ניצחון דרמטי ורב אירועים לאכסאל: מועמר קראקרה הכריע בתוספת הזמן, אוהד דוד ייקנס על התנהגותו בסיום

ניצחון דרמטי ומרובה אירועים לאכסאל על מ.ס טירה: מועמר קראקרה הכריע בדקה ה-92'. תקרית גדולה בין שוער אכסאל לשחקן שלום אדרי וקהל מ.ס טירה בסיום. עבד טיטי: "הוא אפס מאופס", בקבוצה הודיעו כי השוער ייקנס. המאמן סמיר עיסא שוחח עם הנהלת הקבוצה על המשך דרכו.

הפועל אכסאל ארחה היום(שישי) במגרשה הביתי את מ.ס טירה למשחק שנועל את הסיבוב הראשון של ליגה א' צפון. באכסאל ידעו שהפער בינם לבין המוליכה הפועל רובי שפירא עומד על נקודה אחת בלבד וכי עליהם להוציא את מלוא הנקודות מההתמודדות הזו בכדי להשאיר סיכוי לסיים את הסיבוב במקום הראשון. מנגד, מ.ס טירה ידעה שכל נקודה יקרה לה בכדי להתרחק מהתחתית הבוערת.

שחקני אכסאל בפתיחת המשחק

מבחינת הרכבי הקבוצות, בצד אכסאל מי שנעדר הוא מוסא טראבין שריצה עונש הרחקת צהובים ומי ששבו להרכב הם דור הלוי ומועמר קראקרה שריצו עונש הרחקה במשחק האחרון. מצד טירה, מי ששב להרכב הוא מוחמד מחאג'נה שנפצע במשחק מול הרצליה בעקבותיו החסיר את המשחק האחרון מול מגדל העמק ושב לשחק היום עם מסכה על פניו.

שב להרכב. מחאג'נה

המשחק נפתח עם לחץ של אכסאל שהצליחה כבר בדקה ה-13' לעלות ליתרון משער של מועמר קראקרה שכבש מבישול נהדר של ניר אברג'יל ששלח לו כדור מצוין לרחבה. קראקרה עבר את פלזנטל וקבע יתרון ראשון לקבוצתו.

בדקות לאחר השער שכבשה אכסאל מי שחזרה למשחק היא דווקא טירה שהחלה להפעיל לחץ על השער. שלום אדרי הגיע למצב לבד מול השוער, אך חיכה יותר מדי ופספס את ההזדמנות להכניע את אוהד דוד.

חגיגות השער של אכסאל

בדקה ה-28' חמד גנאים ניסה גם הוא להכפיל את היתרון לקבוצתו כאשר שלח בעיטה חופשית לעבר שערו של פלזנטל אך היא עברה מעל השער. טירה המשיכה לנסות מצדה לאיים על שער אכסאל כאשר שלום אדרי ורביד גזל ניסו בעיטות מחוץ לרחבה אך הן לא היו מדויקות.

בדקה ה-34' שלום אדרי הוציא כדור קרן הכדור שהגיע לעמר מנסור וממנו למיכאל קירטבה שקבע שוויון 1-1 מוצדק לאור היכולת המשתפרת של טירה. שוב שלום אדרי הוציא את קבוצתו לעוד מצב מצוין כששלח כדור לרביד גדל בתוך הרחבה אך בלם הפועל אכסאל דור הלוי הצליח להרחיק אותו ולמנוע מהיריבה לעשות מהפך.

איש המשחק של טירה עם צמד. קירטבה

עם פתיחת המחצית השנייה בדקה ה-49', אכסאל הצליחה לעלות שוב ליתרון מכדור קרן שהגיע אליו בתוך רחבה, שחקני טירה ניסו להציל את השער ולהוציא את הכדור אך היה מאוחר מדי והוא עבר את קו השער.

כרבע שעה מפתיחת המחצית ביצע המאמן סמיר עיסא חילוף כשהוציא את ניר אברג'יל והכניס במקומו את הקשר האחורי ואיל חרבאוי. החילוף הזה התברר כלא טוב למאמן לאחר שמספר דקות לאחריו בדקה ה-62' קבוצתו איבדה את היתרון שלה כאשר כאשר מיכאל קירטבה שוב הצליח להחזיר את קבוצתו למשחק ונגח כדור ארוך שקיבל מעמר מנסור מעל אוהד דוד של שער השוויון ששיקף את הדומיננטיות שלה במחצית השנייה.

נכנס לחזק את ההתקפה. ידען

פחות מעשר דקות לאחר מכן ביצע המאמן שוב חילופים כאשר עשה את אותו החילוף הטקטי אבל הפוך כשהוציא את הקשר אבירן תורג'מן והכניס את חן ידען לחזק את ההתקפה. במקביל יצא המגן שמעון הרוש ונכנס שרון לוי. חן אמנם הצליח לעורר את התקפת המארחת אך היריבה טירה הייתה לא פחות מסוכנת והמשיכה לנסות ולעשות מהפך. מוחמד ג'ונדייה נכנס במקומו של החלוץ אלירן שמש.

בדקה ה-92' הגיע הרגע ששינה את פני המשחק. ואיל חרבאוי שלח כדור ארוך לתוך הרחבה, בן מלכה קיבל אותו והצליח בנגיעה לשלוח אותו למועמר קראקרה שמול השוער של טירה שלח נגיעה נוספת לכדור וקבע ניצחון דרמטי לקבוצתו. אכסאל חגגה ניצחון יקר שמעלה אותה זמנית למקום הראשון עד שתתבהר התוצאה שתעשה הפועל רובי שפירא מחר מול מכבי דליה ואילו טירה יצאה עם המחמאות על משחק מצוין בלבד וללא הנקודות שהיו יכולות להרחיק אותה מהתחתית.

חזר לעצמו ובגדול. איש המשחק של אכסאל מועמר קרקארה

על כר הדשא השופט אמנם שרק לסיום אך בפועל האירועים היו רחוקים מלהסתיים. במקביל לחגיגות שחקני אכסאל עם שריקת הסיום נרשמה תקרית בה היה מעורב שוער הקבוצה אוהד דוד, שחקן מ.ס טירה שלום אדרי שנפצע במהלך האחרון שלו וקהל האורחת. התקרית גרמה לזעם רב בקרב אנשי טירה שסיפרו: "השוער ניגש לשחקן שלנו כשהוא שכב על הדשא, ירק עליו והתגרה בקהל. זו התנהגות שלא מקובלת בשום צורה".

יו"ר מ.ס טירה עבד טיטי הוסיף: "הוא אפס מאופס, אני מבטיח שאנחנו לא נשכח בטירה את ההתנהגות הזאת בשום מצב".

מאמן הקבוצה מוחמד סמארה הוסיף: "היינו שווים ניצחון וחבל. לא ניצלנו כמה הזדמנויות, קיבלנו גולים של ילדים קטנים. לא מגיע לאכסאל שיהיה להם שוער שמתנהג ככה, אנחנו באנו כמו קבוצה גדולה והתנהגנו כך על המגרש, הוא היה צריך לכבד את זה ולא עשה זאת".

שלום אדרי מטופל על ידי צוות 'כחול לבן' על כר הדשא

יש לציין כי האירועים בהם היה מעורב השוער מול קהל האורחת נרשמו בדו"ח השופט והוא ספג הרחקה. אוהד דוד בעצמו אמר: "לא ירקתי, לא היה ולא נברא. לא התגריתי מעולם בקהל, בסך הכל אמרתי לשחקן ששכב על הדשא ולא רואים אותו בסרטון, ש'הגול מגיע לו' רק בגלל ההתנהגות שלו לאורך המשחק. אני שחקן הוגן וזה האדום הראשון בקריירה שלי ומעולם לא התעסקתי עם קהל, אני מכבד את הקהל של טירה כמו שאני מכבד את הקהל של כל הקבוצות".

בהנהלת אכסאל הוציאו הודעה מסודרת כי השוער יספוג קנס בגין התנהגותו: "זה לא יעבור על סדר היום, חשוב לנו קודם כל לכבד".

יספוג עונש על התנהגותו. אוהד דוד

צילום: נזיה סולטאן

בשורה נוספת בתום המשחק הגיע מכיוונו של המאמן סמיר עיסא שביצע שיחה עם ההנהלה בה הודיע ששוקל את המשך דרכו בקבוצה: "העסקים הפרטיים שלי מונעים ממני להתרכז בקבוצה ולמרות שהלב לגמרי בכדורגל, השכל אומר אחרת. נכון שאנחנו במצב מצוין אבל זה הזמן לעשות את הצעד עכשיו כשיש פגרה והקבוצה תוכל להתארגן מחדש. העניינים עוד חמים, מחר נדבר עליהם שוב ונקבל החלטה סופית לגבי ההמשך".

מה יחליט לגבי עתידו? סמיר עיסא

צילום: נזיה סולטאן

בהנהלה הגיבו להודעתו של המאמן: "אנחנו לא מוותרים על המאמן מספר אחד והכי וותיק בליגה. הוא עובד וגיבש קבוצה טובה וכולם אוהבים אותו ההנהלה השחקנים והקהל יודעים שהוא המאמן שהכי מתאים להעלות את הקבוצה לליגה לאומית".

תמונות נוספות מהמפגש:

#הפועלאכסאל #מסטירה

כתבות נוספות