מחזור מסכם סיבוב: ערערה עצרה את המוליכה זלפה, כאוכב ממשיכה לדהור בפסגה

מחזור מסכם סיבוב ליגה ב': ערערה עצרה את המוליכה זלפה והנחילה לה הפסד ראשון. במחוז המקביל כאוכב ממשיכה להוביל בפסגה עם ניצחון על מכבי שפרעם, אחווה עראבה רשמה הפסד שלישי רצוף.

המשחק המרכזי והדרמטי ביותר של המחזור התקיים הערב(שבת) בין המוליכה בני זלפה שאירחה את הפועל בני ערערה עארה אותה מדריך המאמן עיסא נג'ידאת. האורחת הייתה הבולטת והדומיננטית יותר במחצית הראשונה של המשחק וזה גם השתלם לה בשער יקר שכבש וליד סידאווי בדקה ה-14'. זלפה אמנם ניסתה לקראת סוף המחצית לאיים על שער היריבה ולהשיג את שער השוויון, אך לא הצליחה לשנות את התוצאה שנשמרה עד לסיום המחצית.

עיסא נג'ידאת במהלך המשחק

עם פתיחת המחצית השנייה ערערה הצליחה להגיע להזדמנות מצוינת כאשר גיא רוזנבלום עבר את שחקני זלפה במהלך אישי והעביר מסירה נהדרת לאחמד סייד שערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה היום אך האחרון לא הצליח להשתלט על הכדור היטב ברחבה ולהכפיל את היתרון של קבוצתו. שתי דקות לאחר מכן שוב קיבל סייד כדור מצוין לרחבה אך שוער זלפה יצא אליו אל מחוץ לרחבה ומנע ממנו לאיים על השער.

זלפה התעוררה והייתה קרובה לחזור למשחק לקראת הסיום כשהגיעה למספר מצבים מאיימים. וסים אגברייה שלח החוצה כדור שהגיע מבעיטה חופשית של מואמן אגברייה ויוסי סרוסי רשם עוד שני נסיונות מסוכנים משלו אך באחד מהם עמד הבלם אביב מלכה ובשני שוער ערערה שמנעו ממנו לכבוש שער שוויון וזלפה לא הצליחה לשנות את התוצאה נשמרה עד לסיום ושיקפה משחק טוב מאוד של ערערה שרושמת משחק חמישי ברציפות ללא ספיגת שער.

שחקני ערערה וזלפה

בזלפה הביעו כעס רב כלפי השיפוט בטענה שהשופט התעלם מנגיעת יד ברחבה לקראת סוף המחצית השנייה על אף שהקוון אישר לו כי הייתה כזאת, מה שהוביל לכך שהמאמן נביל אמארה הורחק מתחומי המגרש לאחר שהגיב בכעס כלפיי השופט. הדברים לא הסתיימו כך ובסיום המשחק נרשמו עוד אירועים בהם היו מעורבים שחקני הקבוצות שעשויים להירשם בדו"ח השופט, צוות השיפוט לווה בכוח הסדרנות והאבטחה במהלך הירידה מכר הדשא.

נביל אמארה המורחק

כובש השער לערערה וליד סידאווי אמר בסיום : "שיחקנו מול קבוצה מהמקום הראשון שמתמודדת על העלייה וזה אתגר אותנו. האמנו והרגשנו שאנחנו הולכים לנצח את המשחק".

מאמן בני ערערה עארה עיסא נג'ידאת אמר בסיום: "התכוננו בהתאם וטוב למשחק, התרכזנו בעצמנו והקבוצה משתפרת ממשחק למשחק. הייתה לנו אמונה חזקה מאוד שננצח את המשחק הזה וכל הכבוד לשחקנים שעמדו טקטית נכון וניצחו את המשחק. הטענות על השיפוט? הוא היה הוגן, לא הגיע להם פנדל"

איש המשחק של ערערה סידאווי

חמאדה בועל שחקן בני זלפה אמר בסיום המשחק: "הפסד כואב לקבוצה קשה מאוד, היינו ביום לא טוב אבל הגיעו לנו גם שני פנדלים שלא נשרקו. זה כדורגל, רשמנו הפסד ביתי אבל אין קבוצה בעולם לא מפסידה. אנחנו יודעים שכל משחק יהיה קשה מאוד וזה מאחורינו אנחנו עדיין במקום ראשון ונישאר במקום הראשון עד סוף העונה, מסתכלים רק קדימה".

מסתכל קדימה. בועל

הפועל בועיינה 0-3 מ.כ אחווה עראבה במשחק שנערך בכאבול הפועל בועיינה בהדרכתו של המאמן אוסאמה מריח השיגה ניצחון שלישי רצוף לאחר שמחצה בבית 3-0 את מ.כ אחווה עראבה שממשיכה להפסיד בפעם השלישית ברצף. לאחר מחצית ראשונה מאופסת, המקומיים פתחו את המחצית השנייה בצורה מצוינת ובדקה ה-56׳ אימן חמזה כבש את הראשון. הפועל בועיינה כהרגלה המשיכה עם משחק ההגנה המצוין ויצאה להתקפות נגד שהניבו עוד שני שערים, עומר סבע אחיו של אחמד סבע, המאמן של עראבה שהורחק במחצית השניה, כבש את השני ומוחמד סלימאן קבע את תוצאת המשחק הסופית 3-0 גדול להפועל בועיינה שמזנקת לעבר הצמרת. עוד במהלך המחצית השנייה הורחק השחקן חאפד נג׳ידאת מעראבה הורחק בכרטיס אדום.

מכבי צעירי שפרעם 3-2 הפועל כאוכב משחק סופר דרמטי ורב שערים קיבלנו היום בשפרעם כאשר צעירי שפרעם אירחה את המוליכה המבריקה כאוכב. המשחק היה מלא בהזדמנויות של שתי הקבוצות שסיפקו אחד המשחקים המרתקים ביותר העונה בליגה. האורחים מכאוכב עלו ליתרון בדקה ה-34׳ לאחר שאסעד עמאשה סחט פנדל ומחמד זידאן ניגש לבעוט וקבע 1-0. שפרעם ניצלה טעות בהגנה של כאוכב והצליחה להשוות לפני הירידה למחצית.

לא עוצרים בצמרת. שחקני כאוכב

המחצית השנייה המשיכה באותו קצב מסחרר ובדקה-46׳ כדור בצד שמאל של הרחבה מגיע לאסעד עמאשה שקבע 2-1 והחזיר את היתרון לכאוכב. שפרעם הגיבה מהר עם שער אדיר אך כעבור חמש דקות בלבד שוב אסעד עמאשה מבריק עם בישול למוחמד זידאן שכבש את השני שלו וקבע 3-2 דרמטי בשפרעם, שלוש נקודות קשות לכאוכב שממשיכה לנצח עם הפנים לליגה א׳ לאחר סיום סיבוב ראשון חלומי מבחינתה שמציב אותה במקום הראשון עם 38 נקודות מתוך 42.

במשחקים נוספים שהתקיימו במסגרת המחזור ניצחה עירוני בני כאבול 1-0 את כפר סמיע, כפר קרע באותה תוצאה את עין מאהל ובתוצאה זהה הפועל דליה את הפועל סנדלה ואלנהדה נצרת את מכבי אכסאל.


כתבות נוספות