באקה אל גרבייה הצטיינה מול הפועל רובי שפירא אך נשארה עם המחמאות וחלוקת נקודות

על אף שהציגה את המשחק היפה ביותר שלה מתחילת העונה: באקה הוציאה נקודה אחת בלבד מול הפועל רובי שפירא. חמודי סמאר כבש ראשון למארחת, אור הרשקוביץ השווה. וינשטיין: "מי שראה יודע מה היה, היינו צריכים לנצח". 

הפועל באקה אל גרבייה אירחה היום(שני) את הפועל רובי שפירא למשחק במסגרת המחזור ה-14 של ליגה א' צפון. תוצאות המחזור כבר התבהרו לאחר משחקי סוף השבוע כאשר רובי שפירא צפתה באכסאל נצמדת אליה ומשווה את מאזן הנקודות כך שידעה שעליה להשיג על נקודה בכדי לעבור אותה ואילו באקה אל גרבייה שלא השיגה ניצחונות המחזורים האחרונים ואיבדה נקודות, ידעה שחייבת להתרחק מקבוצות התחתית. 

מבחינת הרכבי הקבוצות מי שעמד בשער באקה אל גרבייה הוא מוחמד שבאט, יוסף עואדי ערך הופעת בכורה בהרכב לאחר שהצטרף לקבוצה במהלך השבוע ואילו ראמי קייסי ששיחק עד הגעתו של עוואדי בעמדה זו המשיך גם הוא בהרכב כשהשניים התחלקו לעמדת המגן השמאלי והימני.

 בכורה בהרכב באקה. עוואדי

באקה פתחה מצוין את המשחק וכבר בדקות הראשונות הצליח אסלאם מוואסי לאיים על השער מבעיטה מחוץ לרחבה שנהדפה לקרן על ידי השוער חיים זיסקינד. בדקה ה-14' אלמוג אוחיון מצטייו המשחק של באקה הוציא את כדור הקרן ומוחמד סמאר עם הראש קבע יתרון 1-0 לקבוצתו ורשם את שערו הראשון בקריירת הבוגרים. 

 שער ראשון בקריירה. מוחמד סמאר

מיד לאחר השער מטעות של הפועל באקה הכדור הגיע לעאהד עזאם שניסה עאהד עזאם להשוות את התוצאה אך ללא הצלחה. מי שכן הצליחה לאיים שוב על השער היא באקה כאשר אסלאם מוואסי השאיר את ראמי קייסי לבד ברחבה אך השופט אסעד ג'בארין שרק לנבדל. שוב רובי שפירא ניסתה את שלה מיד לאחר מכן כאשר אלון בוזורגי שלח בעיטה שטוחה לעבר השער שנעצרה בידיים של שבאט.

 שחקני באקה והפועל רובי שפירא

בדקה ה-41' הפועל רובי שפירא בניגוד למהלך המשחק בו הייתה עדיפה הפועל באקה הצליחה להשוות את התוצאה. דניאל ברק שנכנס במקומו של שלומי בן עשור שנפצע הוציא בעיטה חופשית שאור הרשקוביץ שלח לפינה של השער וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות.

שתי דקות לאחר מכן שוב אסלאם מוואסי שלח כדורים נפלאים והשאיר לבד אחד אחרי השני בשני מהלכים את אופק יפרח ואלמוג אוחיון כאשר מהלכים אלו אולי מספקים את סיפור המשחק של באקה ושניהם לא הפכו לשער יתרון. 

 שחקני באקה בחגיגות השער 

בדקה ה-57' אופק יפרח שלח בעיטה חופשית נהדרת לשער של חיים זיסקינד, אך הכדור פגע במשקוף ולא נכנס פנימה. בדקות אלו גם בוצע חילוף בשורות באקה כאשר יצא חסיב אבו רוקון ונכנס החלוץ מוחמד כבהא(צ'אבי). דקה אחת לאחר מכן גם רובי שפירא קיבלה הזדמנות להפוך את התוצאה מקרן ששלח דניאל ברק אך מוחמד שבאט היה במקום ובזמן להדוף את הבעיטה של עאהד עזאם. 

הפועל באקה לא הורידה הילוך וניסתה שוב ושוב להפוך את התוצאה כך שתשקף את היכולת המצוינת שהפגינה במשחק הזה. פספוס ענק של צ'אבי מכדור מצוין שהשאיר לו אלמוג אוחיון ודקות לאחר מכן שוב אותו המקרה אך הפוך, אלמוג אוחיון בעט מעל השער כדור נהדר שהשאיר לו צ'אבי.

באקה לא הפסיקה ואסלאם מוואסי שלח כדור מצוין לסארי חאג' יחיא שפגע שבמשקוף וגם הוא לא הצליח לשנות את תוצאת המשחק. מי שכן הצליחה לשנות את תוצאת המשחק אך לא לזמן רב היא הפועל רובי שפירא שמבעיטה חופשית של הצליחה לעלות ליתרון אך צוות השיפוט שרק לנבדל ולאחר התייעצות של השופט אסעד ג'בארין השער נפסל. 

באקה המשיכה ללחוץ לאורך כל המחצית והפגינה יכולת מצוינת ואת המשחק הטוב ביותר שלה מפתיחת העונה אך זה לא עזר לה ונשארה עם המחמאות הגדולות ונקודה אחת בלבד. מחמאות נוספות מגיעות לחמודי סמאר כובש השער על משחק מצוין ועל כך שמצליח להשתלב בצורה מצוינת בהרכב הפותח של וינשטיין. יוסף עוואדי רשם הופעת בכורה מוצלחת ומשחק מצוין אך ספג במהלכו כרטיס צהוב חמישי, כמו גם אסלאם מוואסי ואלמוג אוחיון שרשם את משחקו הטוב ביותר העונה. 

ביציע נצפה אורח מיוחד שהגיע לצפות בשחקן אלמוג אוחיון הוא יצחק שום ואין ספק שהקשר יכול להיות מרוצה ועשה רושם טוב על האורח שאולי ישפיע על הקריירה שלו בעתיד הקרוב. 

 יצחק שום יחד עם סוכנו של אלמוג עידו קרן

מאמן הפועל באקה וינשטיין אמר בסיום: "מאוכזבים שלא ניצחנו את המשחק הזה. מי שראה יודע מה היה, היינו צריכים לנצח את הקבוצה הכי טובה בליגה והיינו עדיפים עליה". 

#הפועלבאקהאלגארבייה

כתבות נוספות