אכסאל עברה בהצלחה את מבחן הצמרת מול הרצליה ואספה שלוש נקודות יקרות להמשך הדרך

עשתה את העבודה גם בסגל חסר: אכסאל ניצחה 2-1 את הפועל הרצליה. מוסא טראבין ששותף על אף פציעתו במשחק האחרון ובן מלכה כבשו לקבוצתם, סתיו בן אהרון צימק. 

 

קבוצתו של סמיר עיסא התארחה הערב(שבת) באצטדיון העירוני בהרצליה למשחק חוץ קשה מול הקבוצה שהציגה את היכולת מהטובות בליגה מפתיחת העונה וידוע שכל יריבה שמגיעה למגרשה הביתי מתקשה להוציא נקודות. באכסאל רצו לשמור על רצף ניצחונות ליגה וידעו שבפניהם עומדת משימה קשה שכן הגיעו ללא החלוץ מועמר קרארקה והבלם דור הלוי.

 

מבחינת ההרכב הפותח מי שנכנס לאחד עשר של עיסא הוא הקשר אבירן תורג'מן במקומו של ואיל חרבאוי וניר אברג'יל במקומו של מועמר קראקרה. מי שעוד נכלל בהרכב הפותח על אף פציעתו הוא הקשר מוסא טראבין שכזכור נפגע בידו והונחה לנוח אך בכל זאת הצליחו להכשירו. לעומת זאת מי שיצא מההרכב הוא הקשר חן ידען שלאחרונה לא מצליח לבוא לידי ביטוי וזהו המשחק השלישי בו נותר מחוץ לתמונת ההרכב. 

 שחקני אכסאל והרצליה 

 

המשחק נפתח עם לחץ של הפועל אכסאל שהייתה השולטת לאורך כל המחצית. ניר אברג'יל קיבל הזדמנות כבר בדקות הראשונות להעלות את קבוצתו ליתרון כאשר שמעון הרוש שלח לו כדור ארוך מצוין לרחבה אלא שהגנת הרצליה מנעה ממנו לבעוט במצב של אחד על אחד מול השוער. מיד לאחר מכן הגיעה הזדמנות של הרצליה כאשר גל פורת שלח כדור אדיר מחוץ לרחבה שפגע במשקוף ולא הצליח להעלות את קבוצתו ליתרון.

 

בדקה ה-30' אכסאל הצליחה לעלות ליתרון המשקף את היכולת הטובה שלה כאשר שוער המארחת הרחיק כדור לא טוב לרגליו של בן מלכה, העביר כדור מצוין למוסא טראבין שנכנס לרחבה ושלח כדור מצוין לתוך הרשת של הרצליה שהעלה את קבוצתו ליתרון. 

יצא מרוצה. סמיר עיסא

 

בדקה ה-38' אכסאל הצליחה להכפיל את היתרון שלה כאשר שרון לוי הרחיק כדור ושלח אותו לעבר ניר אברג'יל שהיה היום במשחק מצוין ועם הראש העביר לבוארון שבין הגנת הרצליה אשר סגרה אותו שלח הכדור הצידה אל מי שגלגל אותו פנימה לתוך הרשת וזה הוא בן מלכה שהשלים שער ובישול. 

 

במחצית השנייה אכסאל הייתה פחות דומיננטית ומי שחזרה למשחק היא הרצליה כאשר בדקה ה-63' כאשר סתיו בן אהרון קיבל כדור מצוין ממתנאל טדסה ובנגיעה דחק אותו פנימה לשערו של אוהד דוד והצליח לצמק את התוצאה. מצד אכסאל מי שנכנס במהלך המחצית השנייה למשחק הוא הקשר ואיל חרבאוי במקומו של אבירן תורג'מן. 

 בן מלכה ויואל אבוחצירה 

 

שתי הקבוצות המשיכו לנסות ולחפש את שער היריבה, אכסאל מצידה ניסתה להגדיל את היתרון אך לא הצליחה ובדקות האחרונות סבלה מכמה התקפי לב שעשתה לה הרצליה כשהגיעה לרחבה שלה וסיכנה את השער. מי שנכנס כדי לסייע במשימה הוא הקשר חן ידען במקומו של חמד גנאים אך לא הצליח לעשות את ההבדל. מנגד, גם המארחת לא הצליחה למצוא את שער השוויון אותו חיפשה ומי שיצאה מרוצה מהמפגש הזה היא הפועל אכסאל.

 

על אף החשש שנבע מכך שהגיעה ללא מספר שחקנים משמעותיים, אכסאל הוכיחה כמה הסגל שלה עמוק כאשר מחמאות מגיעות לשמעון הרוש שתפקד בעמדת הבלם ולניר אברג'יל שהיה משמעותי מאוד בהתקפה. קבוצתו של סמיר עיסא הצליחה במשימתה להרחיק את הרצליה מהצמרת ובכך גם נצמדה למוליכה הפועל רובי שפירא וככל הנראה תחזיק אצבעות לבאקה אל גרבייה ביום שני הקרוב בתקווה שתעצור אותה והן יישארו עם מספר נקודות זהה בתום המחזור. 

 שחקני אכסאל חוגגים עם הקהל שליווה אותם

 

קשר הקבוצה ומצטיין המשחק בן מלכה אמר בסיום: "שמח שתרמתי לניצחון של הקבוצה ונקווה להמשיך, יש לנו עוד עונה ארוכה ומטרה אחת שכולם יודעים ואנחנו מקווים להשיג אותה. היכולת? זה טבעי, אנחנו שיחקנו הרבה משחקים לאחרונה, הכרענו את המשחק במחצית הראשונה וזה מה שחשוב. מחצית שנייה זה טבעי שתהיה קצת ירידה ביכולת אבל שמח שהשגנו מה שאנחנו צריכים ושמרנו על היתרון". 

 

על התקופה שלו באכסאל: "פחדתי מהירידה לליגה א' אבל התקבלתי פה בחום ואהבה. יש פה שחקנים ברמה גבוהה שאני מרגיש איתם בליגה לאומית לכל דבר. כל עוד אנחנו למעלה ובעניינים זה בסדר מבחינתי שיהיה צפוף בצמרת, אנחנו שחקני כדורגל. אף אחד לא נח על זרי הדפנה, נדע לעמוד בלחץ". 

 מצטיין המשחק. בן מלכה 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload