שוב אותו התסריט: שפרעם הכריעה בדקות הסיום, באקה אל גרבייה מאוכזבת

בתום מפגש מסקרן וצמוד: שפרעם גברה על הפועל באקה אל גרבייה, חאלד מונדייה כבש את שער ההכרעה בדקות הסיום. אבו רקייק: "לא יודע אם התוצאות שלנו החזירו את הקהל או שהקהל המדהים שלנו הוא שהחזיר את הפועל שפרעם שאנחנו רגילים אליה".

השופט דור תמיר שרק לפתיחת המשחק לעיני אוהדים רבים של הפועל שפרעם שחזרו בהמוניהם לעודד את הקבוצה המשתפרת והמבריקה בתקופה האחרונה. מתחילת המשחק הפועל שפרעם הייתה פיבוריטית והיא זאת שלקחה את היוזמה למרות המצבים הבודדים. מנגד, הפועל באקה הסתמכה בעיקר על המשחק האגרסיבי והלחץ באמצע השדה שם התנהל רוב החצי הראשון של המשחק.

עבד מורג׳אן היה הראשון שהצליח לבעוט לעבר השער של האורחת ושלח כדור חופשי מסובב שחמק ליד העמוד של מוחמד שבאט בדקה ה-21׳. כעבור דקה אלעד ברון קיבל צהוב ראשון במשחק בעקבות כניסה מסוכנת ומיותרת באמצע המגרש, מיד לאחר מכן אחמד דיאב עם הניסיון השני של שפרעם בעט כדור לא מדויק שחלף ליד העמוד. בדקה ה-27׳ עוד חצי מצב של שפרעם, הפעם זה היה פיראס קורטאם שנגח חלש לידיים של השוער.

באקה נראתה חסרת אונים במחצית הראשונה והשופט שלף צהוב שני לקפטן עירוני באקה אופק יפרח. בדקה ה-40׳ יוסף עוודי בעט כדור ראשון של באקה אל עבר השער אבל הכדור לא היה מספיק טוב בכדי להכניע את מג׳די חלאילה. 0-0 בתום מחצית חלשה בשפרעם.

שחקני הקבוצות לפני פתיחת המשחק

מיד עם פתיחת המחצית השנייה המאמן של המארחת אברהים אבו רקייק ביצע חילוף ראשון כאשר הכניס את חאלד מונדיה במקומו של תאמר אטרש. בדקה ה-52׳ באקה קיבלה הזדמנות אדירה לעלות ליתרון כאשר כדור חופשי שהוגבה לתוך הרחבה מצא את חמודי סמאר שנגח בפעם הראשונה וסחט הצלה מצוינת מחלאילה, אופק יפרח בפעם השנייה בעט לשער ושוב חלאילה הצטיין והציל את שפרעם.

בדקה ה-55׳ אחמד דיאב ניסה את מזלו אבל בעט כדור חלש שעבר ליד השער של באקה. כעבור 10 דקות אחמד מונדיה המחליף ניסה גם הוא לכבוש אבל הכדור שלו מצא את הידיים של שבאט. בדקה ה-76׳ עוד צהוב של באקה, המחליף אלון כהן הכשיל את חאלד מונדיה באמצע המגרש ומנע התקפה מתפרצת לשפרעם.

משחק מצוין של מג'די חלאילה

בדקה ה-83׳ מאמן הפועל באקה רונן וינשטיין הכניס את חסיב אבו רוקן על חשבונו של מוחמד כבהא במטרה לרענן את החלק ההתקפי ולנסות לגנוב ניצחון משפרעם. הדרמה הגיעה בסוף המשחק כאשר בדקה ה-87׳ חאלד מונדיה הקלף המנצח של אבו רקייק הצליח סוף סוף להכריע את המשחק ולקבוע 1-0 להפועל שפרעם לאחר בישול מצוין של אחמד דיאב.

עמוק בתוך תוספת הזמן מונדיה המשיך להבריק וניסה להכפיל את התוצאה אך הכדור שלו עבר מעל למשקוף. ניצחון בשיניים לשפרעם שממשיכה את התקופה הטובה עם הפנים לקראת משחק הגביע מול מוסמוס בשבוע הבא. באקה מצידה יכולה שוב לצאת מאוכזבת שיצאה ללא נקודות ומסיימת את הסיבוב הראשון צמודה לתחתית במקום ה-11.

משחק צמוד בשפרעם

מאמן הפועל שפרעם אברהים אבו רקייק, מסר ליאללה ספורט בסוף המשחק: ״במחצית הראשונה נראינו בושה ולא שיחקנו טוב אבל אני שמח שבסוף הצלחנו להבקיע ולנצח. אני לא יודע אם התוצאות שלנו החזירו את הקהל או שהקהל המדהים שלנו הוא שהחזיר את הפועל שפרעם שאנחנו רגילים אליה״.

כובש שער הניצחון חאלד מונדיה, מסר ליאללה ספורט: ״הגיע לנו לנצח והחברים שלי עשו עבודה מצוינת, להיות בהרכב או לא זו החלטה של המאמן שאני מכבד אותה, שמח מאוד שעזרתי לקבוצה לנצח״.

מאמנה של באקה, רונן וינשטיין

השחקנים במהלך המשחק

#הפועלשפרעם #הפועלבאקהאלגארבייה

כתבות נוספות