הדרך. ברוך סער מול מג'די ג'בארין

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

כאמור אום אל פחם ידעה שהמשחק הזה הוא צומת דרכים עבורה והניצחון הזה מחזיר אותה לתמונת הצמרת כשהיא חולפת על פני טבריה, הרצליה והפועל ירושלים ומתמקמת במקום השלישי בהפרש 5 נקודות מאכסאל ובמידה ותרצה להשלים את החיזוק תצטרך לסגור זאת עד תום מועד חלון ההעברות שייסגר ב-17 לינואר.

#הפועלאוםאלפאחם

כתבות נוספות