בין סיבוב ראשון לשני: אלקרינאוי התגלית, לחבשי מגיעה מילה טובה וראדי פשוט בלתי נגמר

סיכום הסיבוב הראשון של שחקני המגזר הערבי בליגת העל: מי הצטיין? מי עמד במשימה שהוטלה עליו? מי בלט לטובה אצל קבוצתו ומי התברר כתגלית הסיבוב? קראו.

הסיבוב הראשון בליגת לעונת 2017/18 מאחורינו ובסיכום שלו ניתן לראות יכולת מצוינת ומרשימה של הרבה שחקנים במגזר. עונה אחר עונה כמות שחקני המגזר הולכת ומתעצמת וברוב הקבוצות משחקים לא פחות משחקן או שניים מהמגזר. אם כך, בחרנו לכן את המצטיינים, את התגלית המפתיעה ואת נבחרי המחזור.

מצטיין הסיבוב: דיא סבע

על התואר הזה לדיאא סבע אין מתחרה. המספרים של השחקן מדברים כשסבע כבש את פסגת טבלת מלך השערים של ליגת העל עם 12 כיבושים ושני בישולים כאשר ארבעה שערים נכבשו מחוץ לרחבה השחקן נמצא במקום השני מבחינת איומים לשער עם 54 איומים, 28 איומים למסגרת ועם 396 מסירות מתוכם 306 מסירות מדויקות.

נתון מרשים נוסף אצל סבע זה כוח הפריצה שלו והמהירות כאשר ב-14 מחזורים השחקן עשה 597 ריצות מהירות ותפס את המקום השביעי בליגה. המספרים של סבע הפכו את נתניה לקבוצת צמרת עם ההתקפה הכי מסוכנת ולא פלא שהיא נמצאת במקום החמישי עם 20 נקודות ועם הספרה 10 אפשר לחלק ציון 10 לשחקן שזכה לכינוי "מסי של ליגת העל".

מצטיין הסיבוב. סבע

צילום: וואסים מוואסי

מילה טובה: עאיד חבשי

חבשי עשה התקדמות אדירה עד עכשיו כאשר בלם בני יהודה פתח כמעט בכל המשחקים של הקבוצה העונה. חבשי שייך למכבי חיפה ובקיץ נכנס השחקן ליעקב שחר והתעקש לצאת לעונת השאלה במטרה לשחק ולא לשמש כינור שני או שלישי בקבוצה. לאחר שקיבל את ברכת הדרך מהבוס, חבשי היה מועמד למספר קבוצות בליגת העל ביניהן בני סכנין ובני יהודה ובסופו של דבר השחקן בחר בבני יהודה אחרי שיוסי אבו קסיס הבטיח לשחקן שאצלו הוא ישחק ולא ישמש כשחקן מחליף. ההחלטה של חבשי לבחור בבני יהודה התבררה כבינגו ולא פעם השחקן אמר שיוסי אבוקסיס מאד עזר לו ונותן לו תמיכה, דבר שהיה חסר לו בתחילת הדרך.

בולט אצל השחקן עאיד חבשי הוא עניין הבגרות שהוא מפגין, השחקן משקיע המון מאז שנחת בבני יהודה ועושה עבודה מצוינת בהגנה ובמשחקים האחרונים רואים כמה השחקן קיבל ביטחון ומחפש גם לכבוש כאשר בכל משחק רואים שהבלם מחפש את השער ורק לפני שבוע הוא כבש את שערו הראשון העונה. אם חבשי ימשיך ביכולת הזו, דרכו סלולה אל הכרמל ולאחר עזיבתו של דקל קינן, סיכוי גדול שהשחקן יחזור בקיץ למכבי חיפה.

מגיעה לו מילה טובה. חבשי

צילום: מועדון כדורגל בני יהודה

תגלית העונה: עמראן אלקרינאוי

שחקנה של הפועל עכו עשה את הקפיצה כבר בעונה הראשונה שלו בליגה הבכירה. אלקרינאוי כבש עד כה חמישה שערים ורשם עוד שלושה בישולים בכל המסגרות. אלקרינאוי הוא שחקן צעיר ומוכשר ורק לפני שבועיים הוא האריך את החוזה שלו בהפועל באר שבע, היכולת שלו בעכו לא נעלמה מעינייה של אלונה ברכת שחושבת על דור העתיד בהפועל באר שבע.

אלקרינאוי שיחק בעונה שעברה בהפועל לוד בליגה הלאומית וזו עונתו הראשונה בליגת העל. רק תחשבו אם השחקן היה מגיע לקבוצה אחרת שנמצאת באמצע הטבלה מה היה קורה? סביר להניח שהיה מכפיל את המספרים שלו. המצב של עכו משפיע על השחקן, אבל אלקרינאוי הצליח להתעלות ולהוכיח שיש לו מה לתת.

האלופה שמרה עליו קרוב. אלקרינאוי

צילום: וואסים מוואסי

בלט אצל קבוצתו: מחמוד קנדיל

שוער בני סכנין נכנס גם הוא לרשימה של השחקנים הבולטים למרות מצבה של קבוצתו. קנדיל הציל את סכנין מכמה הפסדים העונה ואלמלא ההצלות שלו היא הייתה מוצאת עצמה בתחתית הטבלה. בשנה שעברה בחרו גולשי אתר יאללה ספורט במחמוד קנדיל כשחקן העונה והוא ממשיך להציג יכולת פנטסטית גם העונה הנוכחית.

היכולת שלו עוררה הרבה מחלוקת בקרב אנשי הספורט בארץ, רבים ביקרו את מאמן הנבחרת על אי זימונו של השוער לנבחרת ישראל כיוון שקנדיל נחשב לאחד השוערים הטובים בארץ. מה שחסר לשחקן כדי להגיע למעמדים גבוהים זה סוכן שחקנים , אם לקנדיל היה סוכן שדואג לו , הוא יכול לשחק בכל מועדון גדול בארץ ואפילו יכול לצאת לאירופה.

אחראי על לא מעט נקודות שהושגו בסכנין. קנדיל

צילום: מועדון כדורלג בני סכנין

קיבל מקום קבוע במצטיינים: מהראן ראדי

ראדי תמיד נמצא חזק ברשימה עם חמש אליפויות ברצף, השחקן עדין רעב וכנראה שהתאבון שלו לא נגמר. ראדי הוא כמו יין שמשתבח עם השנים, ככל שהוא מתבגר הוא נהיה עוד יותר טוב ומה שחסר לשחקן כרגע בבאר שבע זה להגיע לליגת האלופות. באר שבע העונה התחילה בצורה לא טובה ובכמה משחקים ראדי היה מאד דומיננטי ואף כבש שערים מכרעים, המספרים שלו העונה עומדים על ארבעה שערים ועוד שני בישולים בכל המסגרות אבל מה שבלט בשערים שלו זה שהצילו את באר שבע מאיבוד נקודות. ראדי הוא שחקן מאד מוכשר וגם דמות חיובית שהרבה שחקנים במגזר רואים בו דמות משפיעה, תומכת מחבקת ומייעצת.

לא נגמר. ראדי

צילום: מועדון כדורגל בני סכנין

קיבל את הקרדיט והוכיח את עצמו: לואי טאהא

פרשת שיר צדק והפציעה של מיגל וויטור הדאיגה הרבה אנשים בבאר שבע ובקבוצה מיהרו להחתים את חאתם עבד אלחמיד כדי למלות את החלל שנשאר. טאהא ניצל את ההזדמנות שניתנה לו בעקבות המצב והזכיר את טאהא עצמו ולטעמי לואי הציג עד עכשיו יכולת נהדרת ומשחק הגנה מצוין גם בליגה וגם באירופה. הבלם מאד הרשים והשכיח את הבעיות של שיר צדק ואת הפציעה של מיגל וויטור.

היכולת של השחקן הפכה אותו לעוגן חשוב בהפועל באר שבע לצד ההערכה של המאמן זיכתה אותו בעוד מעמד מכובד כאשר באחד המשחקים הוא אף שימש כקפטן הקבוצה.

עמד במשימה. טאהא

צילום: מועדון כדורגל הפועל באר שבע

#מהראןראדי #לואיטאהא #דיאאסבע #עמראןאלקרינאוי #עאידחבשי #מחמודקנדיל #הפועלבארשבע #בניסכנין #ראשי #ראשי1

כתבות נוספות