ליגה א' צפון: תיקו ביתי מאכזב לטירה מול מגדל העמק. מכבי דליה שוב ספגה חמישייה

מחזור 14 בליגה א' צפון: מ.ס. טירה התקשתה לנצח בביתה את מגדל העמק וסיימה מולה בתיקו מאופס. עבד ג'בארין והייתם חלבי הביסו עם קבוצתם הפועל ירושלים 5-0 את דליה שממשיכה לשקוע.

מ.ס. טירה 0-0 הפועל מגדל העמק

לאחר ההפסד להפועל הרצליה במחזור הקודם, רצו מוחמד סמארה וחניכיו לחזור למסלול הניצחונות כשאירחו בביתם את מגדל העמק שנמצאת מקום אחד מתחתיהם בטבלה. אפשר להגדיר את המשחק הזה כמשחק על שש נקודות כאשר ניצחון של המארחת היה מרחיק אותה משמעותית ממאבקי התחתית.

לאחר מחצית ראשונה שקולה וכמעט נטולת הזדמנויות משני צידי המגרש, גם תחילתה של המחצית השנייה הייתה דומה, ועם חלוף הדקות טירה הבינה שהיא חייבת להעז יותר בשביל להשיג את מלוא שלוש הנקודות. החל מהדקה ה 65' טירה הגבירה את הלחץ על הגנת האורחת אך לא הצליחה לפצח את ההסתגרות של מגדל העמק ברחבה שלה.

מגדל העמק התגוננה בצורה טובה ויצאה להתקפות מעבר ובעשר הדקות האחרונות של המשחק היא הגיעה לשני מצבי כיבוש מצויינים אך בשני המקרים פספסה הזדמנות כפולה לצאת מנצחת. המשחק נגמר בתיקו מאופס ואולי חסרונו של שלום אדרי שהורחק כזכור במחזור הקודם בהרצליה זה מה שגרם לקבוצתו של סמארה לא להצליח לכבוש למרות השליטה במשחק.

מוחמד סמארה. ינסה לחזור למסלול הניצחונות במחזור הבא

צילום: נזיה סולטאן

מכבי דליה 5-0 הפועל ירושלים

תבוסה שנייה ברציפות בתוצאה 5-0 למכבי דליה שממשיכה לשקוע ונראית בדרך הבטוחה לרדת לליגה ב'. במחצית הראשונה המשחק היה שקול יחסית כאשר ירושלים שולטת יותר בכדור אך לא מצליחה לייצר הזדמנויות ממשיות לכחבוש. רק בדקה ה 32' האורחת הצליחה להגיע לשערה של דליה כשעבד ג'בארין מכניע את שוערה של המארחת וקובע 1-0 לירושלים.

מי שעבורו זה היה משחק מיוחד הוא הייתם חלבי יליד דליה, שספק אם הוא מרוצה ממצבה של הקבוצה מהכפר שלו. חלבי, יחד עם שאר שחקני ירושלים המשיכו בשלהם גם במחצית השנייה והאורחת כבשה ארבעה שערים נוספים: בדקה ה50' הגביה גיא אסרף כדור אלכסוני מימין לרחבת דליה, ומיכאל בן ברוך השתלט על הכדור ושלח אותו לרשת של המארחת וקבע 2-0. בדקה ה56' כבש עידן שטיין את השלישי לירושלים לאחר מסירה מדויקת של מתן טולדנו.

בדקה ה 65' השלים מיכאל בן ברוך צמד כשכבש את הרביעי, ובדקה ה90' קבע אור זהבי את תוצאת הסיום. אי אפשר לומר על קבוצה שהיא שיחקה טוב כאשר היא מובסת בתוצאה כזו, אבל דליה הראתה דקות טובות במשחק והגיעה למספר הזדמנויות שלא נוצלו, וחוסר התיאום בהגנה שלה גרמו לתוצאה הגבוהה. כמו שזה נראה כרגע, דליה בדרכה הבטוחה לליגה ב' אלא אם יקרה שם נס שישנה במאה ושמונים מעלות את המצב בו הקבוצה נמצאת כרגע.

שומר על רצף ניצחונות עם קבוצתו. עבד ג'בארין

צילום: ודיע ג'בארין

#מסטירה #הפועלירושלים

כתבות נוספות