מחלוץ לשוער: מתחילת דרכו של אחמד שולי ועד פתיחת העונה המרשימה שלו בכאוכב

אחמד שולי שומר על רשת נקייה כבר חמישה משחקים ברציפות והפך לאחד מהשחקנים המשמעותיים בהפועל כאוכב שעושה היסטוריה בגביע המדינה ולא עוצרת גם במסגרת הליגה. איפה התחיל ואיך הפך מחלוץ לשוער? מה הוביל אותו משפרעם לכאוכב ולמה לא נמצא בליגה הבכירה? קראו.

עם הרכב של כוכבים ממשיכה הפועל כאוכב לככב ולהפתיע משבוע לשבוע והיא עושה את זה בסטייל מאד מיוחד כאשר הקבוצה הקטנה והצנועה מוליכה את טבלת ליגה ב' צפון ומסתמן שהיא בדרך להשיג עליה היסטורית לליגה א'. ביום שלישי האחרון העפילה הקבוצה לשלב 32 האחרונות במסגרת גביע המדינה לאחר שניצחה את הפועל בית שאן מליגה א'.

עושים היסטוריה. שחקני כאוכב

בדרך כלל אחרי כל ניצחון ואחרי כל הצלחה משבחים את מי שכבש ותמיד ההתקפה של כל קבוצה זוכה לשבחים, אך הפעם החלטנו לשנות את הכללים ולתת את הקרדיט בהצלחה לאחד השוערים הטובים בליגה וזהו אחמד שולי שבתום 12 מחזורי ליגה השוער ספג רק חמישה שערים ומדובר בנתון מדהים לקבוצה. בנוסף לנתון הזה, שולי שומר על רשת נקייה כבר חמישה משחקים רצופים ובפעם האחרונה שכאוכב ספגה שער זה היה לפני מעל חודש.

אחמד שולי הוא שוער צעיר בן 21, בן למשפחה שמתגוררת בכאבול שבצפון הארץ. משפחת שולי היא משפחה שגדלה על ספורט וכדורגל ואביו של השוער אבראהים שולי הוא אחד החלוצים הטובים ששיחקו בעבר בכאבול. שולי התחיל לשחק כדורגל בגיל 10 בבית ספר לכדורגל בכאבול והנה דבר שלא ידעתם עליו, עד לגיל נערים הוא שיחק בעמדת החלוץ ובאחד המשחקים לא היה להם שוער. אז, המאמן מוחמד טאהא ביקש משולי לעמוד בשער ובאותו משחק הוא כיכב וראו שיש לו פוטנציאל להיות שוער יותר מאשר להיות חלוץ.

מחלוץ לשוער. שולי

צילום: רמזי אבו אל היג'א

מחלוץ שכובש הפך שולי לשוער שמזנק ומכאן התחילה גם עמדת הזינוק של הילד שעבר מהנערים של כאבול אל הפועל עכו. היכולת שלו לא נעלמה מעיניהם של אנשי המועדון ובגיל 17 וחצי הוא קיבל זימון לקבוצה הבוגרת, אולם הדברים לא הסתדרו שם והשוער לא הסתדר עם המאמן דאז והחליט לעזוב את הקבוצה, כך הגיע להפועל שפרעם.

אחמד שולי סיפר על ההחלטה לעזוב את שפרעם באותה התקופה: "עברתי מהפועל עכו להפועל שפרעם ואז היה שם המאמן בלאל קאדרי. אני מאד מעריך אותו, אבל אחרי שמונה מחזורים בלי הפסד בהן ספגתי רק שלושה שערים, הפסדנו נגד הפועל בעיינה אחרי טעות שעשיתי מחוסר ניסיון ואז בהנהלה החליטו להביא מאמן חדש שהביא איתו חמישה שחקנים שלו ביניהם גם שוער".

עבר תקופה משמעותית בשפרעם

צילום: רמזי אבו אל היג'א

אחמד מאוד התאכזב ממעמדו בקבוצה באותה תקופה כאשר הפך להיות שוער שני בסגל: "מי שהיה בקבוצה אז ידע שאני הייתי יותר טוב ממנו, באותה עונה אני ירדתי לספסל כשהיינו במקום השני והמאמן אז אברהים אבו רקייק עזב ארבעה מחזורים לפני סיום העונה".

לאחר עזיבתו של אבו רקייק, הגיע לקבוצה יוסי גיר שהאמין בשוער הצעיר והחזיר אותו להרכב הראשון: "היינו במקום השמיני ונשארו ארבעה מחזורים עד לסיום העונה, יוסי האמין בי והחזיר אותי להרכב. ניצחנו בארבעת המשחקים ואני שמרתי על רשת נקייה, אבל לצערנו באותה עונה סיימנו במקום השישי באותן מספר נקודות עם המקום החמישי והרביעי".

בסיום אותה עונה התרשמה ההנהלה מהיכולת של השוער והחתימה אותו לשלוש שנים: "זה היה בשנה שעברה, ההנהלה הגיעה אליי הביתה וחתמנו על חוזה לשלוש שנים שבדיעבד היה טעות שלי בגלל המצב אליו נקלעה הקבוצה בהמשך".

רושם הישגים בקבוצתו החדשה כאוכב

בסוף העונה עלתה הפועל שפרעם לליגה א' ואת הרגעים האלו משחזר השוער: "לעולם לא אשכח את העלייה המתוקה שהייתה לנו, רגעים של אושר ושמחה. אחד הדברים שאני לא אשכח לעולם זה הקהל של שפרעם, אני מאוהב בקהל הזה שתמך בי, עזר לי, עודד אותי ודחף אותי כל הזמן".

הרגעים המרגשים של הפועל שפרעם

אחד האנשים ששכנעו את שולי לעבור להפועל שפרעם היה חבר ההנהלה מוחמד מונדיה: "מוחמד מונדיה הוא אחד האנשים ששכנעו אותי להגיע לקבוצה ומאז שעזב התחיל כל הבלגאן בשפרעם, מה שהוביל לכך שגם אני החלטתי לעזוב ומשם הגעתי לכאוכב. התקשר אלי המאמן סאלח נמארנה ואחרי שישבנו וסיכמנו עברתי בהשאלה מהפועל שפרעם לכאוכב".

עם חמישה שערים ברשת וחמישה משחקים ללא ספיגה, אחמד שולי נמצא באחת התקופות הטובות שלו: "אני מאד נהנה ושמח שהגעתי לכאוכב, ההנהלה והשחקנים וביחד עם המאמן נותנים לך את החוויה לשחק בקבוצה הצנועה הזאת והגיבוש בין השחקנים הוא סוד ההצלחה שלנו".

כאוכב מחכה להגרלת הגביע והשוער רוצה לקבל את אחד הקבוצות הבכירות, אולם עוד לפני כן מצפה לו ביום שישי משחק העונה מול המתחרה צעירי כפר כנא והשאלה היא האם יצליח השוער לשמור על רשת נקייה משחק נוסף ולעשות עוד צעד שיקרב את ההכרעה על גורל העולה מהמקום הראשון?

#הפועלכאוכב #הפועלשפרעם #ראשי #ראשי1

כתבות נוספות