גביע המדינה: ממב"ע עשתה עוד צעד ענק והדיחה את נורדיה באצטדיון טדי

ממב"ע גולן הדיחה את קבוצת האוהדים הירושלמית בית"ר נורדיה ועלתה לשלב הבא במפעל גביע המדינה. וג'די אלקיש: "עצם זה שהגענו לכאן זה היסטוריה, גאה בשחקנים שלי שעשו עבודה נפלאה".

בני הגולן הגיעה הערב לאצטדיון טדי במטרה לצאת מהתקופה הקשה שעוברת על הקבוצה בליגה ולהמשיך את המסע הנפלא בגביע המדינה. המשחק יצא לדרכו לעיני כ-900 צופים שהגיעו לטדי באווירה חגיגית ומהנה.

רוב המחצית הראשונה המקומיים הניעו את הכדור ברוב הדקות ובני הגולן שיחקה בונקר וניסתה לעקוץ דרך התקפות המעבר. נורדיה לא ממש הצליחה לסכן את השער, ומהעבר השני בני הגולן ידעה לצאת למתפרצות ולהציק להגנה של המארחים.

שחקני הקבוצות בפתיחת המשחק

בדקה ה-20׳ נאג׳י אבו ג׳בל אחרי מבצע אדיר, עבר שני שחקנים והגיע לבד מול השוער וקבע יתרון 1-0 דרמטי לצפוניים מהגולן. חמש דקות לאחר מכן בני הגולן החמיצה הזדמנות אגירה להכפיל את התוצאה אחרי שג׳ואד אבו סאלח פספס באחד על אחד מול אור בנימין שהציל שער ודאי. מיד לאחר ההחמצה, אופיר עמרם העניש את ממב״ע והצליח להשוות את התוצאה אחרי מהלך יפה בתוך הרחבה של האדומים.

בדקה ה-38׳ נורדיה הייתה יכולה להשלים את המהפך אבל העמוד של אייל ואקרט סירב לזאת. 1-1 בתום מחצית יפה בטדי. המחצית השנייה נפתחה הקצב מהיר ובית״ר נורדיה המשחכה ללחוץ ולהניע את הכדור בחצי המגרש של ממב״ע הגולן. 10 דקות לאחר פתיחת המחצית בני הגולן יצאה למתפרצת קטלנית שהסתיימה בשריקה של השופט לכדור עונשין. נאג׳י אבו ג׳בל ניגש לבעוט והחמיץ בפעם הראשונה אחרי שהשוער הדף לעברו אך הוא המשיך את המהלך ודחק את הכדור לרשת, 2-1 לבני הגולן.

התפתח למשחק צמוד

ממב״ע הגולן תפסה ביטחון אחרי שער היתרון והדקה ה-64׳ ג׳ואד אבו סאלח כבש את השלישי לאדומים אחרי מתפרצת נפלאה ומבלך כדורגל מבריק. החבורה של המאמן וג׳די קיש המשיכה להילחם ולהגן על השער בכל הכוח וחיסלה את רוב ההתקפות של נורדיה שהצליחה רק לצמק בדקה ה-85׳ ל3-2. ניצחון ענק לממב״ע שמצטרפת ל-32 הגדולות ומכריזה על החגיגות בכפרים של הגולן.

מאמן בני ממב"ע וג'די אלקיש אמר בסיום: "עברתי חודש מאוד קשה בליגה, הסברתי לשחקנים שמאז המשחק מול אסי גלבוע והניצחון הגדול שם נכנסנו לתקופה קשה וזה הזמן לשנות את זה ולנצח ולצאת לדרך חדשה וטובה, אני פשוט גאה בשחקנים שלי שעשו עבודה נפלאה. עצם העובדה שהגענו לפה זה היסטוריה, ההישג שלנו נעשה כשרק הגענו לפה וטוב לנו פה(בטדי) בשביל החוויה נקווה שנקבל את בית"ר ירושלים בהגרלה הבאה".

#בניממבעגולן

כתבות נוספות