שפרעם רשמה ניצחון מרשים בתום משחק רב שערים מול הפועל כפר כנא

משחק הפכפך בין שפרעם לכפר כנא: עבד מורג'אן כבש ראשון, כפר כנא עשתה מהפך משער עצמי של אוהד אלביליה ושער של איציק נאש אך שפרעם חזרה ובגדול עם מהפך נוסף. פאיד חסון: "נמאס לי להישאר רק עם המחמאות ולא עם הנקודות"

הפועל שפרעם אירחה היום את הפועל כפר כנא למשחק מסקרן במגרשה הביתי בשפרעם. כפר כנא מצדה הגיעה רעבה לניצחון ראשון לאחר ארבעה מחזורים ולאחר התיקו המאכזב מאוד מול הפועל רובי שפירא במחזור האחרון ומנגד, הפועל שפרעם מול תיקו מול מגדל העמק שאמנם יצאה ממנו עם נקודה אך ידעה שמסוגלת וראויה ליותר.

מבחינת הרכבי הקבוצות, מי שפתח בהרכב שפרעם הוא החלוץ החדש/ישן אחמד דיאב ובהרכב הפועל כפר כנא מי שקיבל את הקרדיט בהרכב הוא ראמי דאהר במקומו של מישל חליל.

שחקני שפרעם לפני פתיחת המשחק

המשחק נפתח עם לחץ מצד שתי הקבוצות, הפועל כפר כנא ניסתה את שלה עם ניסיון מאיים של איציק נאש שלא צלח ולעומתה מי שידעה לנצל הזדמנויות ראשונה היא שפרעם כאשר בדקה ה-25' שחקנה המוכשר עבד מורג'אן כבש את השער הראשון במשחק מבעיטה חופשית מרשימה.

היתרון של שפרעם נשמר למשך שתי דקות בלבד ואז הגיע הרגע של כפר כנא לחגוג אך לא משער שכבשו שחקניה אלא משער עצמי של אוהד אלבילה שניסה עם הראש להרחיק כדור מסוכן שניגש אליו איציק נאש אך בסופו של דבר הקפיץ אותו מעל השוער מג'די חלאילה ישירות לתוך השער של קבוצתו וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות.

שחקני כפר כנא ופאיד חסון

הפועל כפר כנא שהייתה דומיננטית יותר במהלך המחצית הראשונה ניצלה את המומנטום והשוויון שהעלה לה את המוטיבציה ובדקה ה-37' עשתה מהפך. אחמד אעמר שלח כדור לתוך הרחבה, מג'די חלאילה ניסה לתפוס את הכדור ולא הצליח, הכדור חמק קרוב לקו השער ובלם הפועל שפרעם הרחיק אותו אך ישירות לרגליו של איציק נאש שקבע 2-1.

שפרעם שעוד רצתה לכפר על טעות שער השוויון שהעניקה ליריבתה, הצליחה לחזור לעצמה ולכבוש שער שוויון נוסף במשחק הזה. מי שניסה לכבוש אותו ראשון הוא אוהד אלביליה, לאחריו פיראס קורטאם שלא הצליח כיוון ששחקן כפר כנא ענאן נסראלדין הוציא אותו מהקו תוך שהכדור נגע בידו, ומיד לאחריו מי שכן הצליח להכניס את הכדור לרשת בבעיטה נוספת הוא החלוץ תאמר אטרש שכובש את שערו השני במדי הקבוצה.

המחצית השנייה נפתחה שונה לחלוטין מהמחצית הראשונה כאשר הפעם מי שהייתה עדיפה לאורך רוב הדקות היא הפועל שפרעם וזה השתלם לה בדקה ה-67' כאשר נמיר אגא העביר כדור לרחבה ומי שנגח אותו פנימה והחזיר את היתרון לקבוצתו הוא החלוץ אחמד דיאב שחזר לשורות הקבוצה במהלך השבוע ורשם היום את הופעת הבכורה שלו.

הופעת בכורה מוצלחת בשפרעם. דיאב

במהלך המחצית השנייה ביצעו שני המאמנים חילופים כאשר מי שנכנסו לשחק בשורות כפר כנא הם מישל חליל והחלוץ בר שם טוב ואילו בהפועל שפרעם נכנס תאמר דיאב.

בדקות האחרונות של המחצית השנייה כפר כנא איבדה יתרון מספרי על המגרש כאשר קפטן הקבוצה דודי אלישע הורחק לאחר שקיבל כרטיס צהוב כשעשה עבירה על שחקן הפועל שפרעם קאסם נג'אר. מיד לאחר מכן הגיב המאמן פאיד חסון כשהכניס למגרש את הקשר עבדאללה חולי במקומו של אמיר נפעא.

עבדאללה חולי

על סף סיום המחצית שפרעם קיבלה הזדמנות מסוכנת נוספת כשעבד מורג'אן שוב ניסה לכבוש בבעיטה חופשית אך הכדור יצא החוצה. לאחריו נרשמה הזדמנות של כפר כנא כאשר מאיר גבאי הכניס כדור למוטי מלכה שבעט לעבר השער של חלאילה והכדור יצא לקרן, שוב מוטי מלכה ניגש לבעיטה אך הכדור יצא החוצה.

בדקה ה-88' כפר כנא קיבלה הזדמנות טובה כאשר ענאן נסראלדין ניגש לבעוט כדור חופשי שעבר מעל החומה ויצא החוצה. הדקות האחרונות המשיכו להיות מתוחות ודרמטיות ובתוספת הזמן ניסה מוהנד ריאן, שנכנס במקומו של פיראס קורטאם, לאיים על השער והיה קרוב להגדיל את היתרון של קבוצתו.

מוהנד ריאן נכנס למשחק

עבדאללה חולי הצליח להיות דומיננטי בדקות האחרונות ובשניות האחרונות יחד בר שם טוב היו בתוך הרחבה ובמצב מסוכן מאוד אך שוער מג'די חלאילה שיצא אף מעבר לרחבה שלו הצליח למנוע מהם להשוות את תוצאת המשחק והמשחק הסתיים בניצחון 3-2 להפועל שפרעם.

שפרעם הוכיחה הרבה אופי בניצחון החשוב הזה עבורה שרק עוזר לה להתרחק מהתחתית ואילו הפועל כפר כנא שוב מאוכזבת ומאכזבת כאשר רושמת עוד משחק ללא ניצחון אך הפעם לא הצליחה לחלץ ממנו גם נקודה אלא פספסה הזדמנות להיצמד לצמרת. זה המשחק השני ברציפות שכפר כנא מאבדת יתרון ואמנם כובשת הרבה שערים אך גם סופגת מנגד ועל כך צריכים לעשות חושבים במועדון לקראת המשחקים הבאים בהם עליה לחזור למסלול הניצחונות.

שחקני שפרעם חוגגים

בצד המנצח אמר מאמן הפועל שפרעם אברהים אבו רקייק: "ניצחון גדול על קבוצה מצוינת עם מאמן מצוין, משחק כזה מטורף הרבה זמן לא ראיתי. לשמחתי חזרנו בזמן ועשינו שינויים נחוצים במחצית השנייה ובאמת הגיע לנו לנצח את המשחק הזה".

על אחמד דיאב: "אני מאמין בו גם כשאימנתי בלאומית הוא היה מהראשונים שלקחתי וידעתי שהוא יצליח גם פה הוא משחק עם הלב והנשמה שנתן היום גול שלא כל אחד יכול לתת".

יצא מרוצה. אבו רקייק

בצד המפסיד אמר מאמן הפועל כפר כנא פאיד חסון: "במחצית הראשונה היינו טובים וחזרנו מפיגור, אבל משחק ההגנה של הקבוצה לא טוב. אנחנו צריכים לדעת לשמור על יתרון שיש לנו, במחצית ראשונה היינו טובים והמחצית השנייה שינתה את המשחק, הגיע לשפרעם לנצח הם רצו יותר ואנחנו צריכים להסתכל קדימה. כל הזמן אנחנו מקבלים מחמאות שמשחקים טוב אבל בסוף לא לוקחים נקודות, נמאס לי לשמוע את זה אני רוצה נקודות. הפסדנו היום ואני נותן גיבוי לשחקנים ולוקח את האחריות עליי".

יצאו מאוכזבים בכפר כנא

על האפשרות להתחזק בהגנה: "ברגע שמאור סיסו עזב ידענו שאנחנו רוצים עוד שחקן ואני לא מכחיש את זה, יש כמה מועמדים אבל יש לנו עוד זמן עד סוף החלון לעשות את זה".

על דודי אלישע שהורחק: "יכול להיות שהוא רצה יותר מדי, זה תסכול וקצת לא במקום ולא מתאים לו, הוא קפטן הקבוצה, שחקן חכם וחשוב בקבוצה. הוא עשה טעות והבין את זה" .

#הפועלשפרעם #הפועלכפרכנא

כתבות נוספות